دانلود کتاب اختلالات اضطرابی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اختلالات اضطرابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اختلالات اضطرابی

کتاب اختلالات اضطرابی نوشته‌ی محمدحسن فاطمی راد، رقیه رمضانی ورکانی و علی نجاتی ورکانی به بحث در مورد ماهیت روان شناختی و زیستی استرس و تفاوت انواع مختلف این نوع اختلالات و انواع خاص آن می‌پردازد.

اضطراب، یک وضعیت خلقی منفی با نشانه‌های تنش فیزیکی و هراس از آینده است. در انسان‌ها اضطراب می‌تواند احساسی از ناآرامی باشد، مجموعه‌ای از رفتارها یا یک پاسخ فیزیولوژیکی مغز که در تنش ماهیچه‌ای و افزایش ضربان قلب نمود می‌یابد.

اضطراب وضعیت خوبی نیست، ولی چرا گفته می‌شود که انسان طوری برنامه‌ریزی شده تا هر زمانی کار مهمی دارد دچار اضطراب شود؟ باید توجه داشت که اضطراب اگر به مقدار کافی و متعادل باشد می‌تواند مفید واقع شود، بیش از یک قرن است که روان‌شناسان برای عملکرد بهتر فعالیت‌هایمان مقدار کمی از اضطراب را مفید می‌دانند. چرا که ممکن است وقتی اضطراب نباشد عملکرد ما در آزمون هم نتیجه‌ی خوبی نداشته باشد. هنگامی که مضطرب هستیم آزمون برای ما جذاب‌تر خواهد بود. همچنین وقتی نزدیک آزمون می‌شویم با کمی اضطراب انگیزه بیشتری برای آمادگی آن پیدا خواهیم کرد.

به گفته‌ی فروید اضطراب یک بیماری پیچیده و مرموز است. هر چقدر بیشتر در مورد آن یاد می‌گیریم گیج کننده‌تر به نظر می‌رسد. در حقیقت اضطراب هیجان شدیدی ‌است که در طیف امراض قرار می‌گیرد.

در بخشی از کتاب اختلالات اضطرابی می‌خوانیم:

اولین داروهایی که برای درمان اختلال هراس مفید معرفی شدند ضدافسردگی‌های سه حلقه‌ای و مهار کننده‌های مونوآمین اکسیداز بودند. اپی پیرامین بیشتر از داروهای دیگ مصرف شده است، اما در چندین مطالعه گزارش شده است که دز پیرامین همان تاثیر را با عوارض جانبی کمتری نیست که ایمی پرامین دارد. بسیاری از مطالعات گزارش نموده‌اند که فنلزین، یک داروی موثری برای اخلال هراس است. گزارش‌های ابتدایی از تاثیر فلئوکزتین یک ضد افسردگی اتیپیک، در درمان هراس داده شده است. ضد افسردگی‌های سه حلقه‌ای و مهار کننده‌های مونوآمین اکسیداز را باید به همان طریقی که در درمان افسردگی به کار می‌روند، مورد استفاده قرار داد. معهذا بهتر است سرعت افزایش دوز دارو در بیماران مبتلا به اختلال هراس به علت میزان بالاتر عوارض جانبی نصف سرعت افزایش آن‌ها در درمان افسردگی باشد. با وجود این برای رفع کامل علائم هراس در بیماران ممکن است لازم شود که دوز کامل دارو مورد استفاده قرار گیرد، ممکن است 2 تا 4 هفته طول بکشد تا بهبودی در علائم هراس مشاهده شود.

قرائنی قطعی از تاثیر ضد افسردگی‌ها در درمان گذر هراسی بدون حملات هراس در دسترس نیست. معهذا، اگر گذر هراسی بسیار ناتوان کننده باشد امتحان دارودرمانی با روش‌های رفتاری جایز به نظر می‌رسد. تاثیر بنزودیازپین‌ها، مخصوصاً آپرازولام و کلونازپام نیز در درمان اختلال هراس نشان داده شده است. کلونازپام احتمالاً بر آپرازولام برتری دارد چون می‌توان آن را روزی دوبار با دوز روزانه نیم میلی گرم تجویز نمود. درمان با بنزودیزپین‌ها، مخصوصاً با آپرازولام باید به تدریج قطع شود و از قطع ناگهانی آن‌ها باید خودداری کرد.

 ۹۲ صفحه، ۶۸۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6564-82-1 

چاپ ۱۳۹۵: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

اختلالات اضطرابی
اضطراب، فوبی یا هراس و وحشت زدگی
علل اختلالات اضطرابی
1. علل زیستی
2. علل روانی
3. دیدگاه التقاطی
انواع اختلالات اضطرابی
اختلال اضطراب فراگیر
اختلال وحشتزدگی
اختلال استرس پس از سانحه
توصیف بالینی
شیوع اختلال استرس پس از سانحه
علت اختلال استرس پس از سانحه
درمان اختلال استرس پس از سانحه
اختلال هراس یا فوبی
هراس‌های خاص
درمان اختلال فوبیای خاص
اختلال اضطراب اجتماعی (فوبیای اجتماعی)
شیوع اضطراب جدایی
علل اختلال اضطراب اجتماعی
درمان اختلال اضطراب اجتماعی
اختلال وسواس فکری و عملی
وسواس فکری
وسواس عملی
علل اختلال وسواس فکری-عملی
درمان اختلال وسواس فکری و عملی
منابع

راهنمای دانلود کتاب اختلالات اضطرابی

برای دانلود کتاب اختلالات اضطرابی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اختلالات اضطرابی
parisa mohajeri
۱۳۹۹/۶/۸
بعضی جاهاش تخصصی بودولی درکل خوب بودخصوصادرموردپنیک ووسواس خوب توضیح داده.... برام دعاکنیدپنیک دارم براهمتون دعامیکنم😉
سیدمیلاد عابدین پور
۱۳۹۹/۲/۱۰
کاملا صریح و روان توضیح داده.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)