دانلود کتاب ایران 1400 - مسیر دستیابی به اقتدار اقتصادی در منطقه و جهان

  • از: سید عادل میرزاده
  • ناشر: انتشارات آریا تبار
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ایران 1400 - مسیر دستیابی به اقتدار اقتصادی در منطقه و جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ایران 1400 - مسیر دستیابی به اقتدار اقتصادی در منطقه و جهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ایران 1400 - مسیر دستیابی به اقتدار اقتصادی در منطقه و جهان

کتاب ایران 1400 - مسیر دستیابی به اقتدار اقتصادی در منطقه و جهان، نوشتۀ سید عادل میرزاده، به بررسی مسائل روز اقتصادی در ایران پرداخته و با استناد به وقایع تاریخی، بحران‌ها و الگوهای موفقیت اقتصادی در کشورهای توسعه یافته، راهکارهای اساسی برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشورمان ارائه کرده است.

پیشرفت فن‌آوری در جهان امروز به طرزی بی‌سابقه سبب بهبود کیفیت زندگی در کشورهای توسعه‌یافته شده است. این پیشرفت در قرن معاصر میلادی با پیدایش فضای مجازی، تسهیل ارتباطات و انتقال سریع اطلاعات در سرتاسر کرۀ زمین، سرعتی نجومی به خود گرفته و موقعیت‌های متعددی در اختیار بشریت قرارداده است. از این‌رو چگونگی پیشرفت و شکوفایی اقتصادی رازی پنهان نبوده و تنها مختص به عده‌ای خاص در جهان نمی‌باشد.

با این‌حال اطلاع از چگونگی صعود به ‌مراتب عالی اقتصادی به‌تنهایی کافی نبوده بلکه تاریخ بیانگر اهمیت انضباط، همت و سخت‌کوشی از طرف مردم، رهبریِ کارآمد از طرف مسئولان رسمی و مهم‌تر از همه یکپارچگی و همدلی مردم به‌منظور دستیابی به عزت ملی و اقتدار اقتصادی می‌باشد.

اما پیشرفت اقتصادی و ارتقاء سطح کیفی زندگی همواره از طریق استفاده از منابع محدود کرۀ زمین و گاه سوءاستفاده از آن‌ها میسر می‌شود. این موضوع به همراه جمعیت رو به رشد کرۀ زمین، افزایش رفاه زندگی در کشورهای توسعه‌یافته و افزایش روزافزون مصرف سرانه در کشورهای درحال ‌توسعه سبب رقابت طاقت‌فرسا و گاه خصمانه بین کشورها شده است. لذا افزایش توان رقابتی کشورمان در عرصۀ بین‌المللی به‌منظور افزایش سهممان از منابع محدود کرۀ زمین امری حیاتی بوده و نیازمند عزم ملی و جسارت مسئولان در اخذ سیاست‌های کلان و در بسیاری موارد تغییر رویه در سیاست‌گذاری‌های کنونی می‌باشد.

منظور از محدودیت در منابع کرۀ زمین کمبود الزامات اولیه به‌منظور حیات بشر نیست. در حقیقت اگر تمام مردم کرۀ زمین به طرز انسان‌های اولیه و فقط از طریق آب، نان و زندگی در جنگل امرار معاش کرده و از استاندارد بالای زندگی در میان قشر مرفه بی‌خبر بودند، آنگاه نگرانی از محدودیت منابع مرتفع می‌شد. اما وضعیت کنونی در جهان بیانگر تصویری کاملاً متفاوت و بازگوی توقع همۀ قشرهای جامعه برای رفاه همگانی می‌باشد.   

در این راستا میل بشریت به تسهیل زندگی روزمره و امرار معاش از طریق بهره‌گیری از تکنولوژی، بیش‌ازپیش لزوم ارتقاء همه‌جانبۀ فن‌آوری در تولیدات صنعتی و مصرفی را نمایان ساخته است. به‌ موازات توقعات روزافزون مردم از رفاه همگانی و سهولت در زندگی، پیشرفت فن‌آوری در کشورهای توسعه‌یافته موفق به پاسخ به نیازمندی‌ها و سلایق متنوع در آن جوامع شده است.

در این شرایط تولید انبوه محصولات مصرفی بدون در نظر داشتن نوع، اندازه و حجم تقاضای مردم و بدون رعایت سلایق و نیازمندی‌های واقعی در جامعه تنها به عقب‌ماندگی در مقیاس جهانی می‌انجامد. ایران نیز در دهه‌های گذشته به دلیل نقش بیش‌ازحد پررنگ دولت در اقتصاد دچار تضاد میان تولیدات صنعتی و مصرفی و نیازمندی‌های واقعی جامعه شده و از قافلۀ رقابت بین‌المللی به‌شدت عقب‌ مانده است. اهمیت این موضوع از آن‌جهت است که قشر عظیمی از مردم کشورمان تحصیل‌کرده، روشنفکر و دنیادیده‌اند و به همان نسبت خواستار اشتغال مناسب، کالاهای مصرفیِ باکیفیت و درنتیجه رفاه زندگی در سطحی معقول می‌باشند. لذا کاهش دخالت دولت در اقتصاد در راستای تقویت بخش خصوصی گامی مهم در جهت پاسخ به نیازمندی‌های واقعی جامعه به‌حساب می‌آید. در آن صورت ایجاد بازارهای آزاد موجب انتقال ابتکار عمل از دولت به مردم شده و فعالیت‌های اقتصادی بسته به میل، سلیقه، درجۀ مهارت، منفعت شخصی و به‌منظور پاسخ به نیازمندی‌های واقعی جامعه صورت می‌گیرد.

سید عادل میرزاده کارشناس و مورخ اقتصاد بین الملل است. او فرزند سید حمید و متولد در تهران، دوره دبیرستان را در آلمان سپری کرد و سپس برای تحصیلات دانشگاهی به انگلستان مهاجرت و در دانشگاه وست مینستر لندن موفق به دریافت مدرک کارشناسی در رشته مدیریت بازرگانی شد. بعد از وقفه‌ای چند ساله، او مجددا به آلمان مهاجرت کرد و مدرک کارشناسی ارشد در رشته فاینانس را از دانشگاه فاینانس و مدیریت فرانکورت اخذ نمود. وی همچنین دارای سابقه کاری در صنایع شیمیایی و معدنی ایران، موسسات مالی بین المللی در لندن، فرانکفورت و برلین بوده و در یک مقطع در شرکت آموندی فرانسه، بزرگترین شرکت سبد گردانی مالی در اروپا، مشغول به کار بوده است.

 ۱۸۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8072-15-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
درباره مؤلف
خلاصه
فصل اول: اقتصاد دولتی یا نظام سرمایه‌داری؟
فصل دوم: اصلاح نظام بانکی؛ پاک‌سازی بی‌قید و شرط
فصل سوم: تورم یا رکود؟ انتخاب بین بد و بدتر
فصل چهارم: نقش ارز در اقتصاد؛ شکوفایی اقتصادی بر پایۀ تولید و صادرات
فصل پنجم: تقلیلِ قیمت‌ها، کابوس بزرگ!
فصل ششم: رشد بازار مسکن، حلال تمام مشکلات؟
نمودارها
منابع
واژه‌نامه

راهنمای دانلود کتاب ایران 1400 - مسیر دستیابی به اقتدار اقتصادی در منطقه و جهان

برای دانلود کتاب ایران 1400 - مسیر دستیابی به اقتدار اقتصادی در منطقه و جهان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ایران 1400 - مسیر دستیابی به اقتدار اقتصادی در منطقه و جهان
علی بهرامی
۱۳۹۷/۱/۲۰
موفق و موید باشید
محمد باقر
۱۳۹۷/۷/۲۸
بسیار ممنون وباتشکر
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)