دانلود کتاب جاذبه در یک شهر مرده


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب جاذبه در یک شهر مرده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جاذبه در یک شهر مرده

کتاب جاذبه در یک شهر مرده نوشته‌ی مینا امیری مهر خاطرات تلخی است که زندگی صدها هزار نفر از مردمان ایران زمین را روایت می‌کند. این کتاب به شرح ماجرای محروم‌ترین و فقیرترین انسان‌ها می‌پردازد و تلاش‌ می‌کند تا شما را به آگاهی در خصوص گذشتگان برساند.

مینا امیری مهر دلسوزانه قلم خود را به خدمت مردم این سرزمین گرفته است و زندگی مردمی را روایت کند که از بسیاری امکانات محروم بوده‌اند. نویسنده‌ی کتاب جاذبه در یک شهر مرده (Gravity in a dead city) امیدوار است تا با اشاره به این دوره‌ی ننگین از تاریخ ایران توانسته باشد سهمی در آگاهی شما ایفا کند. این کتاب می‌تواند برای شما و آیندگان مانند درس عبرتی به یادگار بماند.

در بخشی از کتاب جاذبه در یک شهر مرده می‌خوانیم:

سلیم دومین پسر صفورا خانم به همراه تعدادی از جوانان غیور شهر برای استبداد بیش از حد احمد خان فرماندار ظالم شهر، تصمیم به شورش گرفتند و به همین علت احمد خان برای سرکوب آشوب ‌گران که در واقع دانش آموزان دبیرستانی بیش نبودند حکومت نظامی برپا کرد و دستور داد هر کسی بعد از ساعت هشت شب از خانه بیرون آید خوراک سگ‌هایش می‌شود، برای همین با اینکه هنوز قرص کامل خورشید در آسمان پیدا بود شهر را سکوت هولناکی فرا می‌گرفت، سکوتی که طمع تلخی داشت و پُر از حرف بود، حرفایی که کسی شهامت گفتنش را نداشت و شاید اگر می‌توانستند با شجاعت طمع تلخ این سکوت را شیرین کنند حال در گوشه گوشه این شهر کوچک جشن و سرور بر پا بود.

در این تاریکی شب که خفاش هم جرات شکار را نداشت، سلیم و دو دوستش تنها کسانی بودند که پیه هر مجازاتی را به خود مالیدن و قدم به کوچه‌ها و خیابان‌های شهر می‌نهادند.

سلیم و فریبرز و کوروش سه نوجوان هجده ساله از حکومت نظامی احمد خان هیچ گونه ترسی نداشتند و در خفا بر در و دیوار شهر اعلامیه می‌چسباندند و دیگر فرماندار شهر را به ستوه آوردند.

کوروش قد بلند با چشمان درشت عسلی رنگ که ریش و سبیلش را همانند یکی از خواننده‌های آنروز و زمانه می‌تراشید و همیشه آراسته‌تر از دوستانش به نظر می‌رسید گفت: «نظرتون چیه امشب خانه احمد خان رو از اعلامیه بپوشانیم خیلی دوست دارم این مرتیکه حرام خور رو بچزانم»

 ۱۵۶ صفحه، ۷۴۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-95706-2-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب جاذبه در یک شهر مرده

برای دانلود کتاب جاذبه در یک شهر مرده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جاذبه در یک شهر مرده

نظرات کتاب جاذبه در یک شهر مرده

ارشیدا آشتابو
۱۳۹۹/۸/۳۰
خواندن تلخی‌ها و سختی‌ها زجر آور است چه برسد لمس کردنش وقتی کتاب رو خودمم چیزی جز اشک روی صورتم لمس نکردم. ‌ای کاش میشد کاری جز گریستن انجام داد. جوانان با قلب‌های بزرگ و روح استوار جنگیدن تا من و شما آسوده نفس بکشیم و دم از خوشبختی بزنیم.
از نویسنده‌ی عزیز ممنون و سپاس گذارم که درنده‌ترین روزگار
وتلخ‌ترین ایران رو با داستانی که از واقعیت هم واقعی تر بود به اطلاع همگان رسوند. خون این شهیدان مقدس تر از هر چیزی هست. ممنونم بابت نشان دادن واقعیت تلخی که در حال تلخی برام شیرین بود. شیرینی که طمع از خود گذشتگی و وزن پرستی میده. کتابتون و تمام واقعیت‌ها درونش هیچ وقت از ذهنم پاک نمیشه.
hadi ro
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
عالی بود. فوق العاده. فقط همین رو میتونم بگم. هستن کسایی که واقعی بودن این داستان (که کمی با تخیل آمیخته شده تا خواننده رو جذب کنه) باور نمی‌کنن، ولی باید قبول کنیم میشه همچین اتفاقی افتاده باشه. تاریخ دوباره در حال تکرار شدنه و ما باید از تاریخ درس بگیریم و خودمون رو برای اتفاق بعدی آماده کنیم. تا کتاب رو نخونید متوجه حسی که درونش نهفته است نمیشید.
ممنون از نویسنده که این کتاب رو نوشتند. قطعا نویسندگی شغل بسیار سختیه چون باید حس عمیقی رو به خواننده انتقال داد. شما بی شک این کار رو کردید.
فقط میتونم بگم؛ سپاس🌹
Fateme Ab
۱۳۹۹/۹/۶
کتاب خوبی بود هرکدومشون نکته ایی داشتند به سلیمان‌ها اعتماد نکنیم مثل سلیم ازادی خواه باشیم... متاسفم مراددیوانه امروز تو قرن 21 هنوزم سمیراها رو میکشن ما از زمان تو پیشرفتی نکردیم کاش دیوانه نمیشدی!
راستی مثل اون مادرم خرافاتی نباشیمو ظاهرو نبینیم
مشاهد همه نظرات (۲۱)