دانلود کتاب اخلاق حرفه ای مشاوران ویژه روانشناسان و مشاوران مدارس و مراکز

  • از: اردشیر کیانی
  • ناشر: انتشارات ورای دانش
  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب اخلاق حرفه ای مشاوران ویژه روانشناسان و مشاوران مدارس و مراکز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اخلاق حرفه ای مشاوران ویژه روانشناسان و مشاوران مدارس و مراکز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اخلاق حرفه ای مشاوران ویژه روانشناسان و مشاوران مدارس و مراکز

نظام اجتماعی مبتنی بر سلسله اصول، هنجارها، ارزش ها و الگوهایی است که معمولاً اخلاق نامیده می شود.
جامعه شناسان اخلاق را به منزله ی خونی تلقّی کرده اند که پیوسته و به صورت پنهان در پیکر جامعه و نهادهای اجتماعی در جریان است. از این دیدگاه، هیچ نهاد یا حرفه ای نیست که قادر باشد فارغ از اخلاق، که مرزهای سلوک و رفتار بهنجار را معین می کند، به حیات مشروع خود ادامه دهد.
اخلاق هر جامعه معیار بایدها و نبایدهای آن را تعیین می کند و انسان اجتماعی را در مسیر زندگی غایتمند خود به سمت کمال، فضیلت و سعادت هدایت می کند. اخلاق هم خاستگاه دینی دارد و هم متاثر از عرف، فرهنگ، تاریخ و سایر پدیده های اجتماعی است. در واقع بین این مفاهیم و پدیده های اجتماعی و اخلاق، تعامل دایمی وجود دارد که باعث میشود در طول زمان، اصول، ارزشها و هنجارهای جامعه صیقل بخورد و الگوهای موجه و مقبول، رفتار فردی و جمعی را تشکیل بدهد.
آن چه در این کتاب آمده مجموع های از مباحث اخلاقی و حرف های است که برای همکاران مشاور در مدارس و مراکز مشاوره ضروری و راهگشاست.
فصل اوّل این کتاب به بیان تعاریف مشاوره و راهنمایی پرداخته و با اشاره به خدمات و اصول اساسی راهنمایی و مشاوره نگاهی نیز به فنون و نظریه های مشاوره دارد.
در فصل دوم کتاب به بررسی اخلاق و رابطه ی آن با طب و فلسفه و قانون پرداخته و اهمیت علم اخلاق را از دیدگاه اسلام مورد بررسی قرار داده است.
اخلاق حرفه ای عنوان فصل سوم کتاب است. در این فصل تعریف و تاریخچه ی اخلاق حرفه ای بیان شده و اخلاق حرفه ای را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داده است. اصول اساسی اخلاق حرفه ای و پرسشنامه ی ارزیابی اخلاق حرفه ای نیز از مطالب مهمّ این فصل به شمار می روند.
فصل چهارم پیشینه ای کوتاه از اخلاق حرفه ای ارایه نموده و مباحث اخلاقی را در ایران و جهان بررسی نموده است.
در فصل پنجم مؤلفه های مرتبط با موضوع اخلاق حرفه ای به صورت کاملاً کاربردی بررسی شده و در این فصل مباحث اخلاقی و حرفه ای به صورت مصداقی بیان شده و مهم ترین فصل کتاب با توجّه به عنوان کتاب می باشد.
در فصل ششم جایگاه شخصیّت در فرآیند مشاوره مورد بحث قرار گرفته و نقش ویژگی های خصیتی در عملکرد اخلاق حرفه ای مشاوران با تأکید بر پژوهش انجام شده بررسی شده است.

همچنین نظام نامه ی اخلاقی مشاوران و روان شناسان جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک منبع مفید به پیوست کتاب اضافه شده است.

 ۱۶۹ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-138-044-0 

چاپ ۱۳۸۹: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: راهنمایی و مشاوره
فصل دوم: اخلاق
فصل سوم: اخلاق حرفه ای
فصل چهارم: پیشینه
فصل پنجم: مولفه های مرتبط با اخلاق حرفه ای
فصل ششم: جایگاه شخصیت در فرآیند مشاوره
پیوست ها

راهنمای دانلود کتاب اخلاق حرفه ای مشاوران ویژه روانشناسان و مشاوران مدارس و مراکز

برای دانلود کتاب اخلاق حرفه ای مشاوران ویژه روانشناسان و مشاوران مدارس و مراکز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اخلاق حرفه ای مشاوران ویژه روانشناسان و مشاوران مدارس و مراکز
سید جلال خدایی
۱۳۹۵/۶/۱۷
با سلام مطالعه این کتاب را به همه‌ی مشاوران ارجمند توصیه می‌نمایم.
فاطمه بهشتی
۱۳۹۹/۶/۲۵
بسیار عالی برای ازمون استخدامی بدردم خورد و خیلی راحت از کتابراه دانلود کردم
null null
۱۳۹۷/۴/۷
ممنون از کتابراه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)