دانلود کتاب آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامت

  • از: محمدجواد مهری
  • ناشر: انتشارات رواق دانش
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامت

محمدجواد مهری در کتاب آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامت، مجموعه‌ای از آیات، روایات و حکایاتی از اولیاء خدا را پیرامون فضائل و برکات روزه در دنیا و آخرت جمع‌آوری نموده است.

روزه؛ چشمۀ رحمت الهی را در وادی دل انسان‌های حق‌ طلب جاری می‌کند. مائده‌های آسمانی را بر سفرۀ دل انسان‌های روزه‌دار، می‌‌چیند. روزه، در میدان صبر و بردباری، روح انسان را استوار می‌‌سازد و ظلمت خودخواهی و خودمحوری را مبدّل به نورانیّت و تواضع و ایثار می‌‌نماید.

یکی از موارد فروع دین روزه است و از احکام انسان‌ ساز اسلام محسوب می‌شود که آگاهی از همۀ فوائد و پی بردن به فلسفۀ کامل آن؛ همچون سایر احکام الهی، برای انسان عادی ممکن نیست.

لذا جهت دستیابی به آثار و برکات ماه رمضان و روزه‌داری، تهیۀ زاد و توشه‌ای برای سفر آخرت، حرکت به سوی انسانی خداگونه شدن و رسیدن به اخلاق الهی در کلاس رمضان، کتاب آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامت شما را یاری خواهد کرد.

در بخشی از کتاب آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامت دربارۀ آثار و فواید روزه‌داری می‌خوانیم:

پیامبر بزرگ اسلام (ص) ارزش معنوی عبادات و فرائض را مشخص فرمود و از نظر مراتب و درجات برای هر یک از آن‌ها ارزش‌های به خصوصی ذکر کرده و از باب آنکه اهمیت روزه و خودسازی بوسیله آن از یک امتیاز خاصّی برخوردار است، او را باب و دروازۀ عبادات قرار می‌دهد: لِکُلِّ شَیء بابٌ وَ بابُ الْعِبادَۀِ الصَّوْمُ؛ برای هر چیزی باب و دریست، و درِ عبادات روزه است.

و کمتر عبادتی است که دارای شرایط خاصی است که در حین خواب ثواب عبادت و طاعت برای شخص ثبت گردد که فرمود: «نَوْمُ الصّائمِ عِبادۀٌ» خواب روزه‌دار عبادت است.

روزه عبادتی نسبتاً شاق و مشکل است که باید بندۀ خدا به این عبادت مهم تن در دهد که تا از این باب و دروازه وارد به عبادات دیگر شود.

بنابراین روزه، دروازۀ عبادات است، به معنای اینکه خودسازی و مقاومت در انجام عبادات را از روزه باید شروع نمود.

 ۱۴۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-92961-4 

چاپ ۱۳۸۰: ۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰ ت - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش گفتار
فصل اول: اهمیت روزه در قرآن
فصل دوم: اهمیت روزه در روایات
فصل سوم: آثار و فوائد روزه‌داری
فصل چهارم: وظائف روزه‌داران در ماه رمضان
فصل پنجم: متفرّقات
فصل ششم: روزه در قصص و حکایات
کتابنامه

راهنمای دانلود کتاب آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامت

برای دانلود کتاب آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامت

نظرات کتاب آثار و برکات روزه‌داری در دنیا، قبر و قیامت

S H
۱۳۹۹/۱/۷
سلام. خسته نباشید. عذر می‌خوام من امروز کتاب در مورد روزه داری خواستم و فقط این کتاب رو دیدم!!! فقططط یک کتاب!!! توی اولین روز ماه مبارک شعبان!!! یک ستاره به این دلیله که هنوز کتاب رو نخوندم. با احترام و تشکر
آناهیتا بهداروند
۱۳۹۹/۴/۲
به نظرم کتابی بسیار سطحی ولی شاید ارزش یک بار خوندن و داشته باشه
بشیر کثیر
۱۳۹۸/۲/۱۴
بسیار متشکرم‌از سازندگان این نرم افزار
مشاهد همه نظرات (۳)