دانلود کتاب آینده شناسی جنگ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آینده شناسی جنگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آینده شناسی جنگ

کتاب آینده شناسی جنگ نوشته‌ی عزیز نصیرزاده، امیرهوشنگ خادم دقیق و علی فرهادی، به مباحثی چون علل جنگ و جنگ‌های آینده، شناخت اصول جنگ‌های آینده، امنیت در جنگ آینده و... می‌پردازد.

در زمان جنگ سرد و مسابقه جنگ‌افزارهای هسته‌ای، مهم‌ترین فکر و دغدغه نیروهای نظامی، پیش‌بینی مجموعه رویدادهایی بود که بعد از یک مواجهه احتمالی هسته‌ای می‌توانست رخ بدهد. به همین دلیل اولین بازی‌های جنگی به وجود آمد. این‌ها شبیه‌سازی‌هایی از یک تقابل هسته‌ای بودند که احتمالات گوناگون را با دقت بررسی می‌کردند.

نوع کامل‌تر این مدل‌ها، باعث شکل‌گیری سناریو شدند که هم‌اکنون از مهم‌ترین ابزارهای آینده‌پژوهی به شمار می‌رود. به کمک این سناریوها، مجموعه اتفاقات قابل تصور در یک زمان خیلی کوتاه بعد از شروع یک جنگ هسته‌ای، قابلیت مدل‌سازی را دارا بوده و از این رو می‌توان عکس‌العمل‌ها و نحوه به دست آوردن آمادگی‌های لازم برای برخورد با چنین جنگی را تدوین کرد. این همانند همان نقشی است که سناریو به عنوان یک ابزار در آینده‌پژوهی کنونی بازی می‌کند.

در بخشی از کتاب آینده شناسی جنگ می‌خوانیم:

همواره در طول تاریخ ابزار جنگ برای دو طرف درگیر با فناوری تحول پیدا کرده است، در حالی که بشر در مسیر عصر اطلاعات در رقابت جهانی قرار گرفته اطلاعات به عنوان ماده خام و فناوری اطلاعات به عنوان ابزار تبدیل آن به مفاهیمی از قبیل دانش و هوشیاری نقش محوری یافته‌اند.

در اواخر قرن بیستم جمع‌آوری الکترونیکی یا مجازی اطلاعات در تمام سطوح افزایش یافته و به یک مؤلفه اصلی در تجارت و حتی جنگ تبدیل شده است. فناوری انتقال، پردازش الکترونیکی اطلاعات، گستره و سرعت فرایندهای تجاری و نظامی را توسعه داده است. در قرن بیست و یکم، اطلاعات جوهر اصلی رقابت تجاری و نظامی خواهد بود.

 ۳۹۸ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8489-19-1 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰۰ ت - 9.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: مبانی نظری و ادبیات جنگ آینده و آینده جنگ
بخش دوم: جنگ آینده و آینده جنگ در هندسه قدرت
بخش سوم: تأثیر قدرت هوایی در جنگ آینده و آینده جنگ
بخش چهارم: امنیت در جنگ آینده و آینده جنگ
بخش پنجم: سایبر در جنگ و جنگ‌های سایبری
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب آینده شناسی جنگ

برای دانلود کتاب آینده شناسی جنگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آینده شناسی جنگ

نظرات کتاب آینده شناسی جنگ

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.