دانلود نشریه مهرپارسه - شماره 19

  • ناشر: انتشارات مهر پارسه
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی نشریه مهرپارسه - شماره 19 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی نشریه مهرپارسه - شماره 19 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی نشریه مهرپارسه - شماره 19

نشریه مهرپارسه - شماره 19، منتشر شد. آیا تهران شهر اسطوره‌ای است، ردپای جهان باستان در پایتخت، داستان نقشه‌های قاجاری، دروازه‌های طهران قدیم و کلنگ توسعه تهران، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از نشریه می‌خوانید.

ماهنامه ایران‌شناسی مهرپارسه در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت می‌کند و در هر شماره به پرونده‌ای خاص می‌پردازد که در شماره 19 به موضوع تهران پرداخته است.

شهرها پیشرفته‌ترین و کامل‌ترین سکونت‌گاه‌های انسان و دربر دارنده مراکز مهم اقتصادی، علمی، تفریحی، پزشکی و غیره هستند. افزون بر این‌ها شهرها از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی نیز برخوردارند و از این منظر از دیرباز یکی از جذاب‌ترین فضاها برای گردشگران بوده‌اند.

بر این اساس در بسیاری از کشورها توسعه گردشگری شهری ضمن حفظ هویت تاریخی و فرهنگی شهرها به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های برنامه‌ریزان و متولیان مدیریت شهری تبدیل شده است. در این مسیر بی‌تردید وجود جاذبه‌های متنوع همچون اماکن تاریخی، طبیعت و فضاهای سبز، مراکز فرهنگی، امکانات ورزشی، تسهیلات مهمان‌نوازی، مراکز خرید و بازارها جزء پارامترهای مهم شکل‌گیری گردشگری شهری است. تهران امروز، پایتخت 200 ساله ایران، با وجود پیشینه تاریخی و برخورداری از جاذبه‌های متنوع گردشگری، به دلایل مختلف نتوانسته است خود را به عنوان یک شهر گردشگر، حتی به ساکنانش معرفی کند تا از مواهب بی‌شمار آن برخوردار شوند. این در حالی است که این شهر در طول تاریخ همیشه میزبان اقوام مختلف از سراسر ایران بوده و از آن به عنوان شهر ۴۰ تکه یاد کرده‌اند و چنین موضوعی البته همیشه تهدیدی علیه هویت منسجم تاریخی و فرهنگی تهران بوده است.

تهران برخلاف تمام جاذبه‌های متنوعش در حوزه میراث تاریخی و طبیعی، هم چنان برای شهروندانش ناشناخته و کمتر شهروند تهرانی است که از روایت‌ها و تاریخ گذشته این شهر مطلع باشد. این‌ها و علت‌های دیگری همچون توسعه نامتوازن، آسیب‌هایی است که هویت فرهنگی و تاریخی تهران را تهدید می‌کند، پس بر ماست تا به شیوه‌های ممکن، تهران اصیل را احیاء و به تهران‌نشینان بازشناسیم تا کلانشهر شلوغ و پرهیاهوی ایران با تکیه بر پیشینه و اصالتش سرپا بایستد و در کوچه پس کوچه‌هایش خاطراتی شیرین برای همگان رقم بزند.

 ۸۴ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۸: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید مجلهنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

میراث فرهنگی
موزه پژوهشی موسسه باستان‌شناسی دانشگاه تهران
پرونده
آیا تهران شهر اسطوره‌ای است
ردپای جهان باستان در پایتخت
داستان نقشه‌های قاجاری
دروازه‌های طهران قدیم
کلنگ توسعه تهران
عمارت گالری در کاخ گلستان نیست
سقاخانه‌های تهران
آب انبارها در تهران قدیم
لاله‌زار از مدرنیته تا هیاهو
نخستین‌هایی که دیگر نفس نمی‌کشند
اسرار جعبه جادو در تهران
پرسه‌های سینمای مستند در تهران
نگاهی به نخستین سالن موسیقی ایران
از مهرتاش تا شجریان
شیشه‌گری در تهران
صنایع دستی
حکایت حاشیه‌های یک خیابان تاریخی
صنایع دستی تهران فعلا ثبت نمی‌شود
گردشگری
اقامتگاهی سنتی در کوهپایه‌های کرمان
معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران
جشنواره رنگ‌ها و خوشمزه‌ها در گرگان
ziggurat of choqa zanbil

راهنمای دانلود نشریه مهرپارسه - شماره 19

برای دانلود نشریه مهرپارسه - شماره 19 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  نشریه مهرپارسه - شماره 19