دانلود کتاب تهیه طرح‌های توجیهی سرمایه‌گذاری (آموزش گام به گام با نرم‌افزار کامفار)

  • از: علی شهنوازی
  • ناشر: انتشارات انس
  • ۲۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب تهیه طرح‌های توجیهی سرمایه‌گذاری (آموزش گام به گام با نرم‌افزار کامفار) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب تهیه طرح‌های توجیهی سرمایه‌گذاری (آموزش گام به گام با نرم‌افزار کامفار) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تهیه طرح‌های توجیهی سرمایه‌گذاری (آموزش گام به گام با نرم‌افزار کامفار)

کتاب تهیه طرح‌های توجیهی سرمایه‌گذاری (آموزش گام به گام با نرم‌افزار کامفار) نوشته علی شهنوازی، شامل پنج فصل و یک پیوست است که به طور کلی در مورد مجموعه داده‌هایی که در ارزیابی مالی یک پروژه مورد نیاز است و نحوه نصب نرم‌افزار کامفار و کار با آن را توضیح می‌دهد.

طرح توجیهی، مطالعه‌ای است برای پاسخ به سؤالی بسیار ساده: آیا ایده‌ی مورد نظر (در رابطه با کسب‌وکارمان) امکان‌پذیر است؟ در حالی که در ظاهر ساده‌ به‌ نظر می‌رسد، پیدا کردن پاسخ آن اغلب متضمن صرف انرژی‌های قابل‌ توجه به‌ منظور جست‌وجو در حیطه‌های گوناگون است. مواردی چون رقبای موجود در بازار، گزینه‌های مالی، ملاحظات فنی و تولیدی، عوامل فراوانی برای بررسی توجیه‌ پذیر بودن راه‌اندازی هر کسب‌و‌کار تازه هستند. در ادامه به شما خواهیم گفت که چه زمانی برای آغاز فرآیند تهیه‌ی طرح توجیهی مناسب است؟ مواردی که لازم است در گزارش نهایی یافته‌هایتان به آن اشاره کنید کدام‌ها هستند؟ شایسته‌ترین فرد برای انجام این تحلیل چه کسی است؟ و پرسشنامه‌ها چگونه برای یافتن پاسخ برخی از فوری‌ترین سؤالات طرح توجیهی به کمک شما می‌آیند.

فارغ از اطمینانی که به محصول جدید یا ایده‌ی هوشمندانه‌تان دارید، همیشه پیش از صرف زمان یا پول فراوان، کار درست این است که توجیه‌پذیری آن را در دنیای واقعی بررسی کنید. تمام کسب‌وکارهای تازه باید پیش از آغاز تولید یا ورود به بازار، طرح توجیهی تهیه کنند. در جا افتاده‌ترین شرکت‌ها نیز پیش از تولید محصول جدید، طرح‌ توجیهی تدوین می‌شود. این دسته گزارش‌ها همچنین می‌توانند داده‌های کمی لازم را برای اتخاذ تصمیمات دشوار در مورد مسیر آینده‌ی شرکت یا محصول فراهم کنند. اگر در برداشتن قدم بعدی بازاریابی، توسعه یا گسترش کسب‌وکارتان دچار اختلاف داخلی شده‌اید، طرح توجیهی می‌تواند اختلافات را به کمک ارائه‌ی اطلاعات بی‌طرفانه‌ حل‌ و فصل کند.

سودآوری پروژه، موضوعی است که همواره مورد توجه صاحبان سرمایه است. با آنکه روابط و محاسبات مربوط در منابعی که با عنوان ارزیابی مالی تهیه‌ شده‌اند به‌ طور گسترده در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته، با این‌ وجود به‌ منظور استانداردسازی تحلیل‌ها و افزایش سرعت محاسبات، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) در سال 1983 اقدام به ارائه نسخه اولیه نرم‌افزار کامفار (COMFAR) نمود. این نرم‌افزار به زبان‌های مختلف از جمله فارسی تهیه‌ شده و برای استفاده از آن بهتر است ویندوز XP و 32 بایتی به‌ عنوان سیستم‌ عامل انتخاب شود. کامفار، کاربردی فراتر از ارزیابی مالی داشته و مواردی چون ارزیابی اقتصادی، تحلیل‌های سبز و مطالعات امکان‌ سنجی را شامل می‌شود ولی از آنجا که در حال حاضر به مباحث مالی بیشتر توجه می‌شود، لذا مطالب کتاب نیز بر پایه همین تقاضا تدوین‌ شده است.

 ۵۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7257-63-0 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: داده‌های موردنیاز
مشخصات کلی پروژه
هزینه‌های ثابت سرمایه‌گذاری
هزینه‌های سالانه تولید
برنامه فروش
سرمایه در گردش و روزهای پوشش (MDC)
فصل دوم: آشنایی و نصب نرم‌افزار کامفار
نصب نرم‌افزار
اجرای فایل‌های
انتخاب فونت مناسب
آشنایی با منوهای نرم‌افزار
فصل سوم: واردکردن داده به نرم‌افزار
معرفی پروژه جدید
برنامه‌ریزی زمانی
معرفی محصولات
واحدهای پولی
نرخ تنزیل و نرخ بازده داخلی تعدیل شده (MIRR)
هزینه‌های ثابت سرمایه گذاری
هزینه‌های سالانه تولید
برنامه فروش
سرمایه در گردش
تأمین مالی
توزیع سود
مالیات بر درآمد
فصل چهارم: گزارش‌ گیری و تحلیل نتایج
منابع مالی مورد نیاز
توزیع سود
تحلیل حساسیت
خلاصه عملکرد
خلاصه
فصل پنجم: محاسبات مالی
تنزیل و ترکیب
خالص ارزش فعلی
نرخ بازده داخلی
استهلاک
فهرست منابع
پیوست: کاربرگ داده‌ها

راهنمای دانلود کتاب تهیه طرح‌های توجیهی سرمایه‌گذاری (آموزش گام به گام با نرم‌افزار کامفار)

برای دانلود کتاب تهیه طرح‌های توجیهی سرمایه‌گذاری (آموزش گام به گام با نرم‌افزار کامفار) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تهیه طرح‌های توجیهی سرمایه‌گذاری (آموزش گام به گام با نرم‌افزار کامفار)

نظرات کتاب تهیه طرح‌های توجیهی سرمایه‌گذاری (آموزش گام به گام با نرم‌افزار کامفار)

qac gmp
۱۳۹۹/۷/۱۷
راهنمای کامفار (آقای علی شهنوازی) حداقل در یک مورد دچار اشتباه اصولی شده است، آنهم در مورد معنا و کاربری یوتیلیتی. نرم افزار کامفار مبانی و اصولی دارد که فراتر از یک ترجمه ساده انگارانه است. اما تلاش ایشان در این راه به هر حال ارزش دارد.
Kazem mousavi nejad
۱۳۹۸/۴/۶
برنامه عالیه من یه کتاب نیاز داشتم که به راحتی دریافت و مطالعه کردم و کتاب اموزش تهیه طرحهای توجیهی هم بسیار مفید و جامع بود
عماد سعدی ال کثیر
۱۴۰۰/۲/۱
کتاب روبرو یکی از کتاب‌های مفید در زمینه راه اندازی و ارزیابی اولیه کسب و کار می‌باشد. تشکر از اهتمام این کتاب
مشاهد همه نظرات (۸)