دانلود کتاب بیندیشید و لاغر شوید

  • از: وحید خانی
  • ناشر: انتشارات سخنوران
  • ۱۷ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب بیندیشید و لاغر شوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب بیندیشید و لاغر شوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب بیندیشید و لاغر شوید

کتاب بیندیشید و لاغر شوید نوشته وحید خانی، به جنبه‌های روانشناسی تناسب اندام و لاغری در ذهن افراد می‌پردازد و دیدگاه متفاوتی را نسبت به لاغری و چاقی ارائه می‌دهد.

تعداد زیادی از مردم فکر می‌کنند برای لاغر شدن باید اراده بالایی داشته باشند و با استفاده از رژیم غذایی و برنامه منظم ورزش وزن خود را کاهش دهند، اما سوال این است که چرا نمی‌توانیم این کار به مدت طولانی انجام دهیم؟ چرا با وجود احساس سیری پس از خوردن غذا باز هم میل به خوردن داریم؟

این میل تمام نشدنی برای خوردن از کجا به سراغمان می‌آید و ما را وادار به خوردن می‌کند در صورتی که شاید از نظر جسمی نیازی به خوردن غذای بیشتر نداشته باشیم؟ آیا دقت کرده‌اید بسیاری اوقات بعد از خوردن غذا، بلافاصله احساس پشیمانی می‌کنیم؟ این حس از کجا و چرا گریبانگیر ما می‌شود؟

در مغز افرادی که مبتلا به اضافه وزن هستند مکانیسم‌هایی وجود دارد که ناخودآگاه باعث گرسنگی‌های غیرواقعی و میل و ولع زیاد می‌شود و کنترل آگاهانه‌ی آن‌ها بسیار سخت و حتی ناممکن است. با انجام تمرینات در طی زمان می‌توان این مکانیسم‌ها را کنترل کرد.

وحید خانی در کتاب بیندیشید و لاغر شوید سعی کرده‌ است شما را با این مکانیسم‌ها آشنا کند و راهکارهای عملی و کاربردی برای ایجاد مکانیسم‌های لاغر کننده در ذهن شما ایجاد کند.

در بخشی از کتاب بیندیشید و لاغر شوید می‌خوانیم:

روباه موجودی است حیله‌گر و چابک، که برای شکار کردن خارپشت راه‌های مختلفی را به کار می‌گیرد. او هر روز در اطراف لانه خارپشت پرسه می‌زند تا در فرصت مناسب، او را شکار کند. خارپشت موجود کوچکی است که به آهستگی حرکت می‌کند و به راحتی در کمین روباه قرار می‌گیرد اما زمانی که روباه می‌خواهد حمله کند و او را شکار کند، خارپشت تنها روش دفاعی عالی را که می‌داند اجرا می‌کند، او با جمع کردن خود در میان خارهایش پنهان می‌شود. بااینکه روباه هر روز ترفند جدیدی را برای شکار خارپشت به کار می‌گیرد ولی به‌ندرت موفق می‌شود که شکار خود را به دست آورد ولی خارپشت با همین فن توانسته است که همیشه در برابر روباه پیروز باشد.

تکنیک‌هایی که این دو جانور برای رسیدن به اهداف خود به کار می‌گیرند از جهاتی شباهت بسیار زیادی به روش‌های انتخابی افراد برای رسیدن به کاهش وزن چه از طریق انتخاب برنامه‌های ضربتی و یا دنبال کردن سیر روند تکامل لاغری دارد. به وضوح می‌بینید که روباه برای شکار طعمه‌ی خود بسیاری از روش‌ها را به طور هم‌زمان تکرار می‌کند و هرگز تفکر خود را بر روی یک روش یا یک مفهوم کلی متمرکز نمی‌کند در حالیکه خارپشت با یک ایده‌ی سازمان‌یافته همواره یک روش خاص را دنبال می‌کند. حال بیندیشیم ما کدام روش را در رسیدن به هدف خود انتخاب کرده‌ایم؟ روش خارپشت یا روش روباه؟

آیا برای رسیدن به تناسب‌اندام از روش‌های مختلفی استفاده کرده‌اید، رژیم‌های مختلفی را امتحان کرده‌اید و مجبور به تحمل ورزش‌های سخت و طاقت‌فرسا شده‌اید؟ از روش طب سوزنی برای لاغری استفاده کرده‌اید؟ به توصیه دوستان و آشنایان از داروها و دمنوش‌های لاغری کمک گرفته‌اید؟ آیا شما هم به جای استفاده از یکی برنامه‌ی حساب شده مدام تکنیک‌های لاغری را به کار گرفته و از یک شاخه به شاخه‌ی دیگر پریده‌اید و در نهایت خسته و سرخورده به نقطه‌ی اول بازگشتید؟ تمام موارد فوق نشان می‌دهد که شما روش روباه را برای لاغری انتخاب کرده‌اید و در این کتاب ما قصد داریم به شما آموزش دهیم به جای انتخاب روش روباه از یک برنامه‌ی ثابت و حساب شده برای رسیدن به هدف خود استفاده کنید و به عبارتی روش خارپشتی را دنبال کنید.

 ۱۵۸ صفحه، ۸۷۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-215-430-1 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مقصر چاقی من کیست؟
دلیل اصلی چاقی از نظر علم پزشکی
چرا با بازگشت وزن مواجه می‌شویم؟
داستان دوستان لاغر من
فصل دوم: باورهای چاقی
پرسشنامه باور چاقی
آیا صرفاً انگیزه برای لاغر شدن کافیست؟
شناخت باورهای چاقی
چاقی به دلیل ژنتیک
ویروس چاقی چیست؟
تأثیر ژنتیک بر چاقی ازنقطه‌نظر دانشگاه هاروارد
چرا در خانواده‌ی ما اکثر افراد دچار اضافه‌وزن هستند؟
فصل سوم: سایر علل چاقی
چاقی به دلیل بیماری تیروئید
چاقی به دلیل بیماری دیابت یا قند خون بالا
چاقی به دلیل کم‌تحرکی
چاقی به دلیل ازدواج
چاقی به دلیل خواب کم یا زیاد
چاقی به دلیل بارداری و زایمان
چاقی به دلیل افزایش سن
فصل چهارم: رژیم‌های غذایی خوب یا بد؟
در محرومیت نگه‌داشتن بدن و خودداری از خوردن
چگونه رژیم‌های غذایی بی‌اساس شمارا چاق‌تر می‌کنند؟
حذف وعده شام درست یا غلط؟
چگونه می‌توانیم با غذا خوردن لاغر شویم؟
داستان نان خامه‌ای
خوردن بستنی شما را چاق نمی‌کند
فصل پنجم: اصول لاغری
چگونه به‌سرعت لاغر شویم؟
قانون تکامل لاغری
لاغری به سبک روباه و خارپشت
لاغری نیمه‌پر لیوان است
چهار مرحله برای گذر از چاقی به لاغری
فصل ششم: ذهنیت چاق سبب اندام چاق می‌شود
ذهن چاق واقعیت‌ها را مخفی می‌کند
چاقی با ترس از غذا
چرا وزن برمی‌گردد؟
آمار بازگشت وزن بالای 90 درصد است!
علت شکست فردی با 42 کیلوگرم چربی اضافه
لباس‌های گشاد را دور بریزید
وابستگی به دارو
فصل هفتم: تمرینات ذهنی لاغری
تجسم روبه‌رو شدن با غذا
تصویرسازی ذهنی
خودتان را چاق فرض نکنید
چرا می‌خواهم متناسب شوم؟
تأثیر اراده بر لاغری

راهنمای دانلود کتاب بیندیشید و لاغر شوید

برای دانلود کتاب بیندیشید و لاغر شوید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  بیندیشید و لاغر شوید

نظرات کتاب بیندیشید و لاغر شوید

زهرا قاسمی فرد
۱۳۹۸/۱۰/۹
کتاب خیلی خوبی بود.
همیشه فکر می‌کردم علت چاق شدنم ژنتیکیه و با خوردن هر غذایی چاق میشم اما با خوندن این کتاب نظرم عوض شد. واقعا چاق شدن ربطی به ژنتیک و نوع غذایی که می‌خوریم نداره بلکه علتش رفتارمون با غذا هست که در ذهنمون ثبت شده و باید تغییرش بدیم. خوندن این کتاب رو حتما توصیه می‌کنم به خصوص قسمت ویروس چاقی رو
نیلوفر خوشنام
۱۳۹۹/۱۰/۲۶
کتاب خوبی است و به سبب شناسی چاقی می‌پردازد که از این نظر متفاوت است و چون روی ذهن کار میکند احتمالا شکست کمتری نسبت به سایر روش‌ها خواهد داشت. قطعا کسی با اندیشیدن لاغرنمی شود و نیاز به عمل و کنترل کالری دارد و کتاب به گونه‌ای به شکل مقدمه نوشته شده که ۱۵۰ صفحه واقعا ضرورتی ندارد که نهایتا به سایت مراجعه کنید و دوره‌ها را دریافت کنید.
samane yaghmaei
۱۳۹۹/۲/۱۰
هر سطر از کتاب رو که خوندم و با افکار خودم مقایسه کردم دیدم واقعا من هم درگیر افکار منفی بودم و ضمیرناخوداگاهم برام تصمیم گرفته. کتاب بسیار سودمندی بود امیدوارم که باانجام تمرینات به نتیجه دلخواه برسم.
مشاهد همه نظرات (۱۴)