دانلود کتاب اوراق سرمایه‌گذاری اسلامی با تاکید بر اوراق اجاره

  • از: حمید طالب زاده
  • ناشر: انتشارات قانون یار
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب اوراق سرمایه‌گذاری اسلامی با تاکید بر اوراق اجاره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اوراق سرمایه‌گذاری اسلامی با تاکید بر اوراق اجاره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اوراق سرمایه‌گذاری اسلامی با تاکید بر اوراق اجاره

حمید طالب زاده در کتاب اوراق سرمایه‌گذاری اسلامی با تاکید بر اوراق اجاره، مقررات قانونی و شرعی را با واقعیت‌های مربوط به اوراق اجاره تطبیق نموده است. 

امروزه با توجه به تأثیر گسترده اقتصاد در جوامع انسانی و محوریت این روابط در اکثر جنبه‌های زندگی، بررسی این بعد از روابط به صورت رشته‌های خاص و مستقل علم حقوق انجام می‌گیرد که هم در حیطه روابط خصوصی افراد و هم در حیطه روابط افراد با دولت‌ها و اعمال شیوه‌های خاص سیاست‌های اقتصادی دولت نقش بسزایی دارد.

با توجه به مسائل ذکر شده در فوق و شیوه‌های سرمایه گذاری که در کشورهای مسلمان معمول است بررسی انواع سرمایه‌گذاری وجهه‌ای منطقی می‌یابد، یکی از این سرمایه گذاری‌ها از طریق اوراق اجاره می‌باشد که موضوع اصلی کتاب اوراق سرمایه‌گذاری اسلامی با تاکید بر اوراق اجاره را تشکیل می‌دهد. 

امروزه بازارهای اقتصادی اقتضای مسائلی را می‌نماید که در گذشته شاید کمتر مطرح بوده، مسائلی از قبیل سرمایه گذاری و بهره‌برداری از سرمایه از یک طرف و اجرای پروژه‌های کلان اقتصادی و نیاز این طرح‌ها به سرمایه‌های هنگفت که خارج از توان شخصی واحد است؛ نیاز به شیوه‌های خاص مدیریت مالی و پولی را آشکار می‌سازد. با این حال اگر قضیه فقط جنبه‌های اقتصادی مسئله بود نیاز به بحث حقوقی در این زمینه بی‌مورد می‌نمود. امّا از آن جا که محظورات و ملحوظات شرعی و قانونی برای فعالیت‌های اقتصادی مسلمانان و ایرانیان وجود دارد تطبیق بحث‌های علمی اقتصادی با نهادهای شرعی و قانونی می‌تواند مورد چالش و احیاناً نفی برخی شیوه‌های اقتصادی گردد. پس گسترش این نوع سرمایه‌گذاری و منافع اقتصادی آن اهمیت بحث را بیشتر روشن می‌نماید.

در بخشی از کتاب اوراق سرمایه‌گذاری اسلامی با تاکید بر اوراق اجاره درباره‌ی ویژگی‌های اوراق سرمایه‌گذاری می‌خوانیم:

طبق طرح ارائه شده از طرف سازمان ممیزی موسسات اقتصادی اسلامی، ویژگی‌های اوراق اجاره بدین صورت تبیین گردیده‌‌اند:

الف) اوراق سرمایه‌گذاری اسنادی با ارزش برابر هستند بنام دارنده و یا در وجه حامل که برای اثبات حق دارنده سند یا حقوق و تعهداتی که چنین اسنادی نمایانگر آن هستند صادر می‌شوند.
ب‌) اوراق سرمایه‌گذاری بیانگر یک مشارکت عمومی در مالکیت آورده‌های موجود برای سرمایه‌گذاری هستند خواه آن آورده‌ها، آورده‌های غیرنقدی، منفعت یا ترکیبی از اعیان و منافع و سرمایه‌های پولی مثل دیون و حساب‌ها باشند. این اوراق بیانگر دین قرض داده شده به صادر کننده به وسیله دارنده اوراق نیستند.
ج) اوراق سرمایه‌گذاری براساس قراردادهای مطابق با شریعت می‌باشد که موضوع مبادله این صکوک تحت حاکمیت مقررات قراردادهای مربوط است.
د) معامله اوراق سرمایه‌گذاری تابع شرایط حاکم بر حقوقیست که این اوراق نمایانگر آن می‌باشند.
ه‌) مالکین این اوراق در عایدات و ضرر و زیان همانطوری که در اطلاعیه پذیره‌نویسی آمده هر کدام طبق مشارکت مربوطه در مالکیّت شریکند.

 ۱۰۶ صفحه، ۹۹۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8796-43-5 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: کلیات فاینانس اسلامی، اوراق سرمایه‌گذاری
فصل دوم: تعریف، ویژگی‌های اقسام و ماهیت اوراق اجاره
فصل سوم: صدور اوراق اجاره و صحت و اعتبار آن
فصل چهارم: گردش اوراق اجاره وسائل مربوط به آن
فصل پنجم: آثار اوراق اجاره و انقضای آن
پیشنهادات
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب اوراق سرمایه‌گذاری اسلامی با تاکید بر اوراق اجاره

برای دانلود کتاب اوراق سرمایه‌گذاری اسلامی با تاکید بر اوراق اجاره و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اوراق سرمایه‌گذاری اسلامی با تاکید بر اوراق اجاره
بهنام اسدی
۱۳۹۷/۳/۱۹
در خصوص سرمایه گذاری کتاب های بسیاری کار شده است که در چند روز اینده در پنل نشر قانون یار بارگزاری و نمایه خواهد شد
uosef auobi
۱۳۹۷/۳/۱۷
کتاب خوبی به جهت سرمایه گذاری
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)