دانلود کتاب ایران تنها قربانی سیاست‌های آمریکا نیست

  • از: علی کسیری
  • ناشر: انتشارات آثار فکر
  • ۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ایران تنها قربانی سیاست‌های آمریکا نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ایران تنها قربانی سیاست‌های آمریکا نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ایران تنها قربانی سیاست‌های آمریکا نیست

کتاب ایران تنها قربانی سیاست‌های آمریکا نیست به قلم علی کسیری، پژوهشی در باب آینده‌پژوهی نظام جهانی و پیش‌بینی تحولات جهان در دهه 2020 میلادی است.

محوریت این پژوهش، بر اساس سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا، به عنوان تنها ابرقدرت بدون رقیب نظام جهانی در دوران پس از شوروی بنا شده است و تلاش‌ها بر آن بوده است تا که با بررسی تاریخچه تقابل آمریکا با هر سه قدرت مستقل نظام جهانی در دوران پس از شوروی، یعنی روسیه، چین و ایران، در وهله نخست تعریف دقیقی از شرایط امروز این حاکم بر نظام جهانی ارائه شود. سپس با واکاوی بسیاری از داده‌های ژئوپلیتیک، چون داده‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی و همچنین با ارزیابی میزان ضعف و قدرت هر چهار کشور نام برده، محتمل‌ترین رویداد‌های جهان در دهه 2020 میلادی بررسی شود.

برای آنکه فضای کتاب برای شما و به ویژه کسانی که شناخت مناسبی نسبت به مساله نظام جهانی ندارند، ساده‌تر و قابل فهم‌تر گردد، تلاش شده است تا که با گذری بسیار کوتاه اما تحلیلی بر چگونگی شکل‌گیری نظام جهانی و سرگذشت این پدیده نو ظهور در قرن‌های اخیر و به ویژه در دوران پساشوروی، کلیات بحث تا حدودی بر همگان و حتی مخاطب عام بازگردد و آن‌ها هم بتواند، با درکی دقیق‌تر، کم و کیف فرضیات و احتمالات مطرح شده در این کتاب را درک کنند.

این کتاب تنها یک بررسی علمی از فرضیات محتمل در تحولات دهه 2020 میلادی جهان است و نه چیزی بیشتر! که بخش‌هایی از آن هم بنا به مصالح امنیتی و اطلاعاتی به نگارش در نیامده است. با این حال اما تمام تلاش نویسنده بر آن است که هیچ نکته ضروری و مهمی از قلم نیافتد، زیرا بزرگترین اشتباه در حوزه پژوهش‌های سیاسی و ژئوپلیتیک، لحاظ بیش از حد تعارفات سیاسی و ملاحظات حکومتی است که منجر به پژوهش‌های فرمایشی و غیر واقع‌بینانه خواهد شد که استمرار آن در طولانی مدت، عملاً درک واقع‌بینانه از تحولات جهان را سخت خواهد کرد.

در بخشی از کتاب ایران تنها قربانی سیاست‌های آمریکا نیست می‌خوانیم:

در بررسی سیر تاریخی، اختلافات قومی و مذهبی در روسیه همواره عامل اصلی منازعات و مناقشات داخلی این کشور بوده و کماکان نیز از استعداد کافی برای آغاز یک جنگ داخلی در روسیه برخوردار است. به ویژه آنکه این مساله مسبوق به سابقه است و بارها و بارها تاریخ روسیه شاهد درگیری‌های خونین میان مسیحیان روسی و مسلمانان اغلب ترک و تاتار به ویژه در سلسله نبردهای قفقاز بوده که هیچگاه هم رو به آشتی نگذاشته است و هنوز هم با جدایی طلبی مسلمانان قفقاز شمالی و به ویژه در میان مسلمانان وایناخ (نژاد چچن) چچنی خود را نشان می‌دهد.

در بررسی دقیق‌تر، اوج فعالیت جدایی طلبانه مسلمانان قفقاز در روسیه تزاری به دوران رهبری امام شامل داغستانی بر می‌گردد. درست زمانی که وی و یارانش تلاش بسیاری برای ایجاد یک دولت اسلامی در قفقاز کردند که هرچند با شکست وی از روس‌های تزاری در سال 1858 ناکام ماند و امام شامل داغستانی و یارانش را مجبور به پذیرش قدرت برتر مسیحیان روسی در جغرافیای قفقاز کرد، اما اثرات خود را تا سال‌ها بر روابط میان مسلمان و مسیحیان قفقاز گذاشت.

وضعیت مسلمانان روسیه اما با روی کارآمدن مارکسیست‌های دین ستیز وخیم تر شد و طولی نکشید که با آغاز جنگ دوم جهانی و شعار هیتلر در حمایت از مسلمانان روسیه، نگاه استالین به مسلمانان روسیه را منفی تر کرد. به طوری که در نهایت باعث شد تا که استالین از ترس حمایت مسلمانان قفقاز از هیتلر، جمعیت مسلمانان چچن و اینگوشتیا را درست در سال 1944 و پس از شکست آلمان در نبرد استالینگراد به سیبری منتقل کند.

 ۳۵۲ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8833-94-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: نظام جهانی چیست؟
فصل دوم: تاریخچه نظام جهانی
فصل سوم: انقلاب اسلامی در ایران
فصل چهارم: سیاست مهار انقلاب اسلامی
فصل پنجم: سیاست مهار دو کشور روسیه و چین در دوران پساشوروی
فصل ششم: تحولات جهان در دهه 2010 میلادی
فصل هفتم: چرایی پرهیز امریکا از جنگ با ایران
فصل هشتم: سیاست شکاف میان ایران و روسیه
فصل نهم: سیاست شکاف میان ایران و چین
فصل دهم: سیاست فروپاشی سیاسی و اقتصادی ایران
فصل یازدهم: سیاست نفت در برابر غذا (مدل عراقی 2003-1996)
فصل دوازدهم: تحمیل سیاست نفت در برابر غذا به ایران
فصل سیزدهم: کارشکنی جریان نفوذ در ایران
فصل چهاردهم: سیاست اشغال یمن و تضعیف متحدین محور مقاومت
فصل پانزدهم: ترکیه و تحریک جدایی طلبان پانترک در آذربایجان ایران
فصل شانزدهم: سیاست تحمیل جنگ نظامی به ایران
فصل هفدهم: سیاست محاصره و تجزیه روسیه
فصل هجدهم: سیاست مهار قدرت چین
فصل نوزدهم: مذاکرات صلح کره شمالی (خطای استراتژیک چین)
فصل بیستم: خروج نظامی چین، اشغال مغولستان و شرق سیبری
فصل بیست ویکم: سیاست تحمیل جنگ فرسایشی به چین
فصل بیست و دوم: آرمان جهان بدون قطب
منابع

راهنمای دانلود کتاب ایران تنها قربانی سیاست‌های آمریکا نیست

برای دانلود کتاب ایران تنها قربانی سیاست‌های آمریکا نیست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ایران تنها قربانی سیاست‌های آمریکا نیست

نظرات کتاب ایران تنها قربانی سیاست‌های آمریکا نیست

Ali K
۱۳۹۹/۱/۲۷
توسعه پر شتاب چین، نه فقط در حوزه‌های اقتصادی بلکه در تمام حوزه‌های استراتژیک چون حوزه‌های نظامی، صنعتی و تکنولوژیک که بدون شک شاکله‌های اصلی یک قدرت پایدار به شمار می‌آیند، خبر از ظهور ابرقدرتی بزرگ در شرق جهان می‌دهد. از این رو تردیدی نیست که کشور چین با تداوم رشد فعلی، تا پایان دهه ۲۰۲۰ میلادی، به چالشی بزرگ در برابر سلطه بلامنازع امریکایی‌ها بر نظام جهانی تبدیل خواهد شد و در نهایت جنگ سرد دیگری را به امریکا تحمیل خواهد کرد اما آیا امریکایی‌ها چنین تهدیدی را خواهند پذیرفت و یا چین را متوقف خواهند کرد؟ در جوابی بسیار کوتاه؛ راه شکست چین از ایران و روسیه می‌گذرد.
Ali s
۱۳۹۹/۲/۴
در فصل‌های اول کتاب نویسنده در توصیف وقایع تاریخی مقداری اغراق کرده برای بهره برداری به نفع دیدگاه‌های خودش و یک نکته ایی رو که در کل کتاب مغفول مانده و تاثیرش رو در نظر نگرفته توانایی کنشگری و عکس العمل بازیگران دیگر بر معادلات قدرت میباشد ولی در مجموع کتاب خوبیه و به تمام دوستانی که به جغرافیای سیاسی و تحولاتش علاقه دارند توصیه میکنم
مهدی عزیزی
۱۳۹۹/۷/۲۵
این کتاب برای تمام کسانی که دغدغه‌های سیاسی وحتی اقتصادی دارن توصیه می‌شود نویسنده باقلم زیبای خودپرده ازواقعیتهای عالم سیاست به دورازهرگونه تعصب وقومیتی برداشته است بامطالعه این کتاب نگرش افرادبه جهان پیرامون دچاردگرگونی شده ودرک بسیاربهتری ازعالم سیاست خواهندداشت
مشاهد همه نظرات (۴)