دانلود کتاب بهترین روش‌ها و شیوه‌های فرآیند طراحی UX‌

عکس جلد کتاب بهترین روش‌ها و شیوه‌های فرآیند طراحی UX‌
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بهترین روش‌ها و شیوه‌های فرآیند طراحی UX‌ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بهترین روش‌ها و شیوه‌های فرآیند طراحی UX‌ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بهترین روش‌ها و شیوه‌های فرآیند طراحی UX‌

در کتاب بهترین روش‌ها و شیوه‌های فرآیند طراحی UX‌، می‌آموزیم چگونه یک طراح فوق‌ حرفه‌ای در زمینه طراحی UX شویم و استراتژی‌های غلط خود را کنار بگذاریم. حرفه‌ای‌ها در این کتاب، اسناد و مدارک برای روند رو به پیشرفت در طراحی خود را به راحتی می‌یابند.

کم نیستند روزهایی را که در جستجوی اسناد و مدارک مناسب می‌گذرانیم، و حتما همه ما با این مشکل مواجه بوده‌ایم. قرار نیست بگوییم که سایر اسناد، مرتبط (که قبلا تهیه شده‌اند) کاملا مخالف و ناکار آمد هستند، بلکه داشتن یک کتابخانه از اسناد مناسب در حال حاضر بیشتر از گذشته مهم است. نکته اصلی در به خاطر نگه‌ داشتن آن‌ها این است که اسناد طراحی باید خود کامل کننده فرآیند طراحی باشند نه مکمل آن.

در کتاب بهترین روش‌ها و شیوه‌های فرآیند طراحی UX‌، خواهیم اموخت که چگونه تفکر طراحی، محصول تولید شده پیرامون آنچه کاربران می‌خواهند و به آن نیاز دارند طراحی گردد. تفکر طراحی به عنوان یک ایدئولوژی کسب‌و‌کار، در بر‌گرفته می‌شود. حتی غول‌های مهندسی مانند IBM روش‌های قدیمی خود را رها کرده و در تولیدات خود روش‌های مبتنی بر طراحی را اتخاذ می‌کنند. آن‌ها هزاران طراح استخدام نموده و در سمت‌های اجرایی آن‌ها را قرار داده‌اند، تا آن‌ها زبان طراحی خود را ایجاد و اعمال نمایند.

مستندات باید عملی و کاربردی باشند. زیرا می‌بایست هدفی فراتر از ایجاد یک مقاله دنباله‌دار داشته باشند. بهترین طراحی اسناد و مدارک موجب ارتقاء سطحی کیفی در زمینه فرآیند طراحی و برقراری ارتباط تفکر طراحی با دیگران می‌گردد. چنانچه این کار از طریق یک سند UX صورت بگیرد، مزایای آن به سرعت در پروژه نمود خواهد یافت. و اگر نه این کار فقط یک طرح شلوغ خواهد شد و هیچگونه بازخوردی را در پی‌نخواهد داشت. در کتاب بهترین روش‌ها و شیوه‌های فرآیند طراحی UX‌، یک مرور کلی از فرآیند طراحی و اینکه چگونه این موضوع با در اختیار داشتن یکسری منابع و مطالب جامع به شکلی صحیح انجام خواهد شد، خواهیم داشت. 

تفکر طراحی، نوعی استراتژی است که از شیوه‌های قدیمی طراحی برای حل مشکلات بهره می‌گیرد. برای انجام این کار، به جای آنکه سعی در نادیده گرفتن اهداف بیرونی طراحی داشته باشیم، اهداف درونی آن را در نظر می‌گیریم، مانند تیم براون، در سمت مدیر عامل شرکت IDEO و پروموتر (فروشنده ماهر)، که تفکر طراحی را اینگونه توضیح می‌دهد: "تفکر طراحی را می‌توان به عنوان یک رشته توصیف نمود که از حساسیت و روش‌های طراحی برای مطابقت نیازهای مردم، با آنچه که فناوری‌های عملی و یک استراتژی کسب و کار پایدار می‌تواند به ارزش مشتری و فرصت‌های بازار تبدیل گردد، استفاده می‌کند."

در اصل، تفکر طراحی از این ضرب‌المثل کسب‌و‌کار کلاسیک استنباط شده است، "ساختن یک چیز درست، و درست ساختن آن چیز." این به این معنی است که، اول از همه، مطمئن شوید که آیا محصولی را که می‌خواهید تولید نمایید مردم جامعه به آن نیاز دارند یا خیر، به عبارتی نیاز سنجی جامعه خود را بسنجید سپس ببینید آیا آن‌ها این محصول را با روشی که می‌خواهید تولید کنید می‌پسندند یا خیر. توجه داشته باشید که هر دو این اهداف، شامل کاربر نهایی می‌گردد.

جری کائو (Jerry Cao) یک استراتژی‌گر محتوا در UXPin است و تخیل بیش از حد فعال خود را با مقالاتی که هر روزه می‌نویسد در یک راستا قرار می‌دهد. در گذشته، او کار استراتژی محتوا را برای مشتریانش در شرکت برفتن (Brafton) توسعه داده و در پروژه تبلیغات سنتی در DDB سان فرانسیسکو فعالیت داشته است. در اوقات فراغت با نواختن گیتار الکترونیک، تماشای فیلم‌های ترسناک، و وسعت دادن به دانش خود با توجه به حقایق اکتشافی لذت می‌برد.

بن گریمیلیون (Ben Gremillion) یک طراح محتوا در UXPin است. پیش از این، او نویسنده طراحی درشرکت ZURB بوده. کار طراحی را در روزنامه آغاز کرد، و در ذهن خود آینده دیجیتال را متصور بود که در مدت کوتاهی با یادگیری HTML/CSS محقق شد. سپس گواهینامه ادوبی (Adobe) را کسب نمود، و regex ،PHP ،MySQL و سایر زبان‌های برنامه‌نویسی مهم را فراگرفت. او همچنین یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) را برای هنرمندان وب کمیک (webcomic) راه‌اندازی کرده، و همچنین در چالش دو سالانه NaNoWriMo شرکت می‌کند.

کامیل زیبا (Kamil Zieba)، بنیان‌گذارا و مدیر محصول uxpin است که پیش از این به عنوان طراح UX / UI در Nokaut Grupa فعالیت داشته. در دانشگاه در رشته مهندسی نرم‌افزار تحصیل نموده است، اما طراحی و روانشناسی همواره دغدغه‌های او بوده است. به نوشتن و هر چیزی که به طراحی و یا فنا‌وری مرتبط است علاقه زیادی دارد.

مت الیس (Matt Ellis)، یک فری لنسر بسیار با تجربه است و برای حس کنجکاوی خود بسیار هزینه می‌کند تا چیزهای جدیدی یاد بگیرد. در گذشته با فعالیت در شرکت‌های مختلف طراحی و تکنولوژی، او به این نتیجه دست یافت که با بودن در خانه هم می‌تواند در زمینه نویسندگی، تحقیق، و سردبیری UXPin به مهارت لازم دست یابد. او به سفر رفتن را دوست دارد، و در اوقات فراغت به تحقیق و بررسی بر روی یک محصول جدید بپردازد.

فهرست مطالب

معرفی نویسند‌گان و مترجم
فصل اول: به حداقل رساندن شلوغی در طراحی UX
بررسی اجمالی تفکر طراحی
مراحل سه‌گانه طراحی
طراحی اسناد و مدارک
خلاصه
فصل دوم: اطلاعات اولیه مورد‌نیاز UX
الزامات اولیه
مصاحبه با سهامدارن
مصاحبه با کاربر
نظرسنجی کاربران
تجزیه و تحلیل رقابتی
اسناد مرجع
خلاصه
فصل سوم: نقشه‌برداری از کاربر شما
شخصیت کاربر (پرسنا)
داستان‌های کاربر
نقشه سفر مشتری
خلاصه
فصل چهارم: طراحی به عنوان مستندات
خلاصه
فصل پنجم: رویکرد عملی برای استفاده از تست کاربردپذیری
سند تحقیقاتی طرح
وظایف کاربران
گزارش کاربردپذیری
خلاصه: آزمون اولیه و آزمون همیشگی
فصل ششم: طراحی اسپرینت: فشرده‌سازی فرایند UX
چیستی و چرایی طراحی اسپرینت
آماده‌سازی اسپرینت‌های طراحی
طراحی در 5 روز
خلاصه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بهترین روش‌ها و شیوه‌های فرآیند طراحی UX‌
نویسنده، ، ،
مترجمیلدا احمدی مقدم
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۲
زبانفارسی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0€
افزودن به کتابخانه
موضوع کتابکتاب‌های آموزش طراحی وب سایت

نظرات کتاب بهترین روش‌ها و شیوه‌های فرآیند طراحی UX‌

پورداد دانشمند
۱۳۹۷/۷/۷
کتاب خوب بود و یک ستاره کم دادم فقط به خاطر اینکه به نظرم انسجام مطالب رعایت نشده بود به خصوص جاهایی که موارد عدد گذرای شده بود مطالب بالادستی عملا انسجامش رو از دست میداد. اما با این وجود من استفاده کردم و امیدوارم نقد‌ها رو اثر بدید در ترجمه بعدی
mohamad ae
۱۳۹۷/۳/۲۴
با تشکر از زحمتی که کشیدن برای ترجمه... اما از لحاظ دستوری شبیه ترجمه‌های لغت به لغت شده... دستور زبانش به قدری بده که خوندن زبان اصلیش شاید یکم سریعتر باشه.
farshad ershadi
۱۳۹۷/۶/۹
ترجمه غیر قابل خوندن زحمتی کشیده شده اما با گوگل ترنسلیت فرقی نداره
حیف شد کتاب خوبیه
Anis Ab
۱۳۹۷/۳/۱۳
ترجمه افتضاح. کاش قبل اینکه اقدام به ترجمه میکردن و سایت خوبشون رو آپ میکردن شیوه‌های نگارش رو هم یاد میگرفتن.
علی کاظمی
۱۳۹۷/۱۰/۱۹
ترجمه بسیار ضعیف و نامفهوم بوده. لطفاً در مورد ویرایش و روان سازی اقدام کنید
مشاهده همه نظرات ۱۷