دانلود نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 7 - جلد یک

  • ناشر: نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 7 - جلد یک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 7 - جلد یک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 7 - جلد یک

نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 7 - جلد یک، منتشر شد. بررسی روند بیابان‌زایی در اراضی مجاور دریاچه بختگان با استفاده از سنجش از دور و بررسی اثرات اجتماعی خشکسالی‌های مقطعی بر خانوارهای روستایی، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از مجله می‌خوانید.

امروزه توجه به بحث آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از زباله‌ها و عواقب خطرناک روش‌های دفع غیر اصولی که موجب بروز انواع بیماری‌ها به دلیل ورود شیرابه زباله‌ها به خاک و منابع آب سطحی و زیرزمینی شده است، در کشورهای پیشرفته مدیریت صحیحی برای جمع آوری زباله و تفکیک از مبدأ صورت گرفته است؛ اما متاسفانه در کشورهای در حال توسعه، از جمله ایران، هنوز توجه کافی به این مهم صورت نگرفته و زباله‌ها در اکثر مناطق شهری و حتی روستایی، مشکل آفرین شده‌اند.

در این تحقیق با توجه به مهم بودن مسئله تفکیک از مبدا در شهرستان دماوند، مطالعاتی در خصوص نحوه جمع آوری و دفع پسماندها صورت گرفت و با اطلاعات به دست آمده، پرسشنامه‌ای در چهار دسته نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدید تهیه شد. با توجه به تجزیه و تحلیل‌های صورت گرفته و ماتریس ارزیابی عوامل داخلی و خارجی در وضعیت پسماند این شهرستان، چون نمره به دست آمده از عوامل داخلی 2.451 و نمره به دست آمده از عوامل خارجی 2.158 می‌باشد، طبق اصول این ماتریس، موقعیت استراتژیک تفکیک پسماند شهرستان دماوند در منطقه تدافعی قرار می‌گیرد؛ زیرا ضعف و تهدیدها به ترتیب از قوت‌ها و فرصت‌ها بیشتر می‌باشند.

 ۷۶ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 2588-4255 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

بررسی چالش‌ها و راهبردهای تفکیک پسماند ازمبدأ با استفاده از روش SWOT
بررسی روند بیابان‌زایی در اراضی مجاور دریاچه بختگان با استفاده از سنجش از دور
بررسی اثرات اجتماعی خشکسالی‌های مقطعی بر خانوارهای روستایی
بررسی مسائل و مشکلات ناشی از مصرف ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی و جایگزینی این ظروف با ظروف یکبار مصرف گیاهی در تهران
بررسی دلایل اصلی گرایش به کشت ارگانیک سیب‌زمینی از دیدگاه کشاورزان در دستیابی به توسعه پایدار کشاورزی در شهرستان بهار
تعیین ارزش حفاظتی و تفرجی پارک بزرگ ایران شهر یاسوج با استفاده از تمایل به پرداخت افراد
ترویج رفتار و اخلاق زیست محیطی در چارچوب مکاتب فلسفی

راهنمای دانلود نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 7 - جلد یک

برای دانلود نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 7 - جلد یک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  نشریه علمی - تخصصی مطالعات محیط‌ زیست، منابع طبیعی و توسعه پایدار - شماره 7 - جلد یک