دانلود کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 4

  • از: جرج جرداق، سید هادی خسروشاهی
  • ۲۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 4 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 4 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 4

کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 4. اثری به زبان عربی با نام کامل "الامام علی صوت العدالة الانسانیة" درباره‌ی حضرت امیر علیه السلام، به قلم جرج جرداق (تولد: 1926)، نویسنده و ادیب و روزنامه نگار معاصر مسیحی لبنانی که به سال 1958 با مقدمه ای به قلم میخائیل نعیمه، دربیروت به چاپ رسیده است. وی در شهر «جدیده‌ی مرجعیون» که «مرج العیون» نیز خوانده می‌شود، در خانواده‌ای غسّانی از اصل قحطانی، تولد یافت.

این اثر در پنج مجلد با عناوین زیر تدوین شده است: الامام علی و حقوق الأنسان؛ بین علی و الثّورة الفرنسیة؛ الامام علی صوت العدالة الانسانیة؛ علی و سقراط؛ علی و عصرة؛ علی و القومیة العربیة.

از متن کتاب:

با نظر کوتاهی به عناصر عام تاریخ، و بررسی تاریخ سیاسی و اجتماعی، خواهید دید که مبارزه برای قدرت، سرچشمه بسیاری از نیرنگها و توطئه‌ها بوده است.
از روزگاری که جامعه‌ها و دولتها تشکیل شده‌اند، هیچ چیزی مانند تمایل به کسب قدرت و سلطه، انسان را به توطئه وادار نکرده است و در این نکته، در میان افراد، جمعیتها، دولتها، احزاب و قبیله‌ها در نمونه‌های مختلف فرقی وجود نداشته است؛ ملتهایی فدای مبارزه شدید ریاست‌طلبی گردیده‌اند و در سایه طمع ریاست‌طلبان در خون غلطیده‌اند. این مبارزه گاه به‌جایی رسیده که حتی یک ملت، از قتل‌عام دسته‌جمعی وحشتناکی که حرص قدرت‌طلبی به‌وجود آورده، بر کنار نمانده است...
البته توطئه‌ها و نبردهای سلطه‌طلبی، در میان جوامع پیشین بیشتر بوده است، زیرا عوامل قدرت‌طلبی تا آنجا نیرومند بوده که مقاومت در برابر آنها را دشوار می‌نموده است، و هر کس که امیدی اندک برای کسب سلطه داشته حاضر بوده که حتی جان خود را در راه رسیدن به آن از دست بدهد!

 ۳۳۲ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۷۹، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 4

برای دانلود کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 4 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 4

نظرات کتاب امام علی (ع) صدای عدالت انسانی - جلد 4

رضا زمانی
۱۳۹۴/۴/۱۴
عالی بود که در طول تاریخ از افتخارات همه جناح‌های کنونی نظام اسلامی را به خاطر اینکه او به عنوان یک الگو قرار دهید
عسکری رضایی مطلق
۱۳۹۸/۹/۱۱
مطالب بسیار ارزشمندی ارائه شده توصیه میکنم سایر کتاب‌های جرج جرداق را نیز مطالعه کنید.
hossein agha
۱۴۰۰/۱/۴
عالی عالی عالی عالی
مشاهد همه نظرات (۳)