دانلود نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 6

  • ناشر: نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 6  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 6  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 6

نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 6، منتشر شد. این شماره به بررسی اثر سطوح مختلف سولفات نیکل بر شاخص‌های رشدی و جوانه‌زنی دو گونه آویشن دنایی و باغی و تحلیل بر ناحیه‌بندی مناطق تحت حفاظت ایران، می‌پردازد.

آویشن گیاه دارویی از خانواده نعناعیان است. با توجه به اینکه گزارش مشخصی از میزان تحمل و یا انباشت نیکل در آویشن‌های بومی ایران در دست نیست و از طرفی از فرم‌های گوناگون آن در صنایع مختلف استفاده می‌شود.

دو هفته پس از اعمال تیمارهای فوق، شاخص‌های رشدی و جوانه‌زنی مورد ارزیابی قرار گرفتند. در شرایط کشت هیدروپونیک، نتایج به دست آمده نشان دادند که میزان طول ریشه، وزن خشک‌ریشه و شاخص سبزینگی با افزایش میزان سولفات نیکل کاهش یافتند. با توجه به نتایج این آزمایش به نظر می‌رسد گونه دنایی نسبت به این تنش تحمل بیشتری نسبت به گونه باغی دارد. در آزمایش درون شیشه‌ای با افزایش سطوح مختلف سولفات نیکل کاهش طول ریشه‌چه مشاهده شد که این کاهش در آویشن دنایی شدیدتر از آویشن باغی بود.

 ۷۰ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2588-4255 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

بررسی اثر سطوح مختلف سولفات نیکل بر شاخص‌های رشدی و جوانه‌زنی دو گونه آویشن دنایی و باغی
تحلیل بر ناحیه‌بندی مناطق تحت حفاظت ایران
بررسی تأثیر دوره‌های آموزشی غیررسمی کوتاه‌مدت بر میزان آگاهی کودکان از تنوع زیستی جانوری
بررسی تلفات پستاندارن درشت جثه در ایران طی سال‌های 1392 تا 1395
کشت گیاهان دارویی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی

راهنمای دانلود نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 6

برای دانلود نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 6 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 6