دانلود خلاصه کتاب سه قانون عملکرد: بازنویسی آینده سازمان و زندگی شخصی‌تان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب سه قانون عملکرد: بازنویسی آینده سازمان و زندگی شخصی‌تان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی خلاصه کتاب سه قانون عملکرد: بازنویسی آینده سازمان و زندگی شخصی‌تان

خلاصه کتاب سه قانون عملکرد: بازنویسی آینده سازمان و زندگی شخصی‌تان اثر استیو زافرون و دیو لوگان با پرده‌برداری از رمز و رازهای اصولی جهت بازنویسی آینده اشخاص و سازمان‌ها، شما را به سمت ارتقای عملکرد و دسترسی به مدارج بالای کاری و موفقیت سوق می‌دهد.

در هر سازمان و شرکتی و همچنین در زندگی شخصی شما و شغلتان، یک آینده‌ی پیش‌فرض وجود دارد که شما با تمام وجود می‌دانید که اتفاق خواهد افتاد. هر چند که اکثر ما از این واقعیت مطلع نیستیم. اگر شما بتوانید این آینده‌ی پیش‌فرض را تغییر داده و به طریقی آن را ارتقا ببخشید، اتفاقات متفاوتی خواهند افتاد که بهتر و امیدوار کننده هستند. چنین آینده‌ای به وسیله‌ی امیدها، هراس‌ها، رویاها و تصمیمات ما در ارتباط با زندگی نوشته می‌شود. به همین دلیل، آینده سازمان‌ها نیز از طریق سوابق، شرایط، فرهنگ کار، اهداف، موفقیت‌ها و شکست‌های آن‌ها ساخته می‌شود.

وقتی این آینده از نو نوشته شود، رفتارهای افراد هم خود به خود تغییر می‌کند: از حالت سکون و بی‌انگیزه، به حالت پویش‌گرانه تبدیل می‌شود، از انزوا به حالتی الهام‌بخش تغییر می‌کند و از حالت ناامیدی و خنثی بودن، به ابتکار و خلاقیت می‌رسد. تنها چیزی که واقعا اهمیت دارد، عملکرد است. عملکرد همیشه ناشی از اقدامات ترکیبی همه افراد در شرکت‌تان است. مکالمات می‌توانند آن اقدامات را به شکلی مفید ایجاد کنند.

موضوع کتاب سه قانون عملکرد (The Three Laws of Performance) حول محور کارایی و سه قانون حاکم بر آن می‌چرخد. استیو زافرون (Steve Zaffron) و دیو لوگان (Dave Logan) در این کتاب از شما می‌خواهند تا با شیوه‌هایی جدید فکر کنید، فرضیات قبلی و گذشته‌ی خود را مورد بررسی و بازبینی دقیق قرار دهید و در نهایت، راهکارهای جدیدی برای برخورد با وضعیت‌های قبلی کشف کنید. این کار سبب می‌شود تا با پیشرفت و جهشی خارق‌العاده و شگفت‌انگیز در عملکرد و کارایی شرکت خود و زندگی خود رو به رو شوید.

سه قانون عملکرد این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید آینده‌ی خود و شرکت‌تان را بلافاصله از نو بنویسید. طرز صحبت کردن و شیوه‌ی فکر کردن‌تان را در مورد آینده تغییر دهید و در نتیجه می‌توانید در جهت دستیابی به چیزهای بیشتر تلاش کنید. آینده را بازنویسی کنید تا مشکلات قدیمی ناپدید شوند.

اِستیو زافرون یکی از مدیران شرکت مشاوره در زمینه عملکرد سازمانی به نام وانتو است. او، فارغ‌التحصیل از دانشگاه شیکاگو و کرنل، با بیش از سیصد سازمان در بیست کشور رایزنی داشته و شخصا بالغ بر صد هزار نفر را در سراسر جهان که در راستای تحولات سازمانی کار می‌کردند، رهبری کرده است.

دیو لوگان عضو هیئت علمی دانشکده‌ی تجارت دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است. او فارغ‌التحصیل دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است و همچنین بنیان‌گذار و شریکِ ارشد کالچرسینک (CultureSync) است که در زمینه‌ی تغییر و استراتژی فرهنگی تخصص دارد.

جملات برگزیده کتاب خلاصه کتاب سه قانون عملکرد:

- اگر همه چیز ساده بود، این حرف دهان به دهان می‌گشت.
- همه به فکر تغییر جهان هستند، اما هیچکس به فکر تغییر خودش نیست.
- هر شرکت و سازمانی باید آماده باشد تا برای بقا در آینده، از هرکاری که هم‌اکنون انجام می‌دهد، دست بکشد.
- وقتی مردم به طور واضح می‌دانند که رهبر وجود دارد، او تاثیرگذارتر می‌شود. وقتی کارش تمام شد و هدفش برآورده شد، افراد گروهش احساس خواهند کرد که خودشان این کار را کرده اند.
- وقتی چگونگی وقوع اتفاقات را برای خودمان تغییر می‌دهیم، همه چیز در اطرافمان تغییر می‌کند. شرکای تجاری ما، خانواده‌هایمان و حتی زندگی به نحوی جدید ظاهر می‌شود. با این بنیان‌های جدید، هرچیزی ممکن خواهد بود؛ حتی آینده‌ی جدید.

در بخشی از خلاصه کتاب سه قانون عملکرد می‌خوانیم:

رهبرانِ خوب نویسنده‌ی آینده‌ی شرکتشان هستند. آن‌ها به گفتگوهای همیشگی افرادشان گوش می‌دهند، به طور کامل در آن‌ها مشارکت می‌کنند و وقتی همه چیز در جای خودش قرار می‌گیرد، دقیق می‌شوند. رهبران عالی‌رتبه وقتی که آینده‌ای قانع کننده و جذاب برای شرکتشان ایجاد شده، راهی برای فهمیدن آنی و لحظه‌ای دارند.

وقتی همه بخشی جدا‌ناپذیر در طراحیِ آینده هستند، در اجرای آن مشکلی وجود ندارد. همه احساس مالکیت می‌کنند و بنابراین متعهد می‌شوند. برای رهبرانی که به این شیوه عمل می‌کنند، تعهدشان نسبته به آینده، به همه الهام می‌بخشند. این موضوع چراغ راهشان می‌شود و راهنماییشان می‌کند. این به معنای "پیروی کردن از آینده" است.

رهبران به خوبی می‌توانند از زوایای مختلف به شرکتشان نگاه کنند. آن‌ها نگران امور مالی، تولیدِ محصول، موقعیت‌یابی بازار، رقابت و فرهنگِ شرکت هستند؛ به معنای واقعی کلمه، هیچ چیز و همه چیز. به همین دلیل است که رهبران زبده، همه را به صحبت کردن، بیان، ایده‌هایشان، آزمودنِ رویکردهای جدید و ارائه‌ی پیشنهاداتشان ترغیب می‌کنند. رهبران بیشتر از آینده‌ای غیرخطی و در مسیر متفاوت پیروی می‌کنند، تا برون‌یابی از روندهای موجود.

 ۳۷ صفحه، ۳۲۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره‌ی کتاب
فصل اول: سه قانونِ عملکرد
فصل دوم: از قوانین برای بازنویسیِ رهبری آینده استفاده کنید
فصل سوم: تسلط و ماهر شدن بر عملکرد بازی
درباره‌ی نویسنده

راهنمای دانلود خلاصه کتاب سه قانون عملکرد: بازنویسی آینده سازمان و زندگی شخصی‌تان

برای دانلود خلاصه کتاب سه قانون عملکرد: بازنویسی آینده سازمان و زندگی شخصی‌تان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  خلاصه کتاب سه قانون عملکرد: بازنویسی آینده سازمان و زندگی شخصی‌تان

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
وحید کریمی
۱۳۹۹/۵/۱۹
سلام
بسیار جذاب. آموزنده
امیدوارم با نشر بیشتر این قبیل کتب با یهره گیری از همین سبک خلاصه نویسی و کدگذاری، گامی بلند در جهت آگاهی بخشی به مشتاقان عرصه علم و دانایی بردارید.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)