دانلود کتاب خودروهای خودران

  • ناشر: ماهنامه شبکه
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب خودروهای خودران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خودروهای خودران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خودروهای خودران

پرونده ویژه «خودروهای خودران» ترجمه دو مقاله مفصل از نشریات تکنولوژی ریویو و نیویورکر پیرامون آینده خودروهای بی‌سرنشین و چالش‌های پیش‌روی آن‌ها است.

پاراگرافی منتخب از این پرونده ویژه:
«بی‌ام‌و نقره‌ای رنگ مدل Series 5 با سرعت 120 کیلومتر در ساعت آزادراهی را که از شمال‌غرب، دو شهر مونیخ و اینگولشتات را به‌وسیله باواریا از هم جدا می‌کند درمی‌نوردد. من در صندلی راننده نشسته‌ام و درحالی خودروها و کامیون‌های درحال گذر را تماشا می‌کنم که دست‌کم در ده دقیقه گذشته دستم به فرمان نخورده و پاهایم پدال گاز و ترمز را لمس نکرده‌اند. بی‌ام‌و به کامیونی که به ‌آرامی در حرکت است، نزدیک می‌شود و برای این‌که سرعتش را تغییر ندهد چراغ راهنما را روشن می‌کند و به‌ لاین چپ متمایل می‌شود. در همین زمان خودرویی که چند ماشین دیگر نیز پشت سرش قطار شده‌اند وارد لاین سبقت می‌شود. بی‌ام‌و به‌سرعت چراغ راهنمایش را خاموش می‌کند و به لاین میانی بازمی‌گردد و صبر می‌کند خودروی پرسرعت رد شود تا بعد دوباره برای سبقت گرفتن اقدام کند. به‌نظر تصمیم هولناکی است که زندگی‌تان را در دست‌های یک روبات راننده قرار دهید و البته همین موضوع نشان می‌دهد که رانندگی در دنیای امروز چقدر زیر و رو شده ‌است. صنعت خودروسازی که در 130 سال گذشته روند تکاملی پایدار اما (از نظر فناوری) کندی را تجربه کرده ‌است، اینک می‌رود تا در چند سال آینده دگرگونی شتابنده‌ای را تجربه کند و بر سازوکارهای اقتصادی، زیست‌محیطی و اجتماعی آثار مهمی برجای بگذارد.»

فهرست مطالب

خودروهای بدون راننده
خودت بران!

 ۲۵ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب خودروهای خودران

برای دانلود کتاب خودروهای خودران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خودروهای خودران