دانلود کتاب اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان

کتاب اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان نوشته‌ی جفری ای. کلسی، دی. جفری نیوپارت و چارلز بی. نمروف، به صورت جامع و کاربردی موضوعاتی مانند اختلالات خلقی، مبانی روان داروشناسی، آسیب مغزی تروماتیک، بیماری آلزایمر و سایر دمانس‌ها و ... را مورد بررسی قرار می‌دهد.

براساس شواهد تجربی و پژوهشی، بیشترین اثربخشی در درمان اغلب اختلالات روانی زمانی حاصل می‌شود که درمان دارویی به عنوان یکی از مؤلفه‌های اساسی درمان به موازات روان درمانی مورد توجه قرار گیرد. بنابراین ضرورت دارد تا دانشجویان رشته روانشناسی به خصوص در مقطع ارشد و دکتری، به عنوان روان درمانگران بالقوه، در کنار آموزش مباحث روانشناسی و کاردرمانی، در زمینه داروهای روان پزشکی، اثرات درمانی و عوارض جانبی آن‌ها هم از اطلاعات لازم و منسجم برخوردار باشند.

از سوی دیگر، در کاردرمانی نیز در صورتی می‌توان از یک روان درمانگر انتظار پاسخ درمانی با حداکثر کارآمدی و ماندگاری را در بیمارش داشت که وی علاوه بر برخورداری از دانش و تجربه در زمینه رویکردهای روان‌شناسی و روان درمانی، در زمینه داروشناسی اختلالات روانی نیز تخصص لازم را داشته باشد.

کتاب اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان (Principles of psychopharmacology for mental health professionals)، به طور منسجم و ساختارمند به مطالبی می‌پردازد که می‌تواند برای هر متخصصی که در زمینه بهداشت و سلامت روان فعالیت دارد مورد استفاده قرار گیرد.

از ویژگی‌های این مجموعه که آن را متمایز، شایسته ترجمه و به کارگیری مباحث می‌سازد، می‌توان به این موارد اشاره کرد: تحت پوشش قرار دادن تمام اختلالات روانی، پرداختن به هر اختلال به صورت اختصاصی، شرح مفاهیم پایه و اساسی داروشناسی (فارماکولوژی) در بخش آغازین کتاب، آسیب‌شناسی هر اختلال، تاریخچه درمان دارویی آن‌ها، رویکرد رایج درمانی هر اختلال با در نظر داشتن درمان دارویی در کنار رویکردهای روان درمانی و در آخر اشاره به مدیریت عوارض جانبی داروهای روانپزشکی.

کتاب اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

جفری ای. کلسی (Jeffrey E Kelsey)، دی. جفری نیوپارت (D Jeffrey Newpor)، چارلز بی. نمروف (Charles B Nemeroff) این کتاب مفید و ارزشمند را برای دانشجویان رشته روانشناسی به عنوان یکی از منابع درسی و برای روان درمانگران در حیطه کار بالینی نوشته‌اند.

در بخشی از کتاب اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان می‌خوانیم:

برخی از بیماری‌های روانی دارای سابقه خانوادگی می‌باشند که نشان از وراثت ژنتیکی دارد. در بسیاری از اختلالات روانی عمده مانند اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی، به خصوص مطالعات دو قلویی این را آشکار ساخته‌اند. به طور مثال، در صورت ابتلای یکی از دوقلوهای همسان به اسکیزوفرنی، شانس ابتلای دیگری به این اختلال 50٪ است. این مقدار به عنوان میزان تطابق برای این بیماری شناخته می‌شود. مطالعات با دو قلوهای همسانی که در خانواده‌های مختلف به فرز نامی پذیرفته شده‌اند، تصدیق‌کننده این است که زمینه ژنتیکی در بیماری‌های روانی خاص مانند اسکیزوفرنیا و افسردگی نقش دارد. بسیاری از بیماری‌های طبی مانند هموفیلی و بیماری سلول داسی شکل، مستقیما برخاسته از یک ژن ناهنجار واحد می‌باشند. بجز بیماری هانتینگتون، بیماری‌های روان‌پزشکی عمده را نمی‌توان مطابق با این روش ساده توضیح داد.

 ۳۳۴ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-238-147-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: مقدمه و بازبینی
فصل 2: مبانی روان داروشناسی
فصل 3: اختلالات خلقی
فصل 4: اسکیزوفرنیا
فصل 5: اختلالات اضطرابی
فصل 6: اختلالات مصرف مواد
فصل 7: اختلالات خوردن
فصل 8: اختلال کمبود توجه - بیش فعالی
فصل 9: اختلالات خواب
فصل 10: بیماری آلزایمر و سایر دمانس‌ها (زوال عقل)
فصل 11: اختلالات شخصیت
فصل 12: آسیب مغزی تروماتیک
فصل 13: مدیریت عوارض جانبی

راهنمای دانلود کتاب اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان

برای دانلود کتاب اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان

نظرات کتاب اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان

Fara🙇‍♀️ Mmm
۱۴۰۰/۱/۵
خوندن این کتاب رو به دانشجویان روانشناسی و مشاوره پیشنهاد می‌کنم
Nasim Ahmadi
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
عالی بسیاررررر تشکر ازی برنامه
مشاهد همه نظرات (۲)
روان درمانی، روانشناسی بالینی، بیماری های روانی، انواع بیماری های روانی، بیماری های روانی خطرناک، دارو درمانی، دارو درمانی چیست، روان داروشناسی، مبانی روان داروشناسی، مبانی بالینی روان داروشناسی، درمان بیماری های روانی، درمان قطعی بیماری های روانی، اختلالات خلقی، ساختار اختلالات خلقی، درمان اختلالات خلقی، علل اختلالات خلقی، pdf اختلالات خلقی، درمان اسکیزوفرنی، اسکیزوفرنی، بیماری اسکیزوفرنی، علت بیماری اسکیزوفرنی چیست، انواع اسکیزوفرنی، اسکیزوفرنیا چیست، اسکیزوفرنیا علائم، اختلالات اسکیزوفرنیا، اختلال اسکیزوفرنیا، اختلالات طیف اسکیزوفرنیا، اختلالات اضطرابی، انواع اختلالات اضطرابی، درمان اختلالات اضطرابی، اختلالات اضطرابی شدید، pdf اختلالات اضطرابی، اختلالات مصرف مواد، اختلال سوء مصرف مواد، اختلال سو مصرف مواد، اختلالات روانی ناشی از مصرف مواد، اختلالات ناشی از مصرف مواد، اختلالات خوردن، اضطراب و اختلالات خوردن، اختلالات خوردن چیست، بیماری روانی اختلالات خوردن، اختلالات خوردن و تغذیه، اختلال کمبود توجه، اختلال کمبود توجه چیست، اختلال کمبود توجه و بیش فعالی، اختلال کمبود توجه و تمرکز، اختلالات خواب، تشخیص و درمان اختلالات خواب، درمان اختلالات خواب، انواع اختلالات خواب، pdf اختلالات خواب، Principles of psychopharmacology for mental health professionals، دانلود pdf کتاب اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان، دانلود کتاب اصول روان داروشناسی برای متخصصان سلامت روان pdf، دی جفری نیوپورت، چارلز نمروف، Jeffrey E Kelsey، D Jeffrey Newport، Charles B Nemeroff