معرفی و دانلود رایگان PDF کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران

عکس جلد کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران

دیوید هوپر کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران را در اوایل قرن 14 خوشیدی گردآوری کرده و گنجینه‌ای با ارزش از دانشی به شمار می‌رود که نقش مهمی در پیشرفت علم نوین پزشکی داشته است.

دیوید هوپر (David Hooper) در کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران (Useful plants and drugs of Iran and Iraq) به منابع و مراجعی از کتاب‌های علم پزشکی قدیم ایران اشاره می‌کند که برای پژوهشگران این حوزه بسیار جذاب و برای علاقه‌مندان به طب سنتی مفید است. در جداول آخر کتاب نیز تلفظ گیاهان دارویی همراه با نام علمی گیاه آن ذکر شده که کار تطبیق نام فارسی گیاه دارویی و نام علمی آن را بسیار آسان کرده است و می‌تواند یکی از مهم‌ترین مراجع برای این حوزه محسوب شود.

در بخشی از کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران می‌خوانیم:

گل، ساقه و برگ نیلوفر آبی سفید به عنوان دارو استفاده می‌شود. این گل در تمام دریاچه‌ای اروپا و سیبری یافت می‌شود. نیلوفر نامی است که گاهی برای سایر گل‌های پیاز دار آبی نیز استفاده می‌شود. همچنین گاهی به جنس (Ipomoea) که گل آبی رنگ دارد نیلوفر گفته می‌شود. کمال (Kamal) نامی است که در هند به گل (Nyphaed) اتلاق شده و در دارو فروشی‌ها یافت می‌شود.

همچنین این نام به گل مقدس مصریان (لوتوس) که گونه‌ای (.Nelubium speciosa L) است اطلاق شده و در چین به عنوان دارو استفاده می‌شود. گل نیلوفر خاصیت خنک کننده و قابض داشته و به عنوان یک تب بر به ویژه برای کودکان و همچنین بیمارانی با مشکلات قفسه سینه استفاده می‌شود. به این منظور گل نیلوفر معمولا به صورت مخلوط با عناب، گل گاو زبان، گل بنفشه، شکر و گونه (.Adiantuin Capillus - Velevis L) تجویز می‌شود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران
نویسنده
مترجمعلی شاهنده، رضا شاهنده
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۵۵
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های گیاهان دارویی، کتاب‌های طب سنتی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران

فرهاد نیشابوری
۱۳۹۸/۱۱/۴
حیف این کتاب که با خطریز چاپ شده چشمامو که از سر راه نیاوردم که بخونم فکر کنم که اگه کتابو تاآخر بخونم کور بشم هر کی موافقه لایک کنه
هادی حسن ابادی
۱۳۹۹/۱/۱۰
بدون عکس یعنی هیچ! نمیشه که گیاه رو بدون عکس معرفی کرد آخه!!!
نیلوفر نصیری
۱۴۰۰/۶/۱۹
خوندنش برای کسایی که علاقه دارن توصیه نمیکنم چون اصلا ذوقی برای ادامه دادنش پیدا نمیکنی به درد کسایی که میخوره که تو این زمینه فعالیت دارن
Ali Zokaee
۱۴۰۰/۳/۱۶
این که از داروهای گیاهی ایران بدونیم خوبه ولی نویسنده غربیه و افکار لیبرالی داره.
قمارباز خسته
۱۴۰۰/۱/۵
بسیار عالی اما کاش همه آنچه تحت عنوان دارو گیاهی می‌شناسیم در هر زمانی بروز رسانی میشد معایبش
hasan ab1323
۱۳۹۹/۲/۶
باید این کتاب عکس داشته باشد
شیرین منتظری
۱۳۹۹/۱/۱۴
اطلاعت کاملی در این کتاب درمورد گیاهان دارویی یا حتی درمان مارزدگی موجود است
رقیه دهقانی سلطانی
۱۳۹۸/۱۲/۲
عالی بود فقط‌ای کاش عکس داشت
مشاهده همه نظرات ۲۰

راهنمای مطالعه کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران

برای دریافت کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.