دانلود کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص

  • از: رضا سلیمی فامنینی
  • ۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص

کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص نوشته‌ی رضا سلیمی فامنینی، خاطراتی ناب و خواندنی از شهدای شهرستان فامنین است.

شهدای عزیز ما به خاطر اهداف، آرمان‌های والا، دفاع از خاک، ناموس و کشورمان رفتند. آن‌ها رفتند تا ایران سربلند و ملت در امنیت باشند.

مسابقه‌ی "شهیدی که من می‌شناسم" برای اولین بار در سال 1393 توسط هیأت رزمندگان اسلام و با همکاری اداره آموزش و پرورش در شهرستان فامنین برگزار شد. بیش از هزار نفر برای این مسابقه خاطره ارسال کردند که تعدادی از خاطرات توسط نویسنده‌ی کتاب اصلاح، ویرایش و بازنویسی و در این اثر آورده شد. برخی از خاطرات متعلق به خود ارسال کننده‌ها است و برخی را از دیگران نقل کرده‌اند.

در بخشی از کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص می‌خوانیم:

به درب خانه رسیدم در زدم ولی جوابی نیامد. با چوبی که در دست داشتم شاسی زنگ را فشار دادم. بازهم جوابی نیامد. دوباره و چند باره در زدم باز هم کسی جوابم را نداد. به ناچار از مرکب پیاده شدم، بارش را بر زمین انداختم و در را باز کردم. داخل خانه شدم همان سکوت کوچه‌ها در داخل خانه هم حاکم بود. جز چند مرغ و خروس و چند بره‌ی گرسنه هیچ جنبنده‌ای در حیاط منزل نبود. همه عناصر محیط با زبان بی‌زبانی می‌گفتند اتفاقی افتاده است. اتفاقی که حوادث پیرامون در مقابلش حقیرند. با خود گفتم: خداوندا هر چه که هست خیر باشد و اتفاق تلخی برای دوستان و همسایگان و هم شهری‌ها نیفتاده باشد.

دقت که کردم متوجه شدم وقتی نسیم می‌وزد گاهی صداهای مبهمی به گوش می‌رسد. به کوچه برگشتم و به سمت صدا حرکت کردم. از محوطه باز مقابل خانه‌مان که زمین بازی روزهای فراغت‌مان بود گذشتم. از محوطه مدرسه عبور کردم. رفته رفته صداها واضح و واضح‌تر می‌شدند و قابل درک. از پشت دیوار مدرسه که رد شدم جمعیت انبوه مردان و زنان و بچه‌ها را دیدم که همگی به نقطه‌ای خیره مانده بودند. کودکان دسته دسته در کنار اندک سایه دیوارها غمگینانه تماشگر بودند. زنان با چشمان قرمز و ملتهب مویه می‌کردند و مردان دسته دسته ایستاده، با هم سخن می‌گفتند.

تراکم جمعیت نزدیک مزار شهدا بیشتر بود. صدای بلندگو به گوش می‌رسید و صدای مردم.
مردمی که بر فراز دست‌هایشان آسمانی را حمل می‌کردند.

سیمرغ‌هایی که در آتش عشق زاده شده بودند. دو کبوتر شکسته بال که از خاک به افلاک و از خود تا خدا پر کشیده بودند. آن روز زمزمه لب‌ها فقط افسوس و آه بود. مردم جز حسرت و درد چیزی نمی‌گفتند و چشم‌ها جز اشک حسرت نمی‌باریدند. عظمت حضورشان روح همه را تسخیر کرده بود و مردم همچون پروانه گرد این عزیزان طواف می‌کردند.
نگران و گریان ایستاده بودم و همه را می‌دیدم. زمان هم مثل من از حرکت ایستاده بود. وقتی بخود آمدم که همه چیز تمام شده بود. دست‌های کوچکم را بالا آوردم و اشک گونه‌هایم را پاک کردم. صدایی به گوشم خورد:
پسرم جواد مگر نمی‌شنوی؟ بالام، بیا بریم. کی آمدی؟با کی آمدی؟ تا رسید با گوشه‌ی چادرش اشک‌هایم را پاک کرد و دستم را در دستش گرفت. نشست، هم قد من شد و در حالی که گریه می‌کرد پیشانی‌ام بوسید.

فهرست مطالب

به جای مقدمه
شب برفی
دل مادر
اویس قرنی
غیرت
غلامِ عباس
رسول
موی سر
استخوان و یک پلاک
سهم من از سوختن
قیامت در شلمچه
فقط سکوت و سکوت
یحیی
نصرالله
ناجی
کربلایی
دختر عمو
ماهی قرمز عید
معجزه توسل
آخرین نامه
امین
دسته گل عروس
نامزد
هندوانه
نوادر روزگار
تکه‌های پازل آسمان

 ۱۰۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-99075-2-8 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص

برای دانلود کتاب بچه‌های صفا، عشق و اخلاص و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بچه‌های صفا، عشق و اخلاص
Sahar S
۱۳۹۸/۳/۵
شاید این کتاب به لحاظ ادبی خیلی قوی نباشد اما این افراد به قدری بزرگ اند که این کتاب رو بسیار ارزشمند میکنه
رضا سلیمی
۱۳۹۸/۳/۵
سلام علیکم
سحر خانم از اینکه خاطرات شهدای عزیز را مطالعه می کنید و در این راستا اثر ناچیز مرا هم مطالعه کردید خرسندم.
موفق باشید
Bayat Bayat
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
خوب است. تعداد کتب در دسترس می تواند بیشتر هم بشود.
رضا سلیمی
۱۳۹۷/۱۲/۱۵
انشاالله که اینچنین شود
shelby cobra
۱۳۹۸/۱/۶
به نظر من بچه های دهه هفتادی و هشتادی با خواندن کتابهایی نظیر این کتاب به خودشناسی و خداشناسی دست یابند و معرفت را از آنها یاد بگیرند
رضا سلیمی
۱۳۹۸/۱/۷
از اینکه زحمت کشیدید و این کتاب را مطالعه نمودید و علاوه بر آن نظر شریفتتن را هم بیان فرمودید از شما کمال تشکر را دارم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)