دانلود کتاب اختلالات خلقی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اختلالات خلقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اختلالات خلقی

کتاب اختلالات خلقی نوشته‌ی محمدحسن فاطمی راد، رقیه رمضانی ورکانی و حبیب الله قدیرزاده، انواع مختلف افسردگی، مشکلات روحی و نشانه‌های همراه آنان را شرح داده و سپس به بررسی آن‌ها می‌پردازد.

اگر یک ماه گذشته زندگی خود را مرور کنید: امکان دارد در نگاه نخست عادی به نظر برسد، در طول هفته کتاب خواندید، به تعطیلات رفتید، به آینده‌ای بهتر فکر کردید، شاید به دیدن یک آشنا در تعطیلات پیش رو روید و یا یک کار سرگرم کننده داشته باشید، اما امکان دارد در این ماه حس دلتنگی و یا غم را نیز تجربه کرده باشید، شاید به دلیل معضلاتی که در خانه گذرانده‌اید باشد، یا نمره‌ی بدی که در امتحان گرفته‌اید، و یا حتی از همه‌ی این‌ها تلخ‌تر شخص نزدیکی را از دست داده‌اید.

اگر همانند بقیه مردم باشید درک می‌کنید که این خلق و خو گذرا است و در طول چند روز آینده به خود قدیمی‌تان باز خواهید گشت. اینکه هیچوقت دچار غم و یاس نشوید، و یا تنها قسمت‌های مثبت یک جریان را ببینید غیر طبیعی‌تر است. اما احساس افسردگی که اکثراً به عنوان یک اختلال شناخته می‌شود به حدی ناتوان کننده است که گاهی خودکشی به زندگی کردن ترجیح داده می‌شود.

بنابراین باید توجه داشت که تفاوت زیادی‌ بین افسردگی و یا احساس غم گذرا وجود دارد، نشانه‌های روان‌شناختی و فیزیکی بسیاری با افسردگی مرضی همراه است. پس لازم است به دلیل پیامدهای ناگوار این بیماری، تا آن جا که ممکن است شناخت خود را نسبت به این بیماری افزایش دهید. اختلالات افسردگی، اختلالات عاطفی، و یا حتی افسردگی عصبی بعضی از اختلالاتی هستند که در این کتاب به شرح آن‌ها پرداخته شده است.

در بخشی از کتاب اختلالات خلقی می‌خوانیم:

همانطور که در قسمت اختلالات افسردگی اساسی ذکر شد برخی ویژگی‌ها و مشخصه‌ها وجود دارند که ممکن است با این اختلالات همراه بوده و تشخیص آن‌ها در انتخاب درمان موثر بسیار مهم است. برخی از این مشخصه‌ها در مورد اختلالات دو قطبی نیز به کار گرفته می‌شوند. برای مثال ویژگی کاتاتونیک که در مورد افسردگی اساسی مهم است در مورد مانیک صدق نمی‌کند. اما مشخصه‌ی سایکوتیک در مورد مانیا به کار گرفته می‌شود هنگامی که علائمی مثل هذیان بزرگ‌نمایی وجود دارد. دست آخر اینکه، فاز مانیک می‌تواند پس از تولد نوزاد نیز در طول دوره‌ی پس از زایمان رخ دهد.

ویژگی طول دوره نیز هماطور که برای افسردگی استفاده شد برای اختلال دو قطبی نیز به کار گرفته می‌شود. بنابراین مهم است که مشخص شود فردی که در حال حاضر مانیا را نشان می‌دهد دوره‌های افسردگی یا مانیا را در گذشته داشته، و اینکه بین این دوره‌ها بهبودی وجود داشته است یا خیر. همانطورکه مهم است مشخص شود افسرده خویی مقدم بر افسردگی اساسی بوده است (افسردگی مضاعف)، در اینجا نیز مهم است که مشخص شود اختلال ادواری خویی در شروع اختلال دو قطبی مقدم بوده است. تشخیص ادواری خویی مهم است زیرا شانس بهبودی بین دوره‌ها را کاهش می‌دهد. مشخصه فصلی برای دو قطبی نیز به کار گرفته می‌شود. به صورت معمول فرد در زمستان افسرده و در تابستان فاز مانیک را داراست.

 ۸۳ صفحه، ۳۳۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6564-84-5 

چاپ ۱۳۹۵: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
افسردگی اساسی
نشانه‌های افسردگی بر اساس DSM-V
مانیا یا سرخوشی
علائم مانیا یا سرخوشی بر اساس DSM-V
ساختار اختلالات خلقی (دو قطبی و تک قطبی)
اختلالات افسردگی
دیگر معیارهای اختلالات افسردگی
تفاوت در دوره‌های اختلالات خلقی
شروع و دوره افسردگی
از سوگواری تا افسردگی
اختلالات دو قطبی
اختلال ادواری خویی
دیگر تعاریف و مفاهیم در حوزه اختلالات دو قطبی
ویژگی تناوب سریع
سن شروع و دوره
شیوع اختلالات خلقی
علل اختلالات خلقی
ابعاد زیستی
نقش انتقال دهنده‌های عصبی
خواب و ریتم شبانه روزی
ابعاد روانی
رویدادهای استرس زای زندگی
نظریات شناختی در زمینه افسردگی
ﻣﻔﻬﻮم درﻣﺎﻧﺪﮔﯽ آﻣﻮﺧﺘﻪ ﺷﺪه
سبک شناختی منفی
نظریات روان پویایی (روان تحلیل گری)
نظریه اصلات وجودی – انسانگرایی
دیدگاه‌های فرهنگی و اجتماعی در زمینه‌ی افسردگی
نظریه‌های یادگیری
ارتباطات زناشویی
حمایت اجتماعی
درمان اختلالات خلقی
الکتروشوک درمانی و تحریک مغناطیسی مغز
درمان‌های روان شناختی افسردگی
درمان‌های روانی برای اختلالات دو قطبی

راهنمای دانلود کتاب اختلالات خلقی

برای دانلود کتاب اختلالات خلقی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اختلالات خلقی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.