دانلود کتاب بر فراز ابرها: پیوند دوباره‌ پدر و پسر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بر فراز ابرها: پیوند دوباره‌ پدر و پسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بر فراز ابرها: پیوند دوباره‌ پدر و پسر

کتاب بر فراز ابرها: پیوند دوباره‌ پدر و پسر، نگاهی متفاوت به زندگی ریچارد باخ دارد. داستان واقعی و در عین حال زندگی‌ غم انگیزی است که پس از ترک پدر خانواده جانتان باخ رخ داده است. آن‌ هم زمانی که او فقط ٢ سال داشت.

داستان کتاب بر فراز ابرها: پیوند دوباره‌ پدر و پسر (Above the Clouds: A Reunion of Father and Son by Jonathan Bach)، داستانی واقعی است؛ جست‌جوی جاناتان باخ برای درک حقیقت در میان دریایی از حقیقت‌های نصفه و نیمه، چطور در بیست و یک سالگی به او شجاعت داد تا از پس پریشانی‌اش برآید و با ریچارد ملاقات کند، و اینکه چطور جانتان و ریچارد سرانجام شروع به شناخت یکریگر کردند.

هنگامی که ریچارد باخ (Richard Bach) خانواده‌اش را ترک می‌کند، جاناتان باخ (Jonathan Bach) یک پسر بچه خردسال بود. جاناتان زمانی که به بیست و یک سالگی می‌رسد تلاش می‌کند با پدرش رو به رو شود و در این زمان آن دو شروع به شناخت یکدیگر می‌کنند. وقتی گزارش هواشناسی را شنید، فهمید که طبیعت نمی‌خواهد بگذارد با خیال راحت آفتاب بگیرد. اما به‌ هر حال او آن‌جا، در پارک «گرین لیک» در شمال سیاتل، روی حوله‌اش دراز کشیده بود و نسخه اولیه و بدون عنوان کتاب بر فراز ابرها: پیوند دوباره‌ پدر و پسر را می‌خواند. 

مطابق پیش‌بینی وضع هوا، خورشید پشت ابرها پنهان شده بود. برای لحظاتی نور خورشید صفحه کاغذ را چنان روشن می‌کرد که مجبور می‌شد برای خواندن از عینک آفتابی استفاده کند. دقیقه‌ای بعد که ابرها به‌ آرامی از مقابل خورشید عبور می‌کردند به‌ سختی می‌توانست حتی حروف را ببیند. نزدیکی‌های صفحه ١٠٧ که رسید دیگر تاریک‌ روشن شدن هوا و گرم و سرد شدن پشتش، داشت دیوانه‌اش می‌کرد. 

برگشت و آهی کشید: هی. خورشید. تصمیمت را بگیر...

در کتاب بر فراز ابرها به این درک از زندگی می‌رسیم که گاهی اوقات نمی‌توان وضع هوا را کنترل کرد، باید با این واقعیت کنار آییم. تلاش کنیم که تغییر ناپذیرها را بپذیریم و در این راه اغلب در می‌یابیم که موجودی ناچیز و بی‌اهمیت هستیم. ما سعی می‌کنیم که زیباترین دختر کلاس را عاشق خودمان کنیم، اما او چشمش به آن احمق خوش‌ قیافه ردیف آخر کلاس است. سعی می‌کنیم که دوست پسرمان را قدری رومانتیک‌تر کنیم، اما هر چه تلاش می‌کنیم او کماکان مشغول تماشای تلویزیون است. 

چه می‌شد اگر در میانِ این ناامیدی، تغییرناپذیر، تغییرپذیر می‌شد؟

چه می‌شد اگر در می‌یافتیم که رسیدن به آرزوهایمان تصادفی نیست، بلکه این ما هستیم که باعث به‌ وجود آمدن آن‌ها شده‌ایم؟ و چه می‌شد اگر می‌دانستیم که بار دیگر نیز می‌توانیم این اتفاق را تکرار کنیم؟

کتاب بر فراز ابرها: پیوند دوباره‌ پدر و پسر، پاسخ جاناتان است. 

جاناتان باخ، پسر ریچارد باخ نویسنده، پس از انتشار معروف‌ترین کتاب آموزنده و معنوی‌اش - جاناتان، مرغ دریایی - نام‌گذاری شد.

زمانی که ریچارد خانواده را ترک کرد و از همسرش جدا شد، چیزی را که جامعه خانه در هم شکننده می‌خواند پدید آورد. جاناتان تنها دو سال داشت. از روزی که به جاناتان گفته شد ریچارد نمی‌خواهد بابا باشد، او برای نفرت از پدرش و تصویر کردن او در هیئت فردی شکست خورد و بی‌مسئولیت، بهانه معقولی داشت.

در بخشی از کتاب بر فراز ابرها: پیوند دوباره‌ پدر و پسر می‌خوانیم:

سال ١٩٧٠، پدرم خانه را ترک کرد و راهی دوردست‌ها شد. سه سال بعد من تازه فهمیدم، چرا؟
آگوست ١٩٧٣ اتفاق بدی افتاده بود. 
وقتی‌که مامان، من و ۲ برادر و ۳ خواهرم را در اتاق نشیمنِ خانه‌ای که در میشیگان داشتیم دور هم جمع کرد، به‌نظر خیلی جدی می‌آمد. 
گفت: «پدرتان را دیگر «بابا» صدا نخواهید کرد، بخش «بابای» وجود او دیگر مرده است.» 
نشسته بودم و رفتار بقیه را زیر نظر داشتم، چون نمی‌دانستم در مورد چیزی که مامان گفته بود باید چه فکری بکنم. من فقط ٥ سال داشتم. 
هفت سال گذشت و خانواده‌ام از میشیگان به ماساچوست و از آن‌جا به ورمونت نقل مکان کردند. 
هیچ وقت نفهمیدم که چرا ما مجبور بودیم این‌قدر نقل مکان کنیم، اما هرگز هم نپرسیدم. مامان می‌گفت که قرار است جابه‌جا شویم و این تنها چیزی بود که لازم بود بدانم. این یک قانون بود. 
همین‌طور زمان‌هایی را که مامان برای وقت شام، وقت خواب، و وقت رفتن به اتاقمان تعیین می‌کرد، یک قانون بود. 
اما برای دوستانم، تنها قانونی که اهمیت داشت، و قانونِ برتر، قانونِ پدر بود. 
در خانه‌های آن‌ها، پدرها کسانی بودند که چیزها را تعمیر می‌کردند، چیزها را می‌ساختند، چیزها را رنگ می‌کردند، فرماندهان خانه و قوی‌ترین مردم بر روی زمین بودند. آن‌ها شجاع، توانا، و شکست‌ناپذیر بودند و با قدرتشان مرا عصبی می‌کردند.

 ۴۰۰ صفحه، ۷۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-326-113-6 

چاپ ۱۳۹۵، قیمت الکترونیکی: ۳۱۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب بر فراز ابرها: پیوند دوباره‌ پدر و پسر

برای دانلود کتاب بر فراز ابرها: پیوند دوباره‌ پدر و پسر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بر فراز ابرها: پیوند دوباره‌ پدر و پسر

نظرات کتاب بر فراز ابرها: پیوند دوباره‌ پدر و پسر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.