دانلود کتاب تلویزیون، کشاورزی و امنیت غذایی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تلویزیون، کشاورزی و امنیت غذایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تلویزیون، کشاورزی و امنیت غذایی

کتاب تلویزیون، کشاورزی و امنیت غذایی نوشته سید تقی کمالی، نقش رسانه‌های گروهی به خصوص تلویزیون را در ترویج کشاورزی و برنامه غذایی مردم بررسی می‌کند.

سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی راهبردی در رسانه‌ها برای مباحث بنیادین جامعه یکی از ضروری‌ترین اقدامات به منظور سامان‌بخشی و نظام‌مندی مدیریتی از طریق معرفی، طرح و ترویج مؤلفه‌های کلیدی پیشرفت و ارتقای فعالیت‌ها و گسترش مشارکت طرف‌های ذینفع در ایجاد یک جریان پیوسته آگاهی‌بخشی به منظور رسیدن به رهیافت‌های نو شونده و امکان زیست بالنده، موفقیت در رقابت‌پذیری و دستیابی به نتایج مطلوب توسعه است.

حوزه کشاورزی و امنیت غذایی یکی از همین مباحث بنیادین است که در شکل‌گیری آینده‌ای پایدار از طریق خودکفایی، توسعه اقتصادی و سلامت اجتماعی نقشی بی‌بدیل در موقعیت کشورها بر عهده دارد.

هر جامعه‌ای برای بنیان‌های الزامی دوام و بقای خود به سیاست‌ها و برنامه‌های مدون و تعریف شده نیاز دارد. به همین منظور در سال 1392 موضوع توجه و تمرکز بر روی «رسانه، کشاورزی و امنیت غذایی» به عنوان یک دغدغه جدی از سوی برخی ارکان حکمرانی کشور مطرح گشت.

این سیاست و راهبرد رسانه‌ای با هدف تبیین موضوع، اهمیت و ضرورت شکل‌گیری شبکه کشاورزی به منظور ایجاد هماهنگی و انسجام هر چه بیشتر در اهداف و برنامه‌های تأسیسی و نیز اطمینان، وفاق و همگرایی در اجرا و پیاده‌سازی طرح‌های مورد نظر صورت گرفته است. این سیاست و راهبرد رسانه‌ای کلی است و مبنای طرح‌ریزی برای تشکیل شبکه محسوب می‌شود. سیاست‌های کلی طرح تأسیس شبکه، مجموعه‌ای از تفکرات و چارچوب‌های مفهومی و برنامه‌ای برای ایجاد یک بینش به منطور تبیین و ترسیم ابعاد و جنبه‌ها و نحوه شکل‌گیری یک شبکه تلویزیونی به عنوان یک رسانه تصویری با قابلیت‌ها و ویژگی‌ها خاص را پیش رو قرار می‌دهد.

سید تقی کمالی می‌کوشد تصویری کلی از واقعیت و اهمیت موضوع کشاورزی و امنیت غذایی در جامعه و نقش رو به فزونی آن در توسعه همه جانبه ملی را ترسیم کرده و آثار آن در ابعاد مختلف اقتصادی و اجتماعی اعم از رفاه، بهداشت و سلامت، خودکفایی و توسعه انسانی را به دست دهد.

در بخشی از کتاب تلویزیون، کشاورزی و امنیت غذایی می‌خوانیم:

تقریباً 70 درصد از فقیرترین بخش‌های جمعیتی کشورهای در حال توسعه در روستاها زندگی می‌کنند. هر نهاد رسانه‌ای ملزم به توجه به این بخش است. از طرف دیگر تأمین نیازهای غذایی جمعیت رو به رشد کشورهای در حال توسعه بدون توجه به روستا و رکن کشاورزی ناممکن است. از این‌رو بخش روستا و مسائل مرتبط با آن اولویت بالایی در مباحث توسعه کسب کرده است. افزایش آگاهی و مشارکت مردمی در امر تولید محصولات و بهبود فعالیت‌های کشاورزی از طریق تسهیل انتقال و نشر اطلاعات و مبادله دانش و تجربیات برای جامعه هدف با عنوان مخاطبان رسانه امری ضروری است. محیط‌گرایی و توجه به محیط‌زیست و کشاورزی ارگانیک و اقتصاد پایدار به‌منظور توسعه اجتماعی و انسانی که خود به عنوان عامل توسعه دیگر بخش‌های جامعه موجب تحول و بالندگی کشور در ایجاد زندگی با کیفیت و تعالی و پیشرفت کشور می‌شود، تأثیرگذار است.

موقعیت کشاورزی در کشور موبد این است که سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی نهادی،‌ ‌اجرایی و رسانه‌ای برای هدایت و حمایت از فعالیت‌های این حوزه امری بایسته و الزامی به شمار می‌رود و با توجه به جنبه استراتژیک و حیاتی بودن کشاورزی برای دوام و بقای جامعه، سلامت و توسعه انسانی اهتمام ویژه‌ای را می‌طلبد. خصوصاً اینکه با تحولات فناورانه و علمی بشر کشاورزی نوین صاحب سبک و روش‌های جدیدی در مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت و چرخه‌های مختلف تولید و عرضه شده است و کسب و کار و بازاریابی برای ترسیم یک شرایط برتر در فضای رقابتی می‌تواند در بالندگی اقتصادی کشور بسیار سهیم و اثرگذار باشد.

 ۵۵ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-255008-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
کشاورزی از منظر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی رسانه‌ای
شناخت اهمیت و ضرورت موضوع
تبیین موضوع: روند افت و خیز کشاورزی و دام‌پروری
ترسیم موقعیت (چشم‌انداز رسانه‌ای: مبانی شناختی سیاست و راهبرد)
تبیین چشم‌انداز، رسالت و اهداف شبکه
تحلیل محیطی و شناخت قلمرو
سیاست‌های کلی و ارائه راهبردها
مؤلفه‌های برنامه‌ریزی شبکه‌ای
ارائه راهبرد برای تحقق وضعیت مطلوب
اصول اساسی برنامه‌ریزی ارتباطی
رویکردهای بنیادین در برنامه‌ریزی ایجاد شبکه کشاورزی
موضوعات محوری برنامه‌سازی در شبکه

راهنمای دانلود کتاب تلویزیون، کشاورزی و امنیت غذایی

برای دانلود کتاب تلویزیون، کشاورزی و امنیت غذایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تلویزیون، کشاورزی و امنیت غذایی