دانلود کتاب آسیب شناسی قدرت نظامی (اصول و مفاهیم)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آسیب شناسی قدرت نظامی (اصول و مفاهیم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آسیب شناسی قدرت نظامی (اصول و مفاهیم)

کتاب آسیب شناسی قدرت نظامی (اصول و مفاهیم) نوشته‌ی محمدحسین صنیعی، به شرح مفاهیم و ادبیات شناخت درک آسیب، آسیب‌پذیری در ابعاد مفاسد اخلاقی - اجتماعی و انضباطی، بی‌انگیزگی کارکنان و ... می‌پردازد و تأثیر آسیب‌پذیری‌ها در ابعاد مختلف مانند فرهنگ سازمانی و نیروی انسانی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

آسیب‌پذیری مانند بسیاری از مفاهیم و واژه‌های مطرح در ادبیات علوم انسانی پدیده‌ای نسبی است و اثرات آن در حوزه‌هایی که برشمرده شد، به‌ طور قطع تابع شرایط زمانی و مکانی است. به‌ طور مثال موضوع و یا رخداد خاصی برای یک ساختار می‌تواند به‌ عنوان آسیب‌ مطرح باشد و بخش‌هایی از ساختار را با پدیده‌ای به نام آسیب‌پذیری به چالش جدی بکشاند. در صورتی‌ که همین موضوع و یا رخداد برای ساختار دیگری به‌ عنوان آسیب مطرح نباشد. این موضوع در سطح کلی‌تر نیز می‌تواند مورد ‌توجه قرار گیرد.

ممکن است بروز واقعه‌ای کوچک برای سازمان نظامی و یا یک ساختار بزرگی آسیب‌ تلقی شود و همین واقعه برای سازمانی دیگر آسیب محسوب نگردد. به هر حال آسیب‌پذیری‌ها با هر نوع شدت و یا تأثیر و یا ماهیتی که باشند، اثرات خود را در دو محور سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بر ساختار سازمانی در ابعاد مختلف نیروی انسانی، فرهنگ سازمانی، محیط سازمانی، ساختار و فرآیند داخلی برجای می‌گذارند و هر سازمانی را می‌توانند زمین‌گیر کنند.

در بخشی از کتاب آسیب شناسی قدرت نظامی (اصول و مفاهیم) می‌خوانیم:

واژه «آسیب‌شناسی» در مفهوم متعارف آن، مطالعه و شناخت ریشه‌های بی‌نظمی در کالبد و ارگانیسم انسانی است که برای اولین بار از قرن 19 میلادی در مباحث جامعه‌شناسی مطرح گردید (میری، 1382: 19). همچنان که آسیب‌شناسی اجتماعی نیز مربوط می‌شود به مطالعه و ریشه‌یابی بی‌نظمی‌های اجتماعی.

بحث آسیب‌شناسی بر همین مبنا شامل مطالعه و بررسی علل پیدایی نابسامانی‌ها و انحرافات، شناخت اشکالات و ایراداتی که بر باورها، آگاهی و دانش و یا عملی در رفتار، کارکرد، ساختار وارد می‌شود و یا ممکن است وارد گردد، می‌باشد و از آن جهت مفید و مؤثر است که زمینه شناخت و تشخیص دردها برای پیشگیری از بروز نابسامانی‌ها و نارسایی‌ها و تجویز درمان فراهم می‌آورد. به عبارتی آسیب‌شناسی مطالعه بایدها و نبایدها، نابسامانی‌ها و آسیب‌ها همراه با علل و انگیزه پیدایی، شیوه‌های پیشگیری و انجام اصلاحات این پدیده‌ها همراه با مطالعه شرایط هر سازمانی است.

 ۸۵ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-90143-5-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مفاهیم و ادبیات شناخت درک آسیب
فصل دوم: آسیب‌پذیری‌ها
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب آسیب شناسی قدرت نظامی (اصول و مفاهیم)

برای دانلود کتاب آسیب شناسی قدرت نظامی (اصول و مفاهیم) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آسیب شناسی قدرت نظامی (اصول و مفاهیم)

نظرات کتاب آسیب شناسی قدرت نظامی (اصول و مفاهیم)

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.