دانلود کتاب برنامه ریزی کسب و کار یک ساعته: چگونه می‌توان برنامه ریزی کسب و کار را با سرعت و به آسانی نوشت؟


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برنامه ریزی کسب و کار یک ساعته: چگونه می‌توان برنامه ریزی کسب و کار را با سرعت و به آسانی نوشت؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برنامه ریزی کسب و کار یک ساعته: چگونه می‌توان برنامه ریزی کسب و کار را با سرعت و به آسانی نوشت؟

کتاب برنامه ریزی کسب و کار یک ساعته: چگونه می‌توان برنامه ریزی کسب و کار را با سرعت و به آسانی نوشت؟ نوشتۀ پاتریک فورسایت، نحوۀ صحیح برنامه‌ریزی راهبردی و سازمانی را به شما می‌آموزد و راهکارهایی برای کمک به بهبود کسب‌وکارتان ارائه می‌دهد.

درباره‌ی کتاب برنامه ریزی کسب و کار یک ساعته:

این کتاب به موضوع مدیریت یا اشتغال به مدیریت در کسب‌وکارهای متوسط و کوچک می‌پردازد. بسیاری از افراد پست مدیریت را مقام دلخواه خود می‌دانند. در اغلب موارد، این افراد رئیس خود هستند. آن‌ها افرادی مستقل و انعطاف‌پذیرند که فقط روی مواردی تمرکز می‌کنند که مورد علاقه آن‌هاست. آن‌ها موضوعات مختلف را به شیوه خود سازمان‌دهی می‌کنند و معمولاً با کار مورد نظر به‌ خوبی کنار می‌آیند. در مقابل، این‌طور به نظر می‌رسد که شرکت‌های بزرگ‌تر روند کند، کمیته‌محور و دیوان‌سالارگونه را در پیش می‌گیرند. در اغلب موارد، واقعیت، چیزی کاملاً متفاوت است.

هدف کتاب برنامه ریزی کسب و کار یک ساعته (The One-Hour Business Plan) ایجاد یک ابزار یادگیری مناسب برای مدیران سازمان‌ها، محققین، دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها است تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک برنامه‌ریزی مناسب و کارا را برای کسب‌وکارهای مختلف در صنایع گوناگون ایجاد کنند.

با پاتریک فورسایت بیشتر آشنا شویم:

پاتریک فورسایت (Patrick Forsyth)، مشاور، مدرس و نویسنده‌ای برجسته محسوب می‌شود. ‌او سال‌هاست که با سازمان‌های بزرگ و کوچک مختلفی در اقصی نقاط جهان همکاری می‌کند. فورسایت نویسنده بسیاری از کتاب‌های موفق در زمینه مدیریت، کسب‌وکار و مشاغل است و به خاطر داشتن سبکی ساده و روشن به خود می‌بالد.

به قول یکی از منتقدان، پاتریک از سبک نویسندگی زیبا و صریحی برخوردار است که این امکان را برای او به وجود می‌آورد تا اطلاعات مورد نظر خود را به‌ گونه‌ای ارائه کند که سازمان‌یافته و متمرکز باشند و کاربردی آسان داشته باشند.

امروزه نوشته‌های وی از مضامین مربوط به کسب‌وکار فراتر رفته است. او تاکنون کتاب‌های فکاهی بسیاری به چاپ رسانده، برای مثال «خالی درعین‌حال نیمه‌پر» و سفرنامه طنزی تحت عنوان «بالاخره، درجه‌ یک» را منتشر کرده که راجع به ماجراهای سفر به آسیای جنوب شرقی است. رمان وی تحت عنوان «سررسید گذشته» در نوامبر سال 2014 به چاپ رسید.

جملات برگزیدۀ کتاب برنامه ریزی کسب و کار یک ساعته:

- درصورتی‌که برای رسیدن به ‌جایی که مدنظر شماست، برنامه‌ریزی نکنید، دیگر بهانه‌ای برای نگرانی در رابطه با جایگاهی که دارید، وجود ندارد.

- اگر دست خود را به سمت ستاره‌ها دراز کنید، ممکن است حتی یکی از آن‌ها هم نصیب شما نشود، اما بدون شک، یک‌ مشت گل هم نصیب شما نخواهد شد.

- درصورتی‌که فردی بخواهد در کاری موفق شود، باید نسبت به آن فکر کند. آنقدر فکر کند که آزرده‌خاطر شود و آن ‌قدر در ذهن خود نگران آن مسئله باشد تا دیگر نتواند به جنبه دیگری از آن فکر کند.

- پروسۀ برنامه‌ریزی به‌ مراتب مهم‌تر از برنامه‌هایی است که قرار است در آینده ارائه شود. مدیران می‌بایست همواره به آنچه اتفاق افتاده، در شرف اتفاق است و یا ممکن است به وقوع بپیوندد بیاندیشند.

- برنامه‌ریزی باید با انواع مختلف رقابت سازگار باشد و برای شما، اثربخش واقع شود.

خواندن کتاب برنامه ریزی کسب و کار یک ساعته به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن این کتاب به همه مدیران و صاحبان کسب‌وکارها پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب برنامه ریزی کسب و کار یک ساعته می‌خوانیم:

رقابت چیست؟ معنی و مفهوم آن کاملاً مشخص است اما ارزش سؤال کردن را دارد - رقابت دقیقاً از نظر شما چیست؟ - برای مثال، فرض کنید، شخصی خودکار تولید می‌کند یا در کار چاپ است. پس به‌ طور حتم، رقبای دیگر شما تولید‌کنندگان خودکار و یا چاپخانه‌ها محسوب می‌شوند. بله، اما رقابت مفهومی بسیار گسترده‌تر از این مضمون دارد. فرض کنید، تولیدکنندگان خودکار، خودکارهایی با قیمت متوسط تولید می‌کنند. رقبای تولیدکننده - که احتمالاً 10 یا 20 تولیدکننده می‌باشند - خودکارهای مشابهی تولید می‌کنند. اما این وضعیت در رابطه با تولیدکنندگان خودنویس، روان‌نویس و ماژیک و همین‌طور مداد چگونه است؟ برای این محصولات، رقبای دیگری در بازار حضور دارند که به کمک ماشین‌آلات و پردازشگرهای خود، نوشت‌افزارهای دیگری با قیمت‌های مختلف از خودکارهای یک بار مصرف گرفته تا خودنویس‌هایی از جنس طلا را روانه بازار می‌کنند. امروزه، کامپیوترهایی که به ‌اندازه یک کف ‌دست هستند جای نوشت‌افزارهای دیگر را گرفته‌اند (مطالعات اخیر در انگلستان نشان داده است که بیشتر از 50 درصد افراد این کشور که زیر 25 سال سن دارند، تاکنون حتی یک نامه را با دست ننوشته‌اند). هنوز هم می‌بایست عوامل دیگری را در تعریف عامل رقابت گنجاند.

خودکارهای بسیاری در قالب هدیه به افراد یا شرکت‌ها اهدا می‌شود پس رقابت می‌تواند انتخاب هدایای متنوع نظیر کتاب، سی دی موسیقی، کروات و غیره را شامل شود. بسیاری از آن‌ها در قالب هدایای تجاری اهدا می‌شود. پس دامنه رقابت از جامدادی تا سررسید گسترده شده است. بدون شک، می‌توان این تصویر کلی را تعمیم داد. پس قطعاً می‌توان به شیوه مشابهی هر نوع محصول یا خدماتی که سازمان شما ارائه می‌کند را مورد بررسی قرار داد. ممکن است در ابتدا این تفکر کمی تأمل‌برانگیز باشد و فهرست طولانی‌تری نسبت به آنچه در ابتدای کار تصور می‌شد به وجود بیاورد.

 ۱۱۱ صفحه، ۹۴۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6180-03-0 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن مترجمین
درباره نویسنده کتاب
پیشگفتار: انجام یک کار اثربخش
مقدار مصرف واقعیت
عوامل شکست
برنامه‌ریزی کسب‌وکار چیست؟
محیط کسب‌وکار پویا
منابع محدود
راه‌اندازی کسب‌وکار
عملکرد می‌بایست کنترل شود
خلاصه
هنر برنامه‌ریزی
گزارش‌های مأموریت
اصول مهم برنامه‌ریزی
هم‌اکنون جایگاه ما کجاست؟
تهیه برنامه تجاری
اهداف بازاریابی
برنامه‌های بازاریابی
برنامه‌ی ارتقا
تحلیل نیازهای شرکت
تهیه برنامه عملیاتی
آماده‌سازی روند اجرا
اجرا
تحلیل برآیندها
یک جزء از کنترل
خلاصه
بهینه‌سازی
مورد: ما در چه کسب و کاری مشغول به فعالیت هستیم؟
مورد: مبنای درست اطلاعات
مورد: تضمین این مسئله که پروسه، خلاق است
مورد: منطق و واقعیت
مورد: هیچ فرمول جادویی وجود ندارد (تعیین بودجه ارتقایی)
درصد فروش
رویکرد مقایسه رقابتی
با این پول چه‌کاری را می‌توانیم انجام دهیم؟
مجموع ثابت در هر واحد فروش
از سال‌های گذشته، چه درس‌هایی گرفته‌ایم؟
گرایش حرفه‌ای
راضی کردن بانکداران
رابطه خوب با بانک
کمک خارجی بیشتر
ایجاد توازن در حساب‌ها
تأمین مالی درست
بودجه‌ها و سیستم‌های کنترل مدیریت
سخن آخر
خلاصه
ده مرحله تا رسیدن به برنامه‌ریزی موفق کسب‌وکار
وقت صرف کنید
رسمیت دادن به پروسه
ایجاد و نگهداری پایگاه داده‌ها
تحلیل اطلاعات
بحث و بررسی احتمالات
تکمیل برنامه و توافق بر سر آن
از برنامه‌ی نوشته ‌شده پیش‌نویس تهیه کنید
ارتباط برقرار کنید
اجرا
آن‌ را به یک برنامه غلتان تبدیل کنید

راهنمای دانلود کتاب برنامه ریزی کسب و کار یک ساعته: چگونه می‌توان برنامه ریزی کسب و کار را با سرعت و به آسانی نوشت؟

برای دانلود کتاب برنامه ریزی کسب و کار یک ساعته: چگونه می‌توان برنامه ریزی کسب و کار را با سرعت و به آسانی نوشت؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  برنامه ریزی کسب و کار یک ساعته: چگونه می‌توان برنامه ریزی کسب و کار را با سرعت و به آسانی نوشت؟