دانلود کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران

  • از: دیوید هوپر، علی شاهنده، رضا شاهنده
  • ۱۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران

دیوید هوپر کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران را در اوایل قرن 14 خوشیدی گردآوری کرده و گنجینه‌ای با ارزش از دانشی به شمار می‌رود که نقش مهمی در پیشرفت علم نوین پزشکی داشته است.

دیوید هوپر (David Hooper) در کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران (Useful plants and drugs of Iran and Iraq) به منابع و مراجعی از کتاب‌های علم پزشکی قدیم ایران اشاره می‌کند که برای پژوهشگران این حوزه بسیار جذاب و برای علاقه‌مندان به طب سنتی مفید است. در جداول آخر کتاب نیز تلفظ گیاهان دارویی همراه با نام علمی گیاه آن ذکر شده که کار تطبیق نام فارسی گیاه دارویی و نام علمی آن را بسیار آسان کرده است و می‌تواند یکی از مهم‌ترین مراجع برای این حوزه محسوب شود.

در بخشی از کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران می‌خوانیم:

گل، ساقه و برگ نیلوفر آبی سفید به عنوان دارو استفاده می‌شود. این گل در تمام دریاچه‌ای اروپا و سیبری یافت می‌شود. نیلوفر نامی است که گاهی برای سایر گل‌های پیاز دار آبی نیز استفاده می‌شود. همچنین گاهی به جنس (Ipomoea) که گل آبی رنگ دارد نیلوفر گفته می‌شود. کمال (Kamal) نامی است که در هند به گل (Nyphaed) اتلاق شده و در دارو فروشی‌ها یافت می‌شود.

همچنین این نام به گل مقدس مصریان (لوتوس) که گونه‌ای (.Nelubium speciosa L) است اطلاق شده و در چین به عنوان دارو استفاده می‌شود. گل نیلوفر خاصیت خنک کننده و قابض داشته و به عنوان یک تب بر به ویژه برای کودکان و همچنین بیمارانی با مشکلات قفسه سینه استفاده می‌شود. به این منظور گل نیلوفر معمولا به صورت مخلوط با عناب، گل گاو زبان، گل بنفشه، شکر و گونه (.Adiantuin Capillus - Velevis L) تجویز می‌شود.

 ۱۵۵ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران

برای دانلود کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران
فرهاد نیشابوری
۱۳۹۸/۱۱/۴
حیف این کتاب که با خطریز چاپ شده چشمامو که از سر راه نیاوردم که بخونم فکر کنم که اگه کتابو تاآخر بخونم کور بشم هر کی موافقه لایک کنه
هادی حسن ابادی
۱۳۹۹/۱/۱۰
بدون عکس یعنی هیچ! نمیشه که گیاه رو بدون عکس معرفی کرد آخه!!!
رقیه دهقانی سلطانی
۱۳۹۸/۱۲/۲
عالی بود فقط‌ای کاش عکس داشت
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰)