دانلود کتاب بن مایه رویگردانی از خدا (جلد 1 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

  • از: اسماعیل شفیعی سروستانی
  • ناشر: نشر موعود عصر
  • ۱۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بن مایه رویگردانی از خدا (جلد 1 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بن مایه رویگردانی از خدا (جلد 1 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بن مایه رویگردانی از خدا (جلد 1 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

کتاب بن مایه رویگردانی از خدا (جلد 1 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) نوشته اسماعیل شفیعی سروستانی به بررسی آغاز و ریشه دشمنی ابلیس با انسان و استراتژی او در این مسیر می‌پردازد.

در نخستین جلد از مجموعۀ «قبیلۀ لعنت»، که اسماعیل شفیعی سروستانی آن را برای بررسی عملکرد ابلیس از آغاز آفرینش تا تشکیل مجامع مخفی نگاشته است، با عنوان «بن‌مایۀ رویگردانی از خدا»، به معرفی نخستین و جدی‌ترین دشمن انسان، یعنی ابلیس، از آغاز دشمنی او و نخستین پیرو حقیقی‌اش یعنی قابیل، به بیان نحوه‌ی فریب او و استراتژی‌های او برای تغییر آینده‌ی انسان، پرداخته است.

در فصل دوم از این کتاب، او با نگاهی جدید به اسطوره‌های سرزمین‌های کهن نگریسته است و با استنادات تاریخی، این اسطوره‌ها را با همدیگر پیوند داده است. او در این نگاه جدید، نقطه عطف‌ها و نقاط مشترک و افتراق این اسطوره‌ها و تأثیر آن‌ها در زندگی مردمان هر دوره را بیان کرده و سپس فرضیه‌های مختلفی راجع به ماهیت اسطوره‌ها ارائه کرده است.

در بخشی از کتاب بن مایه رویگردانی از خدا (جلد 1 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) می‌خوانید:

و چون آدم (ع) از آن درخت خورد، بر زمین فرود آمد. هابیل و خواهرش که دوقلو بودند، برای او به دنیا آمد و قابیل و خواهرش نیز دوقلو به دنیا آمدند. سپس آدم (ع) به هابیل و قابیل دستور داد، قربانی کنند. هابیل گوسفنددار بود و قابیل دارای زراعت (و خرمن). هابیل رفت و یکی از بهترین قوچ‌های گله را برای قربانی آورد و قابیل قدری از زراعت نامرغوب خود را (در قربانگاه) حاضر کرد. پس قربانی هابیل قبول شد و قربانی قابیل پذیرفته نگشت و همین است گفتار خدای عزوجل: «و بخوان به درستی و حق بر آن‌ها، خبر دو پسر آدم را که قربانی پیش بردند. پس، از یکی از آن دو، پذیرفته شد و از دیگری پذیرفته نشد.»

 ۲۱۶ صفحه، ۵۹۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-6938-84-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: صبحگاه آفرینش
مقدمه
داستان خلقت و اختلاف اُمم
داستان دو پسر آدم را بخوان!
دولت حق، دولت ابلیس
نخستین مسجد و نخستین معبد
پیشوای تاریکی؛ شبیه‌ساز مکار
امت واحده
اولین سنگ‌ بنای قبیله لعنت
فصل دوم: رویکردی نو به سرگذشت تمدن‌های کهن
مقدمه
تمدن‌های ساحل نیل و بین‌النهرین
فهرست منابع
فهرست اعلام

راهنمای دانلود کتاب بن مایه رویگردانی از خدا (جلد 1 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

برای دانلود کتاب بن مایه رویگردانی از خدا (جلد 1 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بن مایه رویگردانی از خدا (جلد 1 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

نظرات کتاب بن مایه رویگردانی از خدا (جلد 1 از مجموعه تاریخ فرهنگی قبیله لعنت)

Mehdi Mehdi
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
من اونطوری که از جلد سوم قبیله لعنت برداشت راحتی داشتم از جلد اول نداشتم، میدونین یه جوری انگار قلمبه سلمبه حرف زده باشه و هیچی نفهمیدم (البته این علم نویسنده رو هم نشون میده ولی منه 19ساله حالیم نمیشه) ولی جلد سوم رو حتما بخونین تا درباره اسرائیل اطلاعات خوبی به دست بیارین) یاعلی🙋
Ehsan Afkhami
۱۳۹۷/۱۲/۸
واقعا فوق العاده است این کتاب پیشنهاد میکنم به دوستانی که علاقه مند به بحث دشمن شناسی هستند حتما این کتاب رو مطالعه کنند
عرفان رزمی
۱۳۹۹/۹/۱۷
کمی سنگین بود و گنگ
ای کاش کمی با زبان ساده تر کتاب نوشته میشد
البته نیمه دوم کتاب بسیار جالب بود
مشاهد همه نظرات (۷)