دانلود کتاب جزیره‌ای برای من


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب جزیره‌ای برای من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جزیره‌ای برای من

کتاب جزیره‌ای برای من نوشته‌ی شهریار شریف زاده، مجموعه‌ایست از چند داستان کوتاه و فلسفی که با بیانی زیبا، روان و دلنشین به رشته‌ی تحریر درآمده است.

در بخشی از کتاب جزیره‌ای برای من می‌خوانیم:

در آغاز هر کس بر اساس فکر و نظر خودش چیزی می‌گفت. بعضی می‌گفتند کار، کار از ما بهتران است! دیوانه‌اش کرده‌اند. بعضی می‌گفتند سگ هار او را گاز گرفته است. هرچند که پزشکان بعدها روشن کردند که ویروس هاری در خون او یافت نشده و نمی‌شود گفت که به هاری مبتلا شده است. بعضی نیز مانند من نظر خاصّی نداشتند. فقط می‌گفتند تا دیروز یک مرد موقر و عادی بود حال چرا چنین بلایی به سرش آمده است خدا می‌داند! ولی هر چه که بود برای مدّتی نسبتاً طولانی هرجا می‌رفتی صحبت، صحبت او بود. در بازار، در قهوه‌خانه‌ها، در مسجد، در شب‌نشینی‌ها و خلاصه همه‌جا. من خودم او را از نزدیک نمی‌شناختم و آشنایی چندانی با او نداشتم و فکر می‌کنم بقیه‌ی مردم هم مثل من بودند چون خانه‌اش در بیرون از شهر واقع بود و اصالتاً هم اهل آن‌جا نبود.

حدود پانزده سال پیش باغ کوچکی خریده بود و دور تا دور آن را نیز حصار کشیده و در داخل باغ هم خانه‌ای برای خودش ساخته بود. زن و بچه هم نداشت و به تنهایی زندگی می‌کرد. می‌گفتند فقط خواهری دارد که او هم در خارج از کشور به سر می‌برد. کار و بارش نیز ظاهراً ساختن مجسّمه‌های چوبی بود. کم در میان مردم ظاهر می‌شد ولی با همان کم پیدا بودنش هم، وضع و رفتار مناسبی از خود نشان می‌داد و مردم درباره‌ی او نظر بدی نداشتند.

ماجرای او بیشتر از روزی شروع شد و یا شاید درست‌تر باشد بگویم برای مردم آشکار شد که یک مشتری همیشگی‌اش برای بردن مجسّمه‌ها پشت در حصار خانه‌اش رفته و زنگ زده بود. بعد از چند بار زنگ زدن، می‌آید و در را باز می‌کند. مشتری هم مانند همیشه با او سلام و احوال‌پرسی می‌کند. اما در کمال تعجّب می‌بیند که به جای جواب دادن به او، با حالتی توأم با شگفتی و عصبانیت از او استقبال می‌شود! در آغاز گمان می‌کند که دارد با او شوخی می‌کند، اما کم‌کم متوجّه می‌شود که قضیّه کاملاً جدی است و شوخی‌ای هم در کار نیست. این طرف هرچه که با او حرف می‌زند او فقط یک سخن را تکرار می‌کند:

- تو یک سگ هستی..! تو یک سگ هستی..!

 ۱۳۶ صفحه، ۵۵۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6814-93-3 

چاپ ۱۳۹۴: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

جزیره‌ای برای من
تنهاترین انسان
آنگاه که کلمات به پایان می‌رسند
مسخ کور
بیابان
ریشخند زندگی
کسی نفهمید..
گور

راهنمای دانلود کتاب جزیره‌ای برای من

برای دانلود کتاب جزیره‌ای برای من و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جزیره‌ای برای من
آدینه رنجبری
۱۳۹۷/۱۰/۵
خوب بود، دوست داشتم
Ayda Gh
۱۳۹۷/۹/۳۰
داستاناش باحال و جالب بودن در کل کتابه عالی‌ای بود
حسین فریح پور
۱۳۹۸/۱/۲۴
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۳)