دانلود کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 1

  • از: جرج جرداق، سید هادی خسروشاهی
  • ۱۳۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 1

کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 1. اثری به زبان عربی با نام کامل "الامام علی صوت العدالة الانسانیة" درباره‌ی حضرت امیر علیه السلام، به قلم جرج جرداق (تولد: 1926)، نویسنده و ادیب و روزنامه نگار معاصر مسیحی لبنانی که به سال 1958 با مقدمه ای به قلم میخائیل نعیمه، دربیروت به چاپ رسیده است. وی در شهر «جدیده‌ی مرجعیون» که «مرج العیون» نیز خوانده می‌شود، در خانواده‌ای غسّانی از اصل قحطانی، تولد یافت.

این اثر در پنج مجلد با عناوین زیر تدوین شده است: الامام علی و حقوق الأنسان؛ بین علی و الثّورة الفرنسیة؛ الامام علی صوت العدالة الانسانیة؛ علی و سقراط؛ علی و عصرة؛ علی و القومیة العربیة.

نویسنده در فصل‌های نخستین جلد اول به تاریخچه‌ی پیدایش دین اسلام و ستایش از آن پرداخته است. سپس با استناد به سخنان رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، به پیوند عمیق میان آن حضرت و امام علی علیه السلام اشاره و نقش او را در تحکیم ارکان دین حنیف اسلام بیان کرده است. مصنّف، پس از این مقدمه، وارد بحث اصلی می‌شود که نموداری است از عوامل و شرایطی که امام برای استقرار عدالت جهانی پیشنهاد می‌کند. در این گفتار، عدالت و ظلم ستیزی سرلوحه‌ی همه‌ی رهنمودهای آن حضرت به کارگزارانش معرفی می‌شود.

 ۴۰۱ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۷۹، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 1

برای دانلود کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 1 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 1

نظرات کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 1

ابوذر رفیعی
۱۳۹۵/۱/۲
سلام وقتی یه نویسنده مسیحی وبی طرف درموردشخصیت مولا کتاب مینویسدآن هم بدون تعصب مذهبی مسلمابایدپی به شخصیت والای آن امام بردخودنویسنده درداخل همین کتاب اعتراف میکندکه مقام امام علی ازعیسای پیامبربالاترهست به نظرمن یکی ازبهترین وجامع‌ترین کتاب درموردحضرت امیرهمین کتاب است وپیشنهادمیکنم براشناخت سیره آن امام حتمااین کتاب رابخوانید
نجم السادات یزدانی
۱۳۹۹/۶/۸
ما مسلمانی میکنیم و علی ع را چنان ک باید نمی‌شناسیم و نمی‌دانیم، کتاب‌های رج جرداق را باید ب فرزندانمان هدیه دهیم تا وقت مطالعه‌ی نهج البلاغه ب درکی هر چند سطحی و غروری ب وسعت بی نهایت دست یابند.
جهان تشیع به اوی مسیحی حقیقتا مدیون و مفتخر است
امیرعباس خدایی
۱۳۹۶/۸/۲۹
با سلام
این کتاب فوق العاده است...
باید این کتاب رو خوند چون باعث میشه ما مولاعلی (ع) بهتر بشناسیم.
واینکه جرج جرداق چندین مرتبه نهج البلاغه رو مطالعه کرده واینکه ما شیعیان چند بار نههج البلاغه رو مطالعه کردیم؟؟؟
مشاهد همه نظرات (۴۸)