دانلود کتاب جنبه‌های زنانه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جنبه‌های زنانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جنبه‌های زنانه

کتاب جنبه‌های زنانه گزیده‌ای از نوشته‌های کارل گوستاو یونگ، درباره مفاهیم نرینه و مادینه روان است که مشخصه‌ای بارز در نظریه ساختار شخصیت خود او است.

بخش اعظم کارهای کارل گوستاو یونگ (Carl Gustav Jung) در زمینه روانشناسی زنان، مربوط به مفهوم نرینه روان (عنصر کهن الگوی مردانه در روان زنان) او است.

کتاب جنبه‌های زنانه (Aspects of the Feminine) شامل بخش‌هایی درباره موضوعات درونی یا مسائل مرتبط با زناشویی، مادری و دوشیزگی است، که گستره آن از تحلیل ستایش زن در شعر تا مباحثی عمیق از مفاهیم در هم تنیده "نرینه روان" و "مادینه روان" را شامل می‌شود.

کارل گوستاو یونگ را بیشتر بشناسیم:

کارل گوستاو یونگ در کشور سوییس، در سال 1875 به دنیا آمده است. او در جوانی علاقه‌ی زیادی به فلسفه داشت و مدرک دکترای خود را از دانشگاه بازل در رشته‌ی روان‌پزشکی دریافت کرد. یونگ در علم روان‌پزشکی به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کرد به طوری که او را پدر روانشناسی تحلیلی می‌نامند.

او پس از مدتی با فروید آشنا شد و این دوستی مدت زیادی طول نکشید. می‌گویند، یونگ در سال‌های آخر عمرش وضعیت روحی خوبی نداشت و همه اطرافیان و دوستانش از او دور شدند. در این سال‌ها بود که یونگ شیوه خود را روانشناسی تحلیلی نامید. وی در سال 1961 درگذشت.

در بخشی از کتاب جنبه‌های زنانه می‌خوانیم:

مفهوم مادرِ کبیر متعلق به حوزه مذهب نسبی مذهب تطبیقی است و انواع مختلف و گسترده‌ای از الهه‌های مادر است. خود مفهوم از جنس ارتباط بی واسطه با روانشناسی نیست چون تصویر مادر کبیر در عمل کمتر به این شکل دیده می‌شود مگر تحت شرایط خیلی خاص. به‌طور واضح این سنبل از کهن الگوی مادر مشتق شده.

اگر به اکتشاف زمینه تصویر مادر از نقطه نظر روانشناسی مبادرت کنیم، آن‌گاه کهن الگوی مادر در قالب موضوعی فراگیرتر در بخش دوم می‌بایست اساس بحث ما را شکل دهد. گرچه بحث مفصل درباره مفهوم کهن الگو به ندرت در این تریبون ضرورت می‌یابد، ممکن است برخی نکات قابل توجه مقدماتی از ماهیتی کلی خارج از این جایگاه نیست.

در زمان‌های گذشته، با وجود نفوذ ارسطو و برخی نظرات مخالف، خیلی دشوار نبود که مفهوم ایده افلاطون را برای همه پدیده‌ها، فرادستی و ازلی بدانیم. "کهن‌الگو"، گذشته از این‌که اصطلاحی امروزی است، پیش از زمان سنت آگوستین مورد استفاده بوده و مترادف واژه "ایده" در دوران افلاطون است.

هنگامی‌که متون اصلی منتسب به هرمس که احتمالاً به قرن سوم برمی‌گردد، خداوند را "نور ازلی (کهن الگویی) " شرح می‌دهد، درواقع این ایده را مطرح می‌کند که خداوند الگوی اولیه همه نورهاست. بدین معنی که او وجود ازلی و فرادست پدیده "نور" است. اگر من فیلسوف بودم بایستی این جریان افلاطونی را ادامه داده و می‌گفتم: جایی در "مکانی ورای آسمآن‌ها" تصویری آغازین از مادر وجود دارد که برای همه پدیده‌ها فرادستی و ازلی است و "مادرانگی" در این پدیده‌ها به گسترده‌ترین مفهوم این اصطلاح نمایان است. اما من یک تجربه‌گرا هستم نه فیلسوف.

 ۱۴۰ صفحه، ۳۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-96287-6-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۳۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1
ستایش زن و ستایش روح
چالش عشقی یک دانشجو
ازدواج: رابطه روان‌شناختی
زن در اروپا
مادینه‌روان و نرینه‌روان
2
در باب مفهوم کهن‌الگو
کهن‌الگوی مادر
عقده مادری
عقده مادری پسر بچه
عقده مادری دختر
جنبه‌های مثبت عقده مادری
مادر
شهوت بیش از حد رشد یافته
دختر به شدت هویت‌پذیر
عقده مادر منفی
نتیجه‌گیری
3
سایه و جفت متقابل
سایه
جفت متقابل: مادینه‌روان و نرینه‌روان

راهنمای دانلود کتاب جنبه‌های زنانه

برای دانلود کتاب جنبه‌های زنانه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جنبه‌های زنانه

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
مجتبی کرمی
۱۳۹۸/۱۲/۳
عنوان کتاب ممکنه گمراه کننده باشه واسه اقایون در حالی که این کتاب واسه تمام اقشار مفیده و میشه گفت اقایون بیشتر نیاز ب خوندنش دارن
سعید گودرزی
۱۳۹۸/۱۲/۳
کتاب بسیار خوب در باب شناخت تیپ‌های شخصیتی زنان
زهره چگنی
۱۳۹۸/۱۱/۱۰
بخش اعظم کارهای یونگ در زمینه روانشناسی زنان، مربوط به مفهوم نرینه روان (عنصر کهن الگوی مردانه در روان زنان) او است. کتاب جنبه‌های زنانه گزیده‌ای از نوشته‌های یونگ درباره مفاهیم نرینه و مادینه روان و بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)