دانلود کتاب انجمن نکبت‌زده‌ها

  • از: سلمان امین
  • ناشر: انتشارات روزنه
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب انجمن نکبت‌زده‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب انجمن نکبت‌زده‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب انجمن نکبت‌زده‌ها

رمان انجمن نکبت‌زده‌ها اثر سلمان امین، تمی اجتماعی دارد که داستان آن در خیابان‌های تهران و در یک پمپ بنزین متروکه در جنوب تهران می‌گذرد.

این کتاب درباره سربازی است که در پی حل یک مساله خانوادگی مجبور به فرار از پادگان می‌شود، اما همین موضوع اوضاع را برای او پیچیده‌تر می‌کند.

کتاب انجمن نکبت‌زده‌ها از نگاه دانای کل محدود روایت می‌شود و اگر چه یک قهرمان اصلی دارد اما هر کدام از شخصیت‌های داستان، قصه خود را دارند که گاه این قصه‌ها به مقتضای روایت، در هم تنیده می‌شوند و گاه از یکدیگر زاویه می‌گیرند.

انجمن نکبت‌زده‌ها رویِ دیگری از تهران را نشان می‌دهد؛ چهره‌ای که چندان خوشایند نیست، اما بازتاب‌دهنده‌ی دردهایِ کشنده‌ای است که برایِ درمان‌شان باید ابتدا از آن‌ها گفت. سلمان امین در دومین رمان خود بار دیگر از شهر به‌عنوان بستری برای نمایش واقعیت‌های زندگی شخصیت‌های داستانش بهره گرفته است. در این مسیر او مسحور و شیفته‌ی شهر و جذابیت‌هایش نشده، بلکه از نقشِ شهر به‌مثابه بخشی از هویت آدم‌ها بهره جسته است. پمپ‌بنزینی متروک کانونِ داستان و محل تجمع چند کارتن‌خواب است که هر یک به بهانه‌ای گذرشان به آن‌جا افتاده، نقطه‌ی صفری که آرام‌آرام بدل به گردابی ویران‌گر می‌شود. سلمان امین خیلی‌خوب شخصیتِ این آدم‌ها را بازآفرینی کرده و با وجود دیدگاهِ کلاسیکِ روایت، موفق شده خواننده را نیز درگیر فرایند داستان کند.

سلمان امین شاعر، نویسنده و طنزپرداز است که تاکنون دفتر شعر «اونی که نشسته از راست» و رمان بلند «قلعه مرغی، روزگار هرمی» (برنده دوازدهمین دوره جایزه گلشیری) از او منتشر شده است.

در بخشی از کتاب انجمن نکبت‌زده‌ها می‌خوانیم:

همه‌چی روبه‌راه بود سرهنگ. تا همین چند دیقه پیش همه‌چی روبه‌راه بود. خرابش کردی. ببین حالا چی داری؟ یه ستوان مجروح با یه سرجوخه‌ی آش‌خور که احتمالاً تا چهل سال اضافه‌خدمت رو شاخشه. بهتره همین الان با تیم مذاکره‌کننده‌ت تماس بگیری. وقت زیادی نمونده.

مغز سرهنگ سوت کشید. باورش نمی‌شد یک سرباز نیمه‌دیوانه در عرض ده دقیقه این‌جور پادگان را به آشوب کشیده باشد. دوباره از جا دررفت و فریاد کشید: «خفه شو الدنگ. من اگه تو رو درستت نکردم پشت‌وپَسَله‌ی بابام نیستم. باباتو میارم جلوی چشمت.

 ۳۳۶ صفحه، ۸۱۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-334-478-8 

چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: ۱۶۵۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب انجمن نکبت‌زده‌ها

برای دانلود کتاب انجمن نکبت‌زده‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  انجمن نکبت‌زده‌ها

نظرات کتاب انجمن نکبت‌زده‌ها

حسین کزازی
۱۳۹۹/۶/۳
کتابی جالب و سرگرم کننده با مضمونی اجتماعی و ملموس. حتمأ پیشنهاد میکنم بخونیدش
مشاهد همه نظرات (۱)