دانلود کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی

کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی به قلم ایرج زینال زاده، به مباحثی چون شرایط تأسیس و فعالیت شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی، قوانین و کنوانسیون‌های موردنیاز در حمل و نقل بین‌المللی و داخلی و... می‌پردازد.

سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در جهت گسترش و توسعه شبکه راه‌آهن به کشورهای همسایه و همچنین امکان برقراری ارتباط توسط شبکه مذکور، باعث شده تا موقعیت ترانزیتی ایران در وضعیت مطلوبی قرار بگیرد. عملیات ترانزیت خارجی سبب شده تا بخش‌های تجاری، حمل و نقل بین‌المللی، خدمات و... درگیر شوند و به این ترتیب فرصت اشتغال و رشد اقتصادی ایجاد شود.

علاوه بر بخش‌های ذکر شده سازمان‌هایی نیز در مسیر ترانزیت خارجی درگیر هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به سازمان حمل و نقل و پایانه‌های کشور، گمرک جمهوری اسلامی، نیروی انتظامی و... اشاره کرد که ایرج زینال زاده در کتاب حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت خارجی (applied trade transit and transport) به نقش، جایگاه و عملیات انجام شده توسط هر یک از آن‌ها می‌پردازد.

مسائل و اطلاعات مربوط به شرایط تاسیس شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی، موضوع فعالیت آن‌ها، اطلاعات مورد نیاز رانندگان در مسیر ترانزیت و مدارک مربوط، اطلاعات مربوط به ترانزیت خارجی در گمرک، تشریفات مربوطه در گمرک ورودی و خروجی، ممنوعیت‌ها و تسهیلات کنوانسیون TIR در ترانزیت خارجی و مسائل و اطلاعات مربوط به حمل‌و‌نقل دریایی، طبقه‌بندی کشتی‌ها Liner و Tramp و سایر کشتی‌ها، حمل و نقل گاز، از جمله مواردی است که در بخش‌های مختلف کتاب حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت خارجی مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گیرد.

کتاب حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت خارجی برای چه کسانی متاسب است؟

این کتاب برای تمامی سازمان‌های درگیر در ترانزیت خارجی و حمل ‌و‌ نقل بین‌المللی، برنامه‌ریزان توسعه اقتصادی و همچنین دانشجویان رشته‌های اقتصادی و بازرگانی مفید و قابل استفاده است.

در بخشی از کتاب حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیت خارجی می‌خوانیم:

بعد از ورود کشتی به محدوده (اولین بندر تخلیه کشتیرانی) طی اعلامیه آمادگی، زمان ورود کشتی را به صاحب کالا اطلاع خواهد داد. اطلاع آمادگی در روزهای کاری بین ساعات اداری بندر مربوطه قابل ارائه و معتبر خواهد بود. زمان مجاز با آغاز ساعات اداری در روز بعد از ارائه اعلامیه آمادگی شروع خواهد شد حتی اگر تخلیه زودتر شروع شود. کلیه زمان‌ها از شروع زمان مجاز تا پایان تخلیه به حساب صاحب کالا خواهد بود.

نکته 1: اعلامیه آمادگی کشتی‌های حامل روغن و مایعات در هر زمان از شب روز کاری (بجز تعطیلات) معتبر بوده و زمان مجاز تخلیه 6 ساعت پس از ارائه اعلامیه شروع خواهد شد حتی اگر تخلیه زودتر شروع شود.

نکته 2: چنانچه کشتی جهت تخلیه تمام یا بخشی از محموله به بندری غیر از بندر ورودی اولیه اعزام شود، زمان دریانوردی بین بنادر به حساب سازمان محسوب خواهد شد.

نکته 3: زمان صرف شده جهت باز کردن اولیه درب انبارها (یک نوبت در هر بندر) جزو زمان مجاز محسوب نخواهد شد.

زمان‌های معطلی عملیات بخاطر نقض تجهیزات کشتی به‌ عهده مالک کشتی خواهد بود. و در مورد خرابی جرثقیل‌ها، مدت زمان توقف تخلیه به ‌دلیل مذکور به نسبت تعداد انبارها جزو زمان مجاز محسوب نخواهد شد. ولی چنانچه عوامل پیمانکاری تخلیه، بر حسب تشخیص کارشناس او باشد، (باعث خرابی تجهیزات) گردند، کلیه زمان‌های مربوطه جزو زمان مجاز محسوب می‌گردد. صاحب کالا موظف است بلافاصله پس از اطلاع از ورود کشتی به بندر تخلیه، اعلام آمادگی کشتی برای تخلیه که توسط کشتیرانی اعلام می‌گردد، ضمن درخواست از سازمان بنادر و هماهنگی با کشتیرانی در اولین زمان ممکن نسبت به تعیین اسکله امن و متناسب جهت پهلو گرفتن کشتی و شروع تخلیه اقدام نماید.

 ۱۴۳ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-490-6 

چاپ ۱۳۹۵: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۳۵۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: کلیاتی در مورد حمل‌و‌نقل بین‌المللی و ترانزیت خارجی
فصل دوم: امور گمرکی - ترانزیت خارجی
فصل سوم: شرایط تأسیس و فعالیت شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی
فصل چهارم: حمل و نقل بین‌المللی (دریایی، جاده‌ای و هوایی)
فصل پنجم: قوانین و کنوانسیون‌های موردنیاز در حمل و نقل بین‌المللی و داخلی
منابع و مراجع

راهنمای دانلود کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی

برای دانلود کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی

نظرات کتاب حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خارجی

مهدی رضا آزادان
۱۴۰۰/۱/۸
برای شناخت، شروع و درک کلی از حمل و نقل بین المللی بسیار خوب بود، از استاد زینال زاده سپاسگزارم و برای تمام همکاران صنعت حمل و نقل آرزوی سلامتی و سربلندی دارم
behnam Yousefi
۱۴۰۰/۱/۲۳
با سلام کتاب بسیار خوب و کاربردی است
مشاهد همه نظرات (۳)