دانلود کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد دوم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد دوم

کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد دوم نوشتۀ کریستوفر الن و جولی مورونوکی، یکی از گزینه‌های خیلی خوب برای ورود به دنیای برنامه‌نویسی و برنامه‌نویسی تابعی است.

هسکل یکی از زبان‌های تابعیِ خالص و سطحِ بالا (high-level) می‌باشد که بیش از 25 سال در حال توسعه است.

از مهم‌ترین نقاط قوتِ هسکل، می‌توان به type system خیلی قوی‌اش اشاره کرد. تایپ سیستمِ ایستا یا static هسکل کاری می‌کند که لازم نباشد همه‌ی منطق برنامه‌هایتان را دائماً درون ذهن‌تان نگه دارید؛ کمک می‌کند کم‌کم نتیجه‌گیری‌هایتان را پیاده‌سازی کنید و حافظه‌ی کاری‌تان را برای کارهایی که کامپیوتر بهتر انجام می‌دهد هدر ندهید.

کریستوفر اَلِن (Christopher Allen) و جولی مورونوکی (Julie Moronuki) کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه (Haskell programming from first principles) را با فرآیند منحصر به فردی نوشته‌اند. کریس که هم در برنامه‌نویسی و هم در تدریس هسکل تجربه‌ی زیادی دارد، این کتاب را در طولِ آموزش هسکل به جولی (که رشته‌ی تحصیلی‌اش زبان‌شناسی بوده و واقعاً هیچ‌چیز از برنامه‌نویسی نمی‌دانست) نوشته. جولی هم هر کجا برایش مبهم بوده، آنقدر سؤال می‌پرسید تا مطالب را متوجه شود. بعد توضیحات و تمرین‌هایی را اضافه می‌کرد تا مطالب تکمیل شوند.

در بعضی قسمت‌های کتاب، بدون لطمه زدن به انتقال مفاهیم، از اصطلاحات کاربردی در زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر استفاده شده تا کسانی که با آن زبان‌ها آشنایی دارند ارتباط بهتری با آن مفاهیم برقرار کنند.

در ترجمه‌ی کتاب حاضر سعی شده مثل خود کتاب از زبانی عامیانه برای انتقال مطالب استفاده شود، مطالب و مفاهیمی که اکثراً به خاطر تدریس‌های پیچیده به سخت بودن معروف شده‌اند. این اثر برای یادگیریِ بعضی لغات فنی، حتی تلفظ آن‌ها را دقیق توضیح داده است. چند مورد از لغات هم دائماً در کنار معادل انگلیسی‌شان تکرار می‌شوند تا به یادگیری بیشتر کمک کنند.

 ۱۰۳۳ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-00-1317-4 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 16. فانکتور
فصل 17. اپلیکتیو
فصل 18. مونَد
فصل 19. فولدِبِل
فصل 20. پیمایشی
فصل 21. ریدِر
فصل 22. حالت
فصل 23. ترکیب‌ کننده‌های پارسِر
فصل 24. ترکیب تایپ‌ها
فصل 25. موند ترانسفورمرها
فصل 26. نااَکیدی
فصل 27. کتابخانه‌های پایه
فصل 28. IO
فصل 29. وقتی اِشکال پیش میاد
فصل 30. پروژه‌ی نهایی

راهنمای دانلود کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد دوم

برای دانلود کتاب برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد دوم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  برنامه‌نویسی با هسکل، از مبانی اولیه: جلد دوم