دانلود کتاب حقوق مخاطب در فضای مجازی

  • از: مصومه نصیری
  • ناشر: انتشارات پشتیبان
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب حقوق مخاطب در فضای مجازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب حقوق مخاطب در فضای مجازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب حقوق مخاطب در فضای مجازی

در کتاب حقوق مخاطب در فضای مجازی اثر معصومه نصیری به بحث حقوق پرداخته است. شهروند مجازی یا الکترونیک نیز دارای حقوق و تکالیفی است که برای برقراری نظم در جامعه ناگزیر از رعایت آن است.

شهروند مجازی یکی از مفاهیمی است که امروزه در موضوعات مختلف مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. شهروند مجازی یا الکترونیک نیز دارای حقوق و تکالیفی است که برای برقراری نظم در جامعه ناگزیر از رعایت آن است. شاید برخی ماهیت نامعین و هویت مجهول برخی کاربران را دلیلی برای عدم رعایت حقوق شهروندی در فضای مجازی و مجاز به هرگونه تعدی، تعرض و تخلفی بدانند.

در دنیایی که به هر سو روی بگردانید با انبوهی از پیام‌های رسانه‌ای مواجه می‌شوید که هر کدام با مقصودی خاص برای تحت تاثیر قرار دادن شما تولید و ارسال شده‌اند، ساده‌انگارانه‌ترین کار پذیرش بدون بررسی و تحلیل این پیام‌هاست. شاید برای همین باشد که تا چند سال آینده دیگر مدرک تحصیلی و توانایی خواندن و نوشتن، شما را در زمره باسوادان قرار نمی‌دهد و اگر مهارت یا سواد استفاده و تحیل پیام‌های رسانه را نداشته باشید جزو بی سوادان محسوب می‌شوید.

مجموعه کتب شهروند هوشمند خلاصه‌ای از آنچه در حوزه سواد رسانه‌ای نیاز تک‌تک افراد جامعه برای کسب مهارت‌های مواجه با محتوای تولید شده از سوی رسانه‌هاست، می‌باشد. در این کتاب پنج سوال و پنج نکته طلایی که باید مدام در مواجه با پیام‌های رسانه‌ای از خودتان بپرسید، در آغاز هر فصل تکرار شده است تا با نهادینه‌سازی آن، حداقل دیگر خواننده بدون بینش در فضای پهناور رسانه‌ای با تاکید بر فضای آنلاین رسانه‌ای نباشید. هرگاه با تمرین و تکرار توانستید این سوالات کلیدی و طلایی را در مواجه با پیام‌ها، مخصوصاً آن‌هایی که در حال معرفی یا نهادینه‌سازی سبک خاصی از تفکر و زندگی است، پاسخ دهید یعنی قطار ذهن شما روی ریل سواد رسانه‌ای قرار گرفته و در حال حرکت است.

به این کتاب بسان یک کتاب که در نهایت باید یک‌بار خوانده شود، ننگرید. این کتاب را روی میز و در دسترس همیشگی خود و فرزندانتان قرار دهید تا شاید با نگاه چند‌باره به آن بتوانید موارد مطرح شده را ملکه ذهنتان کنید. سواد رسانه‌ای تنها و تنها و تنها از راه آموزش، تکرار و تمرین کسب خواهد شد. شما باید مهارت تفکر انتقادی و هوشمندانه را با تکرار کسب کنید.

لطفاً به مطالب موجود در کتاب بسان واکسنی برای محافظت از بیماری بنگرید. این نکات شما را واکسینه خواهد کرد تا قربانی بی‌اطلاعی خودتان در فضاهای آنلاین و مجازی نباشید. آمار هم تاکید دارد اکثر کسانی که در این فضا قربانی شده‌اند یا فاقد اطلاع و دانش در این زمینه بوده‌اند یا آنچه بلد بودند را به موقع استفاده نکردند.

 ۴۴ صفحه، ۵۳۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8794-36-3 

چاپ ۱۳۹۶: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

تقدیم به
مقدمه
فصل اول: حقوق مخاطب در فضای مجازی
1-1- حق حفظ اطلاعات و داده‌ها
1-2- حق امنیت مبادلات مالی
1-3- حق مولف و انتشار محتوا
1-4- حق احترام به حقوق انسانی
1-5- حق حفظ حریم خصوصی
1-6- جرایم فضای مجازی و مجازات‌های آن
1-6-1- نگاهی به دسته بندی جرایم رایانه‌ای
1-6-2- دسته بندی دیگری جرایم اینترنتی از نظر محتوا
1-7- محتوای جرایم رایانه‌ای
1-7-1- محتوا علیه عفت و اخلاق
1-7-2- محتوا علیه مقدسات اسلام
1-7-3- محتوا علیه امنیت وآسایش عمومی
1-7-4- محتوا علیه مقامات و نهادهای دولتی
1-7-5- محتوا برای ارتکاب جرایم رایانه‌ای
1-8- امور سمعی و بصری و مالکیت معنوی
1-9- محتوای دعوت کننده به جرم
1-10- دسترسی غیرمجاز
1-11- شنود غیرمجاز
1-12- جاسوسی رایانه‌ای
1-13- جعل رایانه‌ای
1-14- تخریب و اخلال در داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی
1-15- سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه
1-16- جرائم علیه عفت و اخلاق عمومی
1-17- هتک حیثیت و نشر اکاذیب
1-18- مسؤولیت کیفری اشخاص
1-19- سایر جرائم
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب حقوق مخاطب در فضای مجازی

برای دانلود کتاب حقوق مخاطب در فضای مجازی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  حقوق مخاطب در فضای مجازی

نظرات کتاب حقوق مخاطب در فضای مجازی

محمد صالح زادهوش
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
کتاب بسیار مختصر بود، به بیان حداقل‌ها بسنده شده بود. اگر از مصادیق و پرونده‌های واقعی استفده می‌شد بهتر بود
مشاهد همه نظرات (۱)