دانلود نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 10 - جلد دوم

  • ناشر: نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 10 - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 10 - جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 10 - جلد دوم

نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 10 - جلد دوم، منتشر شد. بررسی تأثیر وارونگی دمایی بر آلودگی هوای شهر تهران و بهینه‌سازی فرآیند استخراج عصاره اتانولی برگ بادام به روش سطح پاسخ و بررسی اثر آنتی‌اکسیدانی آن، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از مجله می‌خوانید.

هوای سالم و پاک ضروری‌ترین نیاز هر انسانی برای زیستن است. از این‌روست که کیفیت هوایی که تنفس می‌کنیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌گردد. در شرایط حاضر، مهمترین معضل زیست محیطی شهر تهران، آلودگی هوای این شهر بوده که آثار زیان‌بار آن بر سلامت، محیط زیست و اقتصاد، بر کسی پوشیده نیست و حل آن به یکی از مطالبات مهم اجتماعی تبدیل شده و ابعاد بین‌المللی نیز یافته است. پدیده آلودگی هوای تهران سال‌هاست که تهران را درگیر کرده و در چندین سال گذشته با ورود به فصل سرد و زمستان پایتخت‌نشینان را با معضل جدی روبه‌رو می‌کند و با وجود تمام اقدامات انجام شده برای ورود این مهمان ناخوانده، باز هم شاهد روزهایی هستیم که مدارس تعطیل می‌شود و طرح زوج و فرد کردن ماشین‌ها نیز همچنان ادامه میابد؛ اما آلودگی قرص و محکم پابرجاست.

بخشی از این آلودگی مانند سایر کشورهای جهان ناشی از ازدیاد جمعیت، استفاده از سوخت‌های فسیلی، ترافیک سنگین، زیاد بودن وسایل نقلیه فرسوده، گسترش نامناسب صنایع و بی‌توجهی به مکانیابی صنایع می‌باشد و بخش دیگر آلودگی مربوط به وضعیت توپوگرافی و جغرافیایی شهر تهران می‌باشد که در دامنه جنوبی ارتفاعات البرز واقع شده و از شمال و مشرق به‌وسیله کوه‌های بلند محصور مانده است.

 ۶۷ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2588-4255 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

بررسی تأثیر وارونگی دمایی بر آلودگی هوای شهر تهران
بهینه‌سازی فرآیند استخراج عصاره اتانولی برگ بادام به روش سطح پاسخ و بررسی اثر آنتی‌اکسیدانی آن
مطالعه‌ی نوآوری‌های باز در صنایع حمل‌ونقل و انرژی
مروری بر مهم‌ترین شپشک‌های سپردار درختان میوه، در دهستان میاندربند، استان کرمانشاه
بررسی راهکارهای قانونی برای شیوه بهره‌برداری از منابع آب در فقه امامیه
اثر ویژگی‌های ﻣﺮﻓﻮﻟﻮژﻳﻜﻲ، ارتفاع از سطح دریا و جهت دامنه بر میزان سقز تولیدی بنه در جنگل‌های استان چهارمحال و بختیاری

راهنمای دانلود نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 10 - جلد دوم

برای دانلود نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 10 - جلد دوم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 10 - جلد دوم