دانلود کتاب بازار روغن نباتی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بازار روغن نباتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بازار روغن نباتی

کتاب بازار روغن نباتی، تولید جهانی دانه‌های روغنی و روغن نباتی، قیمت جهانی، عرضه و تقاضا، بررسی ساختار بازار، واردات و صادرات، سطح کشت دانه‌ها و... را مورد بررسی قرار می‌دهد.

صنعت تولید روغن نباتی در چند سال اخیر شاهد تحولات و نوآوری‌های چشمگیری بوده است. از سوی دیگر با کاهش تصدی‌گری دولت، مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این صنعت رو به افزایش نهاده است. از این رو تلاش در جهت ایجاد بستری مناسب برای ارائه توانمندی‌ها و پیشرفت‌های این صنعت، ایجاد تعامل و همکاری مناسب و پویا بین صنعت و دستگاه‌های دولتی، ایجاد الگوی فرهنگ صحیح مصرف روغن نباتی، کاهش وابستگی به واردات روغن خام، افزایش صادرات و از این قبیل، لازم و ضروری می‌نماید.

بدین سبب بررسی بازار این محصول برای وزارت بازرگانی که متولی تنظیم بازار کالاهاست از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و لذا موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در راستای وظایف پژوهشی خود اقدام به بررسی بازار روغن نباتی نموده است.

در بخشی از کتاب بازار روغن نباتی (the vegetable oil market) می‌خوانیم:

روغن‌ها و چربی‌ها، پس از هیدروکربن‌ها مهم‌ترین منبع تغذیه انسان محسوب می‌شوند همچنین، دانه‌های روغنی پس از غلات، دو مین ذخیره غذایی جهان را تشکیل می‌دهند، که علاوه بر دارا بودن ذخایر غنی اسید چرب، حاوی پروتئین نیز هستند. از این روی دانه‌های روغنی سویا، کلزا، آفتابگردان، بادام زمینی و پنبه دانه به همراه روغن نخل عمده‌ترین منبع تولید روغن نباتی جهان هستند.

در بسیاری از کشورها، دخالت دولت در بازار دانه‌های روغنی و فرآورده‌های آن‌ها در مقایسه با کالاهایی مثل شکر، غلات، لبنیات و نظایر آن کمتر است. اما حذف سیاست‌ها و برنامه‌هایی که تجارت این محصولات کشاورزی را متأثر سازد، می‌تواند تغییرات معناداری در عرضه و تقاضای جهانی دانه‌های روغنی و فراورده‌های آن ایجاد نماید. لذا، برخی از کشورها به حمایت از تولید کنندگان داخلی ادامه داده با استفاده از سیاست‌های مختلف نظیر مشوق‌های مالیاتی، مداخله و کنترل قیمت‌های بازار، اعمال مقررات سخت گیرانه و وضع تعرفه‌های وارداتی، حمایت از بخش خصوصی برای خرید مستقیم دانه‌ها از کشاورزان، توجه به کارایی بالاتر و نظایر آن درصدد حفظ توان رقابتی تولید کنندگان داخلی در بازار و تثبیت درآمد کشاورزان هستند.

 ۲۳۳ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-469-318-2 

چاپ ۱۳۸۹: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۳۰۰۰ ت - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: بررسی بازار جهانی، تولید، مصرف، تجارت و ساختار بازار روغن نباتی
فصل دوم: بررسی بازار داخلی، تولید، مصرف، قیمت، ساختار بازار، نظام توزیع، نظام نظارت...
فصل سوم: ارزیابی آثار سیاست‌های اقتصادی بر روغن نباتی، کالاها و فعالیت‌های مرتبط
فصل چهارم: جمع بندی، نتیجه گیری و توصیه‌های سیاستی
منابع و مراجع

راهنمای دانلود کتاب بازار روغن نباتی

برای دانلود کتاب بازار روغن نباتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بازار روغن نباتی

نظرات کتاب بازار روغن نباتی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.