دانلود کتاب خلاصه اشتیاق: حقیقتی شگفت آور در پس پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد

  • از: دنیل اچ. پینک
  • ناشر: شادن پژواک
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب خلاصه اشتیاق: حقیقتی شگفت آور در پس پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خلاصه اشتیاق: حقیقتی شگفت آور در پس پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خلاصه اشتیاق: حقیقتی شگفت آور در پس پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد

دانیل اچ. پینک در کتاب خلاصه اشتیاق: حقیقتی شگفت آور در پس پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد، به بررسی آنچه حقیقتا به افراد انگیزه می‌دهد، پرداخته و به شما کمک می‌کند تا درک کنید که انگیزه همیشه علت‌های بیرونی نخواهد داشت.

دانیل اچ. پینک (Daniel H Pink) درباره‌ی آنکه چرا در مشاغل مدرن، تنبیه و تشویق دیگر کارایی ندارند، به تحقیق پرداخته و نگاه انگیزشیِ جدیدی را پیشنهاد می‌کند که هماهنگی، خلاقیت و عملکرد کلی سازمانی را افزایش می‌دهد. کتاب اشتیاق (Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us) از عناوین پرفروش‌ نیویورک‌تایمز، جعبه ابزاری برای کمک به شما است تا راهی بهتر برای مدیریت موسسه خود پیدا کنید، حرفه شغلی را راهبری کرده، یا به کودکانِ خود کمک کنید.

در حقیقت نوع انگیزه‌هایی که شما برای افراد در محل کار یا خانه ایجاد می‌کنید، به روزمره و یا خلاقانه بودن کاری که شما از آن‌ها می‌خواهید بستگی دارد. پاداش‌های ظاهری، همچون درآمد و مزایا برای کارهای معمولی مناسب‌اند. اما این پاداش‌ها، کارایی شغل‌های خلاق را کم می‌کنند. سازمان‌هایی که هنوز روی پاداش و تنبیه برای انگیزش در افراد اصرار دارند، با خطر از دست دادن بهترین استعدادها و سوددهی بلند مدت خود رو به رو هستند.

در شغل‌های خلاقانه، ایجاد فضایی که مهارت، استقلال و هدف در آن پرورش می‌یابد، بهتر ایجاد انگیزه می‌کند، زیرا بعضی از عمیق‌ترین نیازهای روانی افراد را تامین می‌کند. پاداش‌های غیر‌منتظره مخصوصا در قالب تجلیل یا بازخورد مثبت، هم برای افرادی که کارهای روزمره و معمولی انجام می‌دهند و هم برای افرادی که کارهای خلاقانه می‌کنند، مفید به فایده است.

پینک، با استفاده از تحقیق علمی و مطالعات موردی روی شرکت‌های مشهور دنیا، آنچه را که خودش انگیزه‌ی شماره 3.0 خطاب کرده، توضیح می‌دهد. در واقع به نظر او شما به افراد انگیزه نمی‌دهید. شما شرایطی را فراهم می‌کنید که آنان را قادر سازد تا خود، انگیزه‌ی درونی و اصلی خویش را پیدا کنند.

دنیل اچ. پینک آثار بسیاری با موضوع مدیریت و کسب‌ و کار دارد که مورد توجه خیلی از دانشجویان دانشکده کسب‌ و کار هاروارد قرار گرفته است. کتاب حاضر که خلاصه‌ای است از کتاب اصلی اشتیاق، از معروف‌ترین کتاب‌های اوست و در سال 2013 جایزه کتاب برتر را از آن خود کرده است.

جملات برگزیده کتاب خلاصه اشتیاق:

- به کارمندان برای افزایش دادن سطح مشارکت در کار، اختیار تام دهید.
- با قرار دادن کارکنان در چالش‌هائی که با توانائی‌هاشان همخوانی دارند، زمینه ایجاد تسلط را فراهم کنید.
- برای کار های غیر رسمی زمان و مکان در نظر بگیرید تا سرعت ابتکار و نوآوری را افزایش دهید.
- پاداش‌ها را در قالب تشویقی‌های از پیش تعیین نشده بدهید تا انگیزه‌های درونی، دست‌نخورده‌ بمانند.
- پاداش‌های بیرونی، معمولا میزان مشارکت، ثمربخشی، و خلاقیت را کاهش می‌دهند.

در بخشی از کتاب خلاصه اشتیاق می‌خوانیم:

دلیل محبوبیتِ مفهوم ِپاداش‌های بیرونی در چند دهه اخیر، نظریه داگلاس مک گِرِگُور (Douglas McGregor) بود که رفتار انسان را "نوع ایکس" می‌نامید. مردم از کار و مسئولیت‌پذیری متنفر بودند و نیاز بود برای اینکه تن به کار بدهند، از راهنمایی، تشویق، پاداش و تهدید استفاده شود.

به نظر پینک، فهم این مطلب که فرمان افراد، به دست امیال بیرونیست یا درونی، تغییرات جدید در انگیزش و ایجاد‌ انگیزه را تعیین می‌کند. اگر افراد از کار کردن لذت ببرند، عملکرد بهتری خواهند داشت تا بسته به میزان مزایایی که به عنوان پاداش دریافت می‌کنند یا تهدید‌ شدن با تنبیه و توبیخ. پینک، مستعد بودن انسان از نظر دریافت پاداش‌های درونی را، رفتار "نوع آی" می‌نامند. او معتقد است که این دیدگاه از رفتار انسان، دقیق‌تر است.

"انسان‌ها برای آزاد، مستقل و در ارتباط با یکدیگر بودن، محرکی ذاتی و درونی دارند. و زمانی که این محرک آزاد می‌شود، ‌افراد پاداش‌های بیشتری بدست می‌آورند و زندگی غنی‌تری خواهند‌داشت."

از یک لحاظ، مدیریت سنتی،‌ با تمام پافشاری‌اش بر مطیع بودن و پاداش‌های بیرونی، از شخصیتِ ذاتیِ نوع آی، افراد نوع ایکس را ساخته‌ است. رفتار نوع آی، وضعیت طبیعی و پیش فرض انسان است. رفتار نوع ایکس، بر اثر یادگیری ایجاد می‌شود.

همچنان که افراد نوع ایکس غالبا از پاداش‌های بیرونی انرژی می‌گیرند، افراد نوع آی بیشتر به دنبال امیال درونی‌اند__ از قبیلِ آزادی، هدف و تسلط. آنان خود راهنمای خود‌اند، آنچه ایشان را به پیش می‌رانَد، نیازشان به بهترین بودن در کاری است که انجام می‌دهند و هدفی بالاتر از خود را ترقی می‌بخشند.

 ۳۰ صفحه، ۲۰۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب خلاصه اشتیاق: حقیقتی شگفت آور در پس پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد

برای دانلود کتاب خلاصه اشتیاق: حقیقتی شگفت آور در پس پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خلاصه اشتیاق: حقیقتی شگفت آور در پس پرده‌ی آنچه به ما انگیزه می‌دهد