دانلود کتاب تحلیل حقوقی معاملات بورسی در رویه کنونی

  • از: هادی فیاضی
  • ناشر: انتشارات قانون یار
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تحلیل حقوقی معاملات بورسی در رویه کنونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تحلیل حقوقی معاملات بورسی در رویه کنونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تحلیل حقوقی معاملات بورسی در رویه کنونی

کتاب تحلیل حقوقی معاملات بورسی در رویه کنونی نوشته‌ی هادی فیاضی، به بررسی قوانین و مقررات سازمان بورس اوراق بهادار در ایران می‌پردازد و تاریخچه‌ی بورس در کشورهای دیگر را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب تحلیل حقوقی معاملات بورسی در رویه کنونی:

بورس بازار نوین و فراگیری است که حاصل تحولات اجتماعی و اقتصادی دنیای کنونی است. یکی از کارکردهای مهم بورس ساماندهی بازار مالی و سرمایه محسوب می‌شود که به تناسب رشد اجتماعات و تحولات تازه و ایجاد شرایط و نیازهای جدید اقتصادی، بورس‌ها توانسته‌اند با انجام تغییرات مطلوب و ایجاد نوآوری‌های لازم و معرفی ابزارهای نوین مالی و ایجاد نهادهای مالی جدید و اصلاح قوانین و مقررات مربوطه و به‌کارگیری فن‌آوری‌های نو پا به پای علم و تکنولوژی و فناوری‌های جدید در نظام‌های اقتصادی مختلف پنج قاره رشد نموده و نقش فزآینده و بی‌بدیلی در بازارهای مالی و سرمایه و اقتصاد جهانی بازی نماید.

عملکرد بازارهای بورس نه تنها مرز کشورهای متبوع را درنوردیده بلکه از مناطق اقتصادی مختلف دنیا گذشته و عملیات خود را به قاره‌های دیگر نیز گسترش داده‌اند. شرکت‌های چینی در سال 2010 توانسته اند 27 درصد از حجم عرضه عمومی آمریکا را به خود اختصاص دهند که این بیانگر تحولات پیچیده در روابط اقتصادی بورس آمریکا بعد از 220 سال قدمت بوده و تأثیر بورس را در اقتصاد جهانی روشن می‌سازد.

بورس ایران که دارای 47 سال قدمت است از جنبه‌های گوناگونی با بورس‌های کشورهای پیشرفته صنعتی و معتبر دنیا تفاوت دارد. در واقع می‌توان بورس ایران را نسبت به بورس‌های مطرح جهانی از نظر فعالیت‌های اقتصادی و حجم و میزان عرضه اولیه و حجم معاملات در بازار ثانویه و تنوع بازارها و ابزارهای مالی و قوانین و مقررات حاکم و نهادهای مالی و ساختار بورس، نهادی نوپا و کوچک محسوب نمود. تحولات اخیر اقتصادی جمهوری اسلامی ایران از جمله اجرای اصل 44 قانون اساسی که اقتضاء آن واگذاری شرکت‌ها و مؤسسات دولتی به بخش خصوصی از طریق بورس است و همچنین مصوبات برنامه پنجم اقتصادی، نقش پررنگ‌تری به بورس ایران داده و به نظر با رشد تحولات اقتصادی، نقش بورس در نظام اقتصادی ایران نیز مؤثرتر خواهد شد.

کتاب تحلیل حقوقی معاملات بورسی در رویه کنونی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر در حوزه‌ی بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کنید و یا قصد ورود به این عرصه را دارید بهتر است این کتاب را مطالعه کنید.

در بخشی از کتاب تحلیل حقوقی معاملات بورسی در رویه کنونی می‌خوانیم:

اولین محدودیت در معاملات بورس اوراق بهادار، دخالت کارگزاران بورس در انجام معاملات به عنوان نمایندگان اشخاص اصیل خواهد بود تا با تجربه و تخصص حرفه‌ای خود بتوانند مقررات پیچیده بورسی را رعایت و سرعت و دقت لازم در انجام معاملات و جلوگیری از اشتباه در آن‌ها را تأمین نمایند. محدودیت دیگر که بر اعضای هیأت مدیره سازمان و شورای عالی بورس و اعضای بورس و کارگزاران حاکم خواهد بود، رعایت صداقت و درستی و انصاف و جلوگیری از هر گونه سوءاستفاده از اطلاعات و موقعیت و رعایت بی‌طرفی و حفظ اسرار مشتری و انجام دستورات آن‌ها، در معاملات بورس اوراق بهادار به عنوان حسن نیت خواهد بود و محدودیت‌های حاکم بر موضوع معاملات بورسی همچون استانداردسازی موجب رعایت سرعت در انجام معاملات و کاهش اشتباه در مراحل مختلف انجام معامله و نقدشوندگی موضوع معامله بوده و نقدشوندگی نیز باعث جذب سرمایه بیشتر و گسترش معاملات بورسی و گردش ثروت و تخصیص بهینه منابع مالی در بورس اوراق بهادار گردیده و افشای اطلاعات مؤثر در قیمت اوراق بهادار در بازارهای اولیه و ثانویه ضمن جلوگیری از معاملات انحصاری و سوءاستفاده از اطلاعات نهانی موجب بازدهی مناسب اوراق بهادار و کارایی بازار آن‌ها خواهد بود.

محدودیت‌های فرآیند معاملات بورس اوراق بهادار از جمله تشریفاتی بودن فرآیند معاملات بورسی شامل ضوابط پذیرش شرکت‌های سهامی عام در بورس و عرضه اولیه اوراق بهادار و انجام معاملات اوراق بهادار در بازار ثانویه توسط کارگزاران و اخذ سفارش از مشتریان و نحوه ورود سفارش‌ها به سامانه معاملات و انجام معاملات بورسی و قطعیت آن‌ها و تسویه حساب در اطاق پایاپای خواهد بود همچنین رقابتی بودن فرآیند معاملات بورسی زمینه رقابت سالم و منصفانه بین کارگزاران را در فرآیند معاملات بورس اوراق بهادار فراهم می‌نماید. نظارت نهادهای ناظر در روابط و معاملات بورس اوراق بهادار موجب حمایت از سرمایه گذاری و سلامت بازار بورس و کشف موقعیت‌های نامطلوب و جلوگیری از اقدامات افراد متقلب می‌گردد، تا فضای رقابتی معاملات تأمین گردد.

 ۱۶۴ صفحه، ۳۳۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-229-063-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
بخش اول: مفاهیم و کلیات بورس و فرآیند معاملات بورس اوراق بهادار
فصل اول: مفاهیم بورس و تاریخچه آن
فصل دوم: بورس اوراق بهادار و بازارهای آن و فرآیند معاملات بورسی
بخش دوم: اصول حاکم بر معاملات بورس اوراق بهادار
فصل اول: اصول حاکم بر طرفین معاملات بورس اوراق بهادار
فصل دوم: اصول حاکم بر موضوع و فرآیند معاملات بورس اوراق بهادار
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب تحلیل حقوقی معاملات بورسی در رویه کنونی

برای دانلود کتاب تحلیل حقوقی معاملات بورسی در رویه کنونی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تحلیل حقوقی معاملات بورسی در رویه کنونی

نظرات کتاب تحلیل حقوقی معاملات بورسی در رویه کنونی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.