دانلود کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد اول


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد اول

کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد اول نوشتۀ کریستوفر الن و جولی مورونوکی، یکی از گزینه‌های خیلی خوب برای ورود به دنیای برنامه‌نویسی و برنامه‌نویسی تابعی است.

هسکل یکی از زبان‌های تابعیِ خالص و سطحِ بالا (high-level) می‌باشد که بیش از 25 سال در حال توسعه است.

از مهم‌ترین نقاط قوتِ هسکل، می‌توان به type system خیلی قوی‌اش اشاره کرد. تایپ سیستمِ ایستا یا static هسکل کاری می‌کند که لازم نباشد همه‌ی منطق برنامه‌هایتان را دائماً درون ذهن‌تان نگه دارید؛ کمک می‌کند کم‌کم نتیجه‌گیری‌هایتان را پیاده‌سازی کنید و حافظه‌ی کاری‌تان را برای کارهایی که کامپیوتر بهتر انجام می‌دهد هدر ندهید.

کریستوفر اَلِن (Christopher Allen) و جولی مورونوکی (Julie Moronuki) کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه (Haskell programming from first principles) را با فرآیند منحصر به فردی نوشته‌اند. کریس که هم در برنامه‌نویسی و هم در تدریس هسکل تجربه‌ی زیادی دارد، این کتاب را در طولِ آموزش هسکل به جولی (که رشته‌ی تحصیلی‌اش زبان‌شناسی بوده و واقعاً هیچ‌چیز از برنامه‌نویسی نمی‌دانست) نوشته. جولی هم هر کجا برایش مبهم بوده، آنقدر سؤال می‌پرسید تا مطالب را متوجه شود. بعد توضیحات و تمرین‌هایی را اضافه می‌کرد تا مطالب تکمیل شوند.

در بعضی قسمت‌های کتاب، بدون لطمه زدن به انتقال مفاهیم، از اصطلاحات کاربردی در زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر استفاده شده تا کسانی که با آن زبان‌ها آشنایی دارند ارتباط بهتری با آن مفاهیم برقرار کنند.

در ترجمه‌ی کتاب حاضر سعی شده مثل خود کتاب از زبانی عامیانه برای انتقال مطالب استفاده شود - مطالب و مفاهیمی که اکثراً به خاطر تدریس‌های پیچیده به سخت بودن معروف شده‌اند. این اثر برای یادگیریِ بعضی لغات فنی، حتی تلفظ آن‌ها را دقیق توضیح داده است. چند مورد از لغات هم دائماً در کنار معادل انگلیسی‌شان تکرار می‌شوند تا به یادگیری بیشتر کمک کنند.

 ۱۲۳۰ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-00-1316-7 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار و معرفی
فصل 1. فقط لاندا لازمه
فصل 2. سلام هسکل!
فصل 3. نوشته‌ها
فصل 4. تایپ‌های پایه
فصل 5. تایپ‌ها
فصل 6. تایپکلاس‌ها
فصل 7. الگوهای تابعیِ بیشتر
فصل 8. توابعِ بازگشتی
فصل 9. لیست
فصل 10. فولد کردنِ لیست‌ها
فصل 11. نوع‌داده‌های جبری
فصل 12. اشاره به مشقت
فصل 13. ساخت پروژه
فصل 14. تست کردن
فصل 15. مانوید، نیم‌گروه

راهنمای دانلود کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد اول

برای دانلود کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد اول
Salar Nosrati Ershad
۱۳۹۹/۲/۲۵
اگه شما قبلا برنامه نویسی با زبان‌های دیگه رو تجربه نکردید احتمالا درک یه سری مفاهیم اولیه یا منطق ریاضی ممکنه براتون مشکل باشه به نظرم ادامه بدید و اگه چیزی رو بلد نبودید انقدر بگردید که تو نت پیدا بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)