دانلود کتاب اسرار حروف مقطعه در آیات الهی


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب اسرار حروف مقطعه در آیات الهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اسرار حروف مقطعه در آیات الهی

کتاب اسرار حروف مقطعه در آیات الهی نوشته‌ی علی خرامان خسروشاهی به معرفی و بررسی کامل حروف مقطعه در قرآن کریم می‌پردازد.

قرآن 114 سوره دارد و در 29 سوره ملاحظه می‌کنیم که بعد از «بسم الله الرحمن الرحیم» سوره با حرفی آغاز شده است که در اصطلاح مفسران آن‌ها را «فواتح السور» یا «حروف نورانی» و یا «حروف مقطعه» می‌نامند. این حروف مقطعه در ابتدای سوره‌ها، یک حرفی‌، دو حرفی، سه حرفی‌، چهار حرفی یا پنج حرفی هستند که به ظاهر معنای روشنی ندارند. حروف مقطعه به قرار ذیل است:

«الم- الم- المص- الر- الر- الر- المر- الر- الر- کهیعص- طه- طسم- طس- طسم- الم - الم- الم- الم- یس- ص- حم- حم- حمعسق- حم- حم- حم- حم- ق- ن»

این حروف به ترتیب در اوایل سوره‌های «بقره ، آل عمران، اعراف‌، یونس، هود، یوسف، رعد، ابراهیم، حجر، مریم، طه، شعرا، نمل‌، قصص، عنکبوت، روم لقمان، سجده، یس، ص، مومن، فصلت، شوری، زخرف، دخان، جاثیه، احقاف، ق، قلم» هستند.

اگر این حروف جمع شوند و مکررات آن‌ها حذف شود، درست نصف حروف بیست و هشتگانه (28) الفبای عربی یعنی چهارده (14) حرف خواهند بود.

 ۱۲۰ صفحه، ۸۹۱ کیلوبایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8223-47-4 

چاپ ۱۳۹۷: ۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

سوره‌ی حضرت محمد
سوره‌ی الکهف
سوره‌ی النجم
سوره‌ی النصر
سوره‌ی القریش
سوره‌ی الشمس
سوره‌ی القمر

راهنمای دانلود کتاب اسرار حروف مقطعه در آیات الهی

برای دانلود کتاب اسرار حروف مقطعه در آیات الهی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اسرار حروف مقطعه در آیات الهی

نظرات کتاب اسرار حروف مقطعه در آیات الهی

امین سرابی
۱۳۹۷/۸/۱۹
سلام تلاشتون قابل تحسین هست ولی به عنوان یه دانش آموز هفده ساله نمیتونم این احتمال رو رد کنم که همهٔ این‌ها مربوط به مغز انسان که بدنبال یافتن چیزهای مشابه با تجربه قبلی هست نباشه.
مثلا دیدن عکس اشخاص معروف روی ماه توسط مردم یا صورت یک انسان توی درخت یا خود صورت‌های فلکی و... همه این‌ها یک اشتباه
هستند مربوط به مغز که با تخیل اون هارو خلق میکنه و خودشم باورشون داره.
اما درواقع هیچ عکسی روی ماه نیست؛ درسته؟
و متاسفانه مطالبی که شما توی این کتاب آوردید شبیه همین خطاست؛
اونا رو کامل رد نمی‌کنم ولی مخالف پرداختن به اعجاز اعداد در قرآن هستم چون با عقل جور در نمیاد که متن قرآن رو رها کنیم و تعداد حروف و ارقامش رو بشماریم حرف‌های این کتاب به اندازه کافی معجزه هست.
و این رو هم ذکر کنم اولین کسی که به اعجاز عددی قرآن اشاره کرد در آخر ادعا کرد که پیامبره و روز دقیق قیامت رو هم میدونه و با حکم ارتداد اعدام شد!
قصد جسارت ندارم ولی ازتون میخوام دوباره فکر کنید؛ در قرآن و احادیث هیچ اشاره‌ای به اعجاز عددی نشده و تمام این چیزهایی که شما گفتید به خاطر علاقه زیاد خودتون به ائمه بوده و بنظرم باید در این کار تجدید نظر کنید.
منتظر پاسخ شما نویسنده محترم و گرامی هستم.
ممنونم.
Leila J
۱۳۹۷/۶/۳۰
احتمالات ارائه شده توسط نویسنده به نظر بنده که کتاب را مطالعه کرده ام، درسته که محال عقلی نیستند اما اینکه اثبات تمامی نوشته‌ها و احتمالات را به دیدن یک خواب مرتبط کردید و سند و دلیلی معتبر و علمی برای اثبات نظریاتتان ارائه نکردید نمیتونه بنده رو مجاب کنه که حتی این کتاب رو به کسی توصیه کنم و بدم و پیشنهاد برای خوندن
آیا کسی از صاحب نظران علم فقه کتابهای این نویسنده رو تایید کردن؟من حتی اسم نویسنده رو که در اینترنت سرچ کردم چیزی راجع به تحصیلات رزومه نویسنده پیدا نکردم که نشان از تحصیلات حوزوی و دانشگاهی ایشون باشند یا که در سمیناری این گفته‌ها مورد بحث و پژوهش قرار گرفته باشند
و نمیدونم که حتی به فرض درست بودن تمامی نوشته‌های کتاب چگونه میتونم اون رو بپذیرم یا حتی برای کسی نقل کنم؟!!!!
امیر جناب
۱۳۹۸/۲/۸
من نیز موافق سخنان این بزرگوار هستم. من علاقه خاصم به کلام خدا واینکه سالهای زیادی هست این کار رو درخلوتم میکنم در سوره‌ای که این حروف امده اگر توجه بفرمایید از این حروف مانند تاکیید بر انجام فعلی که در هر ایه هست امده عین یک نشان قابل دیده شدن برای پیداکردن ادرس. در بعضی ایات بوضوح وبا ریتم جالب ل توجهی در اخر ایات امده که وقتی به ترجمه کلمه توجه بفرمایید برانجام فعل است. مثلا الم. الف اول فعلها باتوجه به اول امدنش وسط و میم در اخر. من اونقدر دانش خاصی ندارم شایدم اشتباه کنم اما احساس کردم باید گفته شه فقط امیدوارم منظورم رو تونسته باشم بیان کنم
مشاهد همه نظرات (۱۰)