دانلود کتاب باد سرخ: خاطرات امیر دریادار دوم عرشه ناصر سرنوشت

  • از: هادی حکیمیان
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب باد سرخ: خاطرات امیر دریادار دوم عرشه ناصر سرنوشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب باد سرخ: خاطرات امیر دریادار دوم عرشه ناصر سرنوشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب باد سرخ: خاطرات امیر دریادار دوم عرشه ناصر سرنوشت

کتاب باد سرخ: خاطرات امیر دریادار دوم عرشه ناصر سرنوشت نوشته هادی حکیمیان از مجموعه قصه‌های دریا، خاطرات یکی از اعضای ارتش نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس را روایت می‌کند. این مجموعه ویژه نوجوانان تهیه شده است.

مجموعه قصه‌های دریا شامل من یک کلاه سبزم، یک شهر - یک خانه، کلاه یادگاری، سی کشتی - یک فرمانده، سبلان زنده است، درست یک پا روی زمین، خواهرم جوشن، تکاوران خرمشهر، بویه‌های روشن و اقیانوس‌ها چرخ می‌زنند است.

در بخشی از کتاب باد سرخ می‌خوانیم:

دوتایی، ترس‌خورده و مستأصل، غوطه می‌خوردند میان جنازه‌ها؛ جنازه‌ها و ماهی‌های گوشت‌خواری که توی خلیج‌فارس کم نبودند. جنازه‌ها عراقی بودند. معلوم بود که همۀ شب پیش را یک نفس شنا کرده‌اند. یک نفس ... نفس‌نفس زنان و درست اینجا، رو به دهنۀ خور عبدالله، نفس کم آورده بودند. از خستگی، از تشنگی، شاید هم از سرما مرده بودند.

بدن‌ها آمده بود روی آب و کم‌کم داشت باد می‌کرد. برعکس روز قبل آسمان صاف بود. نور خورشید روی سر و صورت باد کردۀ جنازه‌ها پهن می‌شد و ماهی‌ها، بی‌توجه به همۀ این‌ها، میان جنازه‌ها می‌لولیدند. معلوم بود که بعضی‌شان برای مرد عراقی آشنا هستند. اما چاره‌ای نبود. یعنی جای ایستادن نبود. و افسر ایرانی به او حالی کرد که باید زودتر خارج شوند از تیررس آن ماهی‌ها. کافی بود یک دسته از ماهی‌های گوشت‌خوار به آن‌ها حمله‌ور شوند و آن‌وقت ظرف کمتر از نیم ساعت تبدیل می‌شدند به یک جنازۀ نیم‌خورده؛ مثل همان‌ها که روی آب غوطه می‌خوردند.

تکه‌تکه‌های کوچک گوشت روی آب بود و افسر ایرانی موقع کشیدن بازوی چپ مرد غواص یک ماهی ریز قرمز رنگ را دید که کاسه‌خانۀ چشم چپ یکی از جنازه‌ها را خالی می‌کرد؛ چیزی که نهایتاً تا چند ساعت دیگر می‌توانست برای آن‌ها هم اتفاق بیفتد.

 ۱۲۰ صفحه، ۷۶۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-03-1756-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۱۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب باد سرخ: خاطرات امیر دریادار دوم عرشه ناصر سرنوشت

برای دانلود کتاب باد سرخ: خاطرات امیر دریادار دوم عرشه ناصر سرنوشت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  باد سرخ: خاطرات امیر دریادار دوم عرشه ناصر سرنوشت
هادی حسن ابادی
۱۳۹۹/۴/۱۹
نوع و سبک نوشتن جدید و شاید برای بعضیها حوصله بر هست و البته میشد به سبک‌های دیگر هم این روایت را نوشت. ممنونم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)