دانلود کتاب بیست سالگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بیست سالگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بیست سالگی

منیژه کریم داد در کتاب بیست سالگی سرگذشت زندگی خود را در قالب داستانی زیبا، جذاب، دلنشین و خارج از جنسیت به رشته‌ی تحریر درآورده است. قصه‌ای که ساعت‌ها شما را میخکوب کرده و وادار به خواندن ادامه داستان می‌کند.

کجای این زندگی پر فراز و نشیب هستید؟ شب‌هایتان را چگونه می‌گذرانید؟ دیر صبح می‌شوند یا زود؟ قابلیت رفع بغض را دارید؟ خندیدن را چی؟ آن را بلدید؟ از همه مهم‌تر حال دلتان کنار آدم‌هایی که حضورشان برایتان نیمی خوشایند و نیمی اجباری‌ست، چطور می‌گذرد؟! مقابل آینه‌ بایستید. بنگرید به عکس نمایان شده‌ی رو به چشمانتان، به آن کسی که همه‌ ادعای شناختنش را جز خودش دارند. خودتان را چگونه می‌بینید؟ آیا باز هم نقاب دارید و برای خود حفظ نقش می‌کنید؟

آدم‌ها بهانه‌گیر که می‌شوند، دلگیر هستند از تمامی چیزهایی که مانند خوره کل وجودشان را به تسخیر گرفته است. نه راه پس دارند، نه راه پیش. فقط امید دارند به روزهایی که قرار است رنگین کمان آرزوهایشان را پر رنگ‌تر از قبل در آسمان زندگی‌شان ببینند.

منیژه کریم داد خود را یک نویسنده می‌داند، پس داستان زندگی‌اش را طوری می‌نویسد که هیچ‌وقت قدیمی نشود. بله این رمانی‌ست جذاب که در آن کریم داد قصد دارد تا داستان سرگذشت زندگی خود را شرح دهد. به بیان او شاید تصور هیچکدام ما از زندگی این نبود، زندگی‌ای که هر لحظه‌اش را در حال امتحان دادن هستیم. اما این سختی‌هاست که روزهای قشنگ آینده‌مان را رقم می‌زند تا ثابت کند به دست آوردن هر چیز ارزشمندی تاوان سنگینی دارد که لازمه‌ی سپری کردنش، سپری کردن هفت خوان رستم است.

در بخشی از کتاب بیست سالگی می‌خوانیم:

تو حال و هوای خودم بودم در حال ریکاوری کردن ذهن مغشوشم. سرم را بالا گرفتم، کوچه‌ای آشنا دیدم. کوچه‌ای از دوران نوجوانی‌ام، مدرسه. یک لحظه از حرکت متوقف شدم. چشم بستم و دفتر زندگی‌ام را تو ذهنم مرور کردم تا ببینم در آن سال‌ها به کی بدهکار بودم و از کی طلبکار! به کی نسیه دادم و از کی نسیه گرفتم! چشم باز کردم و کوچه را از نگاهم گذراندم. کاش دنیا چند ثانیه خفه می‌شد! تنها چند ثانیه.

اسم مدرسه‌ را زیر لب و تو ذهنم مرور کردم. چند سال گذشت؟ چند سال گذشت و من به اینجا رسیدم؟

سرم را به دو طرف کوچه چرخاندم، کسی نبود تنها من بودم و این مکانی که روزی مایه عذاب و سوهان روحم بود. آخر 7 صبح، اینجا، خدایی سخت نبود؟ یادم که می‌آید می‌بینم آن دوران چه مشغله‌هایی که نداشتیم نه تو زندگی بلکه ذهنی فکری که بیشترشان، هم الکی بود و هم زود گذر.

می‌دانم دیر است اما‌ ای کاش زودتر می‌فهمیدم که زندگی ارزش یک لحظه توقف کردن هم ندارد! گاهی چه زود دیر می‌شود برای این فهمیدن‌ها و درس گرفتن‌ها. آدم وقتی ناامید است غرق می‌شود، نه تو دریا، تو رویا، تو خاطرات، تو گذشته.

دوباره چشم بستم، چند سال پیش را مرور کردم. چه الکی الکی گذشت! چه الکی آمدیم، تهمت زدیم، خندیدیم، نادیده گرفتیم و رفتیم. چه روزهایی که نقاب دو وجهی به صورت نداشتیم و خودمان را به عنوان دوست جا نزدیم.

 ۴۴۲ صفحه، ۴۹۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-247-052-4 

چاپ ۱۳۹۹: ۷۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب بیست سالگی

برای دانلود کتاب بیست سالگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بیست سالگی
Farzaneh DL
۱۳۹۹/۴/۱۱
رمان جالبی بود. اصلا نمیشداتفاقاتو پیش بینی کرد. تنها ایرادش بیش از حد طولانی بودنو کش دادن بعضی قسمتهاش بود.
ممنون از کتابراه عزیز
سمیه ایمانی
۱۳۹۹/۳/۳۰
نمونه رمان رو مطالعه کردنم خوب بود ممنون از نویسنده قلم خوبی دارید موفق باشید.. دوست داشتم رایگان بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)