دانلود کتاب آیت الله روح الله کمالوند به روایت اسناد ساواک

  • ناشر: انتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب آیت الله روح الله کمالوند به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آیت الله روح الله کمالوند به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آیت الله روح الله کمالوند به روایت اسناد ساواک

بکی از بزرگانی که در خطه دلاور خیز لرستان نشو و نما نمود و در کوران های مختلف تاریخی به ایفای نقش پرداخت، « آیت الله حاج شیخ روح الله کمالوند خرم آبادی» است که با جایگاه علمی، فقهی وسیاسی خود، در زمان های گوناگون علی الخصوص روزهای سخت پس از قیام 15 خرداد 1342 به حمایت از اسلام و نهضت امام خمینی (ره) قیام نمود. همین سابقه روشن سیاسی و فقهی مرکز اسناد انقلاب اسلامی را بر آن داشت تا با انتشار کتاب «آیت الله روح الله کمالوند به روایت اسناد ساواک» نه تنها به گوشه و کنار زندگی و مجاهدت های این عالم برجسته بپردازد، بلکه نقش مردم سرزمین دلاور خیز لرستان را نیز در جریان انقلاب اسلامی و تبعیت از علما برجسته نماید.

چهره انقلابی آیت الله کمالوند در سال 1341 نمایان شد که لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی به تصویب رسید. ایشان از مخالفین سرسخت این لایحه و از همراهان پابرجای امام خمینی(ره) در این مخالفت بودند. در پی انقلاب سفید و اعتراضات منجر به حادثه فیضیه، آیت الله کمالوند پس از مشورت با برخی از علما از جمله آیت الله بهبهانی، به دیدار شاه رفته تا شاید راهی برای رفع اختلافات پیدا شود. اما پس از مشاهده عواقب سوء و بهره برداری های رژیم از این ملاقات، آیت الله کمالوند به صف اول مخالفین حکومت پهلوی پیوست.
موضع گیری شدید حضرت امام خمینی (ره) و علما در مقابل حکومت پهلوی در عاشورای سال 1342، و ایستادگی مردم در پیروی از نهضت، منطقه لرستان را نیز با محوریت آیت الله کمالوند و آیت الله سید عیسی جزایزی در این مسیر قرار داد.
ایشان پس از دستگیری امام (ره) نیز از پا ننشستند و هم زمان با بسیاری از علما، در اعتراض به این دستگیری به تهران مهاجرت کرده و متحصن شدند. حتی پس از  پایان تحصن نیز ساواک با ترفند های مختلف ایشان را تا دیماه 1342 از لرستان به دور نگه داشت تا اینکه در پایان این ماه در میان خیل جمعیت مشتاقان، وارد خرم آباد شدند.
اما در پانزدهم فروردین سال 1343، آیت الله کمالوند که به جهت دیدار امام خمینی (ره) راهی تهران شده بود، به طور ناگهانی جان به جان آفرین تسلیم نمود و راهی دیار حق شد. در تشییع جنازه باشکوه ایشان، امام خمینی (ره) و فرزندشان سید مصطفی نیز حضور داشتند

 ۲۷۰ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-149-033-0 

چاپ ۱۳۹۱: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب آیت الله روح الله کمالوند به روایت اسناد ساواک

برای دانلود کتاب آیت الله روح الله کمالوند به روایت اسناد ساواک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آیت الله روح الله کمالوند به روایت اسناد ساواک

نظرات کتاب آیت الله روح الله کمالوند به روایت اسناد ساواک

جواد جوادی
۱۳۹۴/۸/۲۲
سلام خیلی زحمت کشیدید حیف که پولیه وگرنه همشو دانلود میکردم میخواندم حتی یک عددش هم مجانی نیست دستتون درد نکنه خیلی به فرهنگ کشور خدمت میکنید
مشاهد همه نظرات (۱)