دانلود کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند

کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند نوشته‌ی جوزف اف. کوتز و جنیفر گرت، به ضرورت حضور آینده پژوهان جهت ارتقای سطح یک سازمان می‌پردازد. با مطالعه‌ی این کتاب، تصور شما نسبت به پدیده‌ی آینده پژوهی تغییر خواهد یافت.

جوزف اف. کوتز (Joseph F. Coates) و جنیفر گرت (Jennifer Jarratt) کتاب خود را با اشاره به پیشینه‌ی علم آینده‌پژوهی آغاز می‌کنند و به دلایل شکل‌گیری این پدیده می‌پردازند. آن‌ها بر این باورند که آینده‌پژوهی برای یک شرکت می‌تواند ابزاری ارزشمند جهت برنامه‌ریزی هدفمند باشد.

بنا بر گفته‌ی نویسندگان کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند (What futurists believe)، آینده‌نگری‌های نظامی و فناورانه در دهه‌های 1950 و 1960 رشد پیدا کردند. امروزه بسیاری از افرادی که با عنوان آینده‌پژوه توصیف می‌شوند ممکن است ترجیح دهند که نام دیگری داشته باشند که از این جمله می‌توان به برنامه‌ریز بلند مدت، پیش‌نگر،‌ نظریه‌پرداز اجتماعی، ‌تحلیل‌گر روند و غیره اشاره کرد اما اصطلاح آینده‌پژوه به آسانی قابل درک است و به خوبی نقش و جایگاه آن‌ها را توضیح می‌دهد.

جامعه، آینده‌پژوهان را به عنوان افرادی که ارزش دارد به حرف‌هایشان گوش داد، پذیرفته است؛ افرادی که نگران مسائل بلند مدت و جدی فرا روی جامعه هستند؛ نه به این دلیل که آن‎ها پاسخ‌های صحیح دارند، ‌بلکه به دلیل اینکه پرسش‌های درست را مطرح می‌کنند.

در بخشی از کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند می‌خوانیم:

طبیعی است که به دنبال اجماع بین آینده‌پژوهان باشیم. یافتن اجماع دارای قدرت و ارزش برای تصمیم‌گیری درباره آینده به خصوص در کوتاه مدت و هنگام روبه‌رو شدن با نظام‌های نسبتاً با ثبات است.

این اساس و پایه آن چیزی است که تحقیقات بازار و پیش‌نگری اقتصادسنجی ارائه می‌کند. به هر حال اجماع می‌تواند هنگامی که جامعه یا نظام‌های در حال تغییر سریع هستند یا در معرض نیروهای جدید و قوی هستند، گمراه کننده باشد. در این حالت، نقش قدرتمند فرد متفاوت، تفکری زاویه‌دار، غیرمعمول و رادیکال وجود دارد.

فرد متفاوت ارزشمندترین دارایی و محرک در هنگامی است که هدف بلند مدت‌تر است، موضوع راهبردی است و به تحول بالقوه علمی و فناورانه و پیامدهای آن پرداخته می‎شود. با مطالعه می‌توان به سازمان در مورد ناپیوستگی‌ها هشدار داد و ممکن است از گشودن احتمال راهبردهای واقعاً جدید، متفاوت و بهتر، سود برد. سرانجام فرد متفاوت می‌تواند موجب برانگیختن توجه افراد به نوآوری‌ها در محصولات،‌فرآیندها، خدمات و سازمان‌ها شود.

 ۳۹۵ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6885-84-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۷۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۷۵۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند

برای دانلود کتاب آنچه آینده پژوهان باور دارند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آنچه آینده پژوهان باور دارند