دانلود کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید

کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید نوشته‌ی مالکوم اس. تالر، مباحثی همچون هیپرتروفی و بزرگ شدن قلب، سندرم‌های پیش تحریکی، آریتمی‌ها و... را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

امروزه علم پزشکی با سرعت غیرقابل توصیفی مسیر خود را به سوی پیشرفت طی می‌کند. به همین خاطر همه‌ی پزشکان ملزم هستند دانش خود را به‌روز نگه دارند. یکی از مهم‌ترین مواردی که دانشجویان پزشکی، پزشکان عمومی و متخصصین باید اطلاعات کافی از آن داشته باشند، مبحث پراهمیت نوار قلب است؛ چرا که مباحث مربوط به دستگاه قلب و عروق مانند بخش‌های دیگر حوزه علوم پزشکی، به سرعت پیشرفت می‌کنند و پزشکان باید اطلاعاتشان نسبت به همان موارد حداقلی (نوار قلب) به‌روز باشد.

در حال حاضر تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید (The only EKG book You'll ever neot) یکی از معروف‌ترین کتب در زمینه‌ی الکتروکاردیوگرافی محسوب می‌شود که از گذشته تاکنون توجه بسیاری از جویندگان دانش پزشکی را به خود معطوف کرده است.

به عقیده‌ی مالکوم اس. تالر (Malcolm S. Thaler) این کتاب یکی از پایه‌های اساسی آموزش قلب و عروق در تمام مقاطع پزشکی به شمار می‌آید، چرا که الکتروکاردیوگرافی یکی از ارکان اصلی یادگیری مباحث مربوط به قلب و عروق و کلید هرگونه پیشرفتی در این حوزه است. به همین خاطر تمامی دانشجویان طب، اینترن‌های محترم و همکاران پزشک عمومی که ایستگاه اول مواجهه با بیمار هستند، باید آموزش و یادگیری نوار قلب را در اولویت کار خود قرار دهند.

کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به همه دانشجویان و کارورزان رشته‌ی پزشکی توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید می‌خوانیم:

سلول‌های قلبی در وضعیت استراحت، از نظر الکتریکی پولاریزه هستند، به این صورت که قسمت درونیشان در مقایسه با قسمت بیرونی بار منفی دارد. این پولاریته الکتریکی به وسیله پمپ‌های غشایی به دست می‌آید که انتشار متناسب یون‌ها (پتاسیم، سدیم، کلرید و کلسیم) را فراهم می‌کنند. این یون‌ها برای تثبیت بار منفی نسبی درون این سلول‌ها ضروری هستند. این یون‌ها از طریق کانال‌های یونی ویژه‌ای در غشای سلولی به داخل یا خارج سلول راه پیدا می‌ک‏نند.

سلول‌های قلبی می‌توانند بار منفی درونی خود را طی فرآیندی به نام دپلاریزاسیون از دست بدهند. دپلاریزاسیون واقعه الکتریکی بنیادی در قلب است. در بعضی از سلول‌ها، که به عنوان سلول‌های ضربان‌ساز شناخته می‌شوند، به صورت خودکار اتفاق می‌افتد. در بقیه، با رسیدن یک پالس الکتریکی که منجر به عبور یون‌ها با بار مثبت از غشای سلولی می‌شود، ایجاد می‌شود.

 ۲۲۳ صفحه، ۱۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-238-712-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۷۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۷۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: مقدمات
فصل 2: هیپرتروفی و بزرگ شدن قلب
فصل 3: آریتمی‌ها
فصل 4: بلوک‌های هدایتی
فصل 5: سندرم‌های پیش تحریکی
فصل 6: ایسکمی میوکاردو انفارکتوس
فصل 7: نکات پایانی
فصل 8: جمع‌بندی کلی
فصل 9: چگونه وارد سالن کارنگی می‌شوید؟

راهنمای دانلود کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید

برای دانلود کتاب تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تنها کتاب EKG که همیشه به آن نیاز دارید