دانلود کتاب انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی و شغل


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی و شغل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی و شغل

کتاب انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی و شغل نوشته‌ی شیده عابدی تجریشی، برای جویندگان کار، مراکز مشاوره و مشاوران شغلی، مدیران کارگزینی، مراکز کاریابی، دانشجویان و معلمان، مدیران شرکت‌ها و کارخانه‌ها، کلیه‌ی افراد جویای جایگاه مناسب شغلی، دانش‌آموزان سال آخر متوسطه و پیش دانشگاهی مناسب است.

ارتباط اشتغال با نوع شخصیت، علایق، خصوصیات فردی و نگرانی جامعه در رفع معضل بیکاری و مهم‌تر از همه «انتخاب آگاهانه و صحیح شغلی»، انگیزه‌ی تدوین این اثر است.

انسانی که درباره‌ی خود می‌اندیشد و تأمل می‌کند، درمی‌یابد که خدای متعال استعدادهای گوناگونی در وجود آدمی به ودیعه گذاشته و او برخوردار از یک سری موهبات الهی است که به طور طبیعی به آن‌ها گرایش دارد. البته این گرایش‌ها باید در هر انسانی شناخته شود و در جهت مطلوب پرورش یافته و شکوفا گردد. کشف علایق، رغبت‌ها و استعدادها برای هر فردی بسیار حائز اهمیت است و چنانچه اطلاعات و توانایی‌های لازم کسب شود منجر به انتخاب آگاهانه و تصمیم‌گیری صحیح در زمینه‌ی رشته تحصیلی و شغل خواهد شد.

یکی از اهداف اصلی این کتاب آن است که کمک کند تا بتوانید شخصیت‌تان را تحلیل کرده، استعداد و گرایش‌های‌تان را بشناسید و بدانید چه معیارهایی در کارتان ارزشمند است. هدف مهم دیگر آن است که خود را آن‌طور که هستید، درک کنید و با برنامه‌ریزی صحیح، کسب آگاهی و اطلاعات موثق و با کمک صاحب‌نظران، به بهترین انتخاب تحصیلی و شغلی دست یابید.

شایان ذکر است که فرد، در زندگی‌اش با هر گزینشی، حیطه‌ی اختیارات خود را معین می‌نماید و در هر یک از این موارد انتخاب، نتایج آن تصمیم را می‌پذیرد. بنابراین مهم است انسان گزینه‌های خود را بر اساس یک شناخت صحیح و درک عمیق بنا کند تا بتواند بهترین تشخیص را برای انتخاب بهتر داشته باشد.

حاصل انتخاب آگاهانه تحصیلی و شغلی یکی از وجوهات رضایت از زندگی است. در این راستا، کتاب حاضر چنان تدوین شده که بتوانید پرسش‌ها را پاسخ داده و برای جهت‌یابی تحصیلی و شغلی، نتایج آن را شخصاً ارزیابی کنید. بخش‌های کتاب عبارت‌اند از:

1. راهنمایی جهت شناخت خود
2. تحقیق و انتخاب رشته تحصیلی و شغل
3. بررسی سوابق تحصیلی، کار و آماده شدن برای اشتغال در آینده.

شیده عابدی تجریشی نویسنده‌ی این کتاب، مقاطع مختلف تحصیلی خود را از نوجوانی در آمریکا گذرانده و در سال 2002 از دانشگاه نورتریج ایالت کالیفرنیا در رشته‌ی علوم تربیتی و روان‌شناسی با گرایش مشاوره شغلی فارغ‌التحصیل شده است. سپس به قصد خدمت به کشور بازگشته است و اکنون در دانشگاه شهید بهشتی تهران تدریس می‌کند.

در بخشی از کتاب انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی و شغل می‌خوانیم:

براساس مبانی روان‌شناسی، زیربنای هر انتخابی، شناخت است. در واقع هر قدر این انتخاب حساس‌تر باشد می‌بایست شناخت، عمیق‌تر و دقیق‌تر صورت گیرد. انتخاب رشته تحصیلی و شغل از جمله انتخاب‌های سرنوشت‌ساز زندگی هر فرد است که مسیر آینده او را تعیین می‌کند و برای رسیدن به موفقیت در این راه می‌بایست گام‌های صحیح برداشته شود.

گام نخست در انتخاب رشته تحصیلی و شغل، شناخت خود یا همان خود‌شناسی است. خودشناسی متشکل است از:
گام اول، شناخت واقعی و درست از خصوصیات فردی، توانایی‌ها، استعدادها، علایق، انگیزه‌ها و گرایش‌های خود.
گام دوم، کسب اطلاعات دقیق و صحیح در مورد رشته تحصیلی و شغل موردنظر (رشته‌شناسی و حرفه‌شناسی).
گام سوم، کسب دانش، مهارت، تجربه و آمادگی‌های لازم برای ورود به رشته تحصیلی و یا شغل مورد انتخاب.

 ۱۱۶ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-62237-6-3 

چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سپاسگزاری
مشخصات خود
مقدمه
بخش اول: خودشناسی
بخش دوم: آگاهی از چگونگی انتخاب رشته تحصیلی و شغلی
بخش سوم: آمادگی شغلی
نمونه‌های بیشتری از مشاغل مرتبط با نظریه هالند
فرهنگ‌نامه

راهنمای دانلود کتاب انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی و شغل

برای دانلود کتاب انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی و شغل و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  انتخاب آگاهانه رشته تحصیلی و شغل
زینب چاوشی
۱۳۹۸/۴/۴
کتاب خوبی بود ولی می‌تونست کامل تر باشه.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)