دانلود کتاب اقتصاد مقاومتی

  • از: یاسین قاسمی بجد
  • ۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب اقتصاد مقاومتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اقتصاد مقاومتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اقتصاد مقاومتی

کتاب اقتصاد مقاومتی به قلم یاسین قاسمی بجد با الهام از مسئله اقتصاد مقاومتی که در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۳ بازتاب بسیاری داشته، نوشته شده است.

این کتاب در مقالات خود به موضوعاتی مانند پاسخ رهبر انقلاب به ده پرسش پیرامون اقتصاد مقاومتی، نقش کارآفرینی و تولید در اقتصاد مقاومتی، تعامل فرهنگ و اقتصاد مقاومتی، مولفه‌های اقتصاد مقاومتی در بیان رهبر انقلاب، استراتژی اقتصاد مقاومتی، متغییرهای اقتصاد مقاومتی از دیدگاه قرآن کریم، راهبرهای اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم‌ها و نیز نقش شرکت‌های دانش‌بنیان، صنعت گردشگری و سبک زندگی در تحقق اقتصاد مقاومتی می‌پردازد.

اقتصاد مقاومتی ضرورت امروز اقتصاد ایران است. به عبارت ساده می‌توان گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که در برابر فشارها، تحریم‌ها و توطئه‌های اقتصادی بیگانگان و دشمنان، مقاوم، مستحکم و آسیب‌ناپذیر باشد. رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی، اقتصاد مقاومتی را به این دلیل مطرح فرمودند که اقتصاد کنونی ایران، اقتصادی آسیب‌پذیر است. اساساً دل بستن غرب به موثر افتادن فشار تحریم‌ها بر ملت و دولت ایران نیز به همین دلیل است. برای نمونه وقتی بخش اعظم بودجه کشور به خام‌فروشی نفت وابسته است و نفت خام در بازارهای جهانی از سوی شرکت‌ها و کشورهای محدود و تحت نفوذ نظام سلطه خریداری می‌شود، تحریم نفتی ایران، یک تهدید اقتصادی قابل توجه برای اقتصاد کشور است. تلاش برای برطرف کردن این ضعف و آسیب در اقتصاد ایران، یعنی حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح شده است.

در بخشی از کتاب اقتصاد مقاومتی می‌خوانیم:

همانطور که رهبری بیان کرده‌اند، اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط دشمنی‌ها و خصومت‌های شدید می‌تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد، در واقع تحریم‌ها مهم‌ترین عامل در مطرح شدن اقتصاد مقاومتی است.

پرداختن به موضوع اقتصاد مقاومتی به دلایل مختلف امری مهم و ضروری است. از یک طرف دشمنان ملت ایران تلاش دارند تا نسبت به در هم ریختگی اقتصاد ایران اقدام کنند و از ناحیه‌ی اقتصاد ضرباتی را به ملت ایران وارد کنند و از طرف دیگر مقاومت در اقتصاد نسخه‌ای کارساز برای عبور از این مرحله است. از سویی دیگر موضوع اقتصاد مقاومتی موضوعی بسیار بدیع و جدید و بکر است و تجربه منتشر شده مکتوبی در مورد آن وجود ندارد و قاعدتا باید جوانب آن بررسی و مورد توجه قرار گیرد.

از منظری دیگر برای کشور جمهوری اسلامی ایران که مصمم است اقتصاد تک محصولی و مبتنی بر درآمد نفت را متحول نموده و به سمت عدم وابستگی به نفت حرکت کند، موضوع اقتصاد مقاومتی یک راهکار و نقشه راه سازنده است. شاید در اذهان این سوال مطرح باشد چرا اقتصاد مقاومتی ضرورت امروز جامعه ایرانی است؟ پاسخ را می‌بایستی در دستور کار دشمن در تهاجم گسترده‌ی اقتصادی به ایران اسلامی جستجو نمود و به این واقعیت رسید که دشمن زودتر از ما به نقطه ضعف ما پی برده است. دشمنان بر این باور خود پافشارند که تحریم‌های اقتصادی توانسته است براقتصاد خانوارهای ایرانی تاثیر منفی داشته باشد و فشار اقتصادی برمردم می‌تواند منجر به تغییرات فرهنگی و عقیدتی شود و به درستی که اتاق فکر دشمنان فهمیده‌اند که در نظام اسلامی، اقتصاد بعد از اعتقاد، مهم‌ترین رکن استقلال سیاسی محسوب می‌شود.

اقتصاد مقاومتی برنامه‌ای همه جانبه است و تمام مردم و مسئولین وظیفه دارند و باید به وظایفشان عمل کنند و نباید خیلی یک جانبه موضوع را دید؛ اما نکته‌ی مهم اینست که به هر حال فرهنگ و باور مسئولین مقدم بر باور مردم است یعنی اگر بنا باشد مسئولان شعار اقتصاد مقاومتی بدهند ولی خودشان به آن اعتقاد نداشته باشند پس بهتر است بحث را ادامه ندهیم. به عبارت دیگر باید اول فرهنگ مدیران تغییر کند.

 ۲۳۳ صفحه، ۴۷۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-233-2250-0 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۹۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی
پاسخ رهبر انقلاب به ۱۰ پرسش درباره اقتصاد مقاومتی
ابلاغ سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی»
اقتصاد مقاومتی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب
مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی در بیانات مقام معظم رهبری
اهداف غرب از تحریم‌ها علیه ایران
اقتصاد مقاومتی ضرورت امروز اقتصاد ایران
استراتژی اقتصاد مقاومتی
اقتصاد مقاومتی و الزامات به‌کارگیری آن
رابطه مدیریت و اقتصاد مقاومتی
اقتصاد مقاومتی از مناظر متفاوت
اقتصاد مقاومتی و متغیرهای آن از دیدگاه قرآن کریم و ائمه اطهار
نقش کارآفرینی و تولید در اقتصاد مقاومتی
راهبردهای اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم اقتصادی
اقتصاد مقاومتی عامل اصلی در ارتقاء بهره وری
تعامل فرهنگ و اقتصاد مقاومتی
تولید ملی و خودکفایی اقتصادی در کلام حضرت امام خمینی
کاهش وابستگی به نفت
تبیین نقش راهبردی شرکت‌های دانش بنیان در تحقق اقتصاد مقاومتی
نقش صنعت گردشگری در رشد و توسعه اقتصاد مقاومتی با تکیه بر درآمدزایی، توسعه زیرساخت‌ها، اشتغال زایی و فقرزدایی
آسیب‌های سبک زندگی موجود با رویکرد اقتصاد مقاومتی

راهنمای دانلود کتاب اقتصاد مقاومتی

برای دانلود کتاب اقتصاد مقاومتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اقتصاد مقاومتی

نظرات کتاب اقتصاد مقاومتی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.