دانلود کتاب داریوش قاسمیان دستجردی (آثار و نوشته‌ها)

  • از: داریوش قاسمیان دستجردی
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب داریوش قاسمیان دستجردی (آثار و نوشته‌ها) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب داریوش قاسمیان دستجردی (آثار و نوشته‌ها) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب داریوش قاسمیان دستجردی (آثار و نوشته‌ها)

در این کتاب، آثار و نوشته‌های داریوش قاسمیان دستجردی در زمینه‌های نویسندگی (اصالت من و ایران آباد - قرآن و اسلام - تفکر انسان استاندارد) و هنر (طراحی و نقاشی - طراحی صحنه - معماری - کارگردانی) و ... تدوین و نوشته شده است.

هر فرد و اجتماع انسانى داراى شخصیت، فرهنگ و اصالت خاص خود است و تنها زمانى می‌تواند به ارزش واقعى خود پى‌برده و به حد کمال پیشرفت و ترقّى همه‌ جانبه دست یابد که با خودشناسى و خودیابى طبق ذات، استعداد، توانائی‌ها و امکانات خود رشد کرده و به اصالتى برسد که مانند گوهرى درخشان در میان جوامع و فرهنگ‌هاى دیگر درخشیده و پرتو افشانى کند؛ مطمئناً این رشد سبب خواهد شد که بتوانیم جوامع گوناگون را با زیبائی‌هاى خاص خود در کنار هم دیده، و بجاى تقلید کورکورانه از همدیگر در کنار هم باعث رشد و تعالى یکدیگر شویم.

در بیان مطالب کتاب داریوش قاسمیان دستجردی (آثار و نوشته‌ها)، هدف اصلى ارائه یک چارچوب کلى و یک نظم‌دهى مشخص فکرى و ریشه‌اى است؛ در واقع ارایۀ سه بخش: دورنماى رستگارى؛ مدیریت ریشه‌اى، و بازگشت به اصالت، در کنار هم، که سیرى اساسى و کامل در جهت اصالت انسانى و جامعه انسانى است مد نظر است.

براى رسیدن به کشورى پیشرفته لازم است که ارکان اصلى آن مشخص شده و بطور اساسى و ریشه‌اى در جایگاه خود قرار گیرند و شرح وظایف هر یک نیز مشخص و از هرگونه تداخل در وظیفه و تصمیم‌گیرى بین آن‌ها اجتناب گردد - به خصوص در بخش‌های تولیدی و مدیریتی، به این خاطر باید مشخص شود که ارکان اصلى هر نظامى چیست و وظایف هر بخش و حیطۀ اختیارات آن چیست، در عین حالیکه هماهنگى و نظارت کلى بین آن‌ها توسط قانون وجود خواهد داشت. 

همانگونه که ریشۀ یک درخت باید آبیارى شود تا زنده بماند و خشک نشود، یک کشور، یک انسان و هر چیز دیگرى در این دنیا نیز ریشه دارد و براى زنده کردن و زنده نگاه داشتن آن مى‌بایست از زیربنا و ریشۀ آن شروع کرد. 

ریشه یک کشور، کوچکترین واحدهاى تشکیل دهندۀ آن یعنى دهات و روستاها است. روستاهاى کشور باید از جهات فرهنگى، اقتصادى، اجتماعى، بهداشتى و... غنى شوند که از طرفى هم جاذبه‌اى شوند براى مهاجران روستائى که در دیار خود بمانند، و هم از تراکم و بى‌نظمى شهرها کاسته شود، سپس باید به شهرهاى کوچک‌تر و بعد شهرهاى بزرگتر رسیدگى کرد؛ دهات و روستاها باید فرهنگ خود را بطور کامل و اصیل پیدا کنند از جهت معمارى خانه‌ها با تلفیق جدیدترین امکانات روز و معمارى اصیل سنتى، و همچنین لازم است روستائیان لباس‌هاى محلى خود را بپوشند و امکانات رفاهى، آموزشى و علمى در دهات و روستاها تأمین شود. 

پس ابتدا مى‌بایست احتیاجات اولیه کشور از جهت تأمین آب آشامیدنى و آب کشاورزى، برق، راهسازى، مخابرات، بهداشت، آموزش، امکانات رفاهى تفریحى و... تأمین شوند و مردم با دیدن فرهنگ زیباى خود و در اختیار داشتن امکانات کافى زندگىِ انسانى تشویق به کار و زندگى در محیط خالص و فضاى واقعى و اصیل و زیباى خود شده و با تولیدات کشاورزى و دامدارى و صنایع دستى زیربناى رونق و توسعه کشور را بطور اساسى و ریشه‌اى پایه‌ریزى کنند و با کار خود به بهره‌ورى کامل برسند. 

زمانى که بذر واقعى توسعه بدینگونه کاشته شد، مرحله به مرحله با برنامه‌ریزى اساسى در زمینه‌هاى تولید و صادرات و سرمایه‌گذارى در این بخش‌ها رونق اقتصاد روستائى تضمین خواهد شد؛ پس از آن مى‌توان با رونق اقتصادى به بخش صنعت نیز رسید و به همین ترتیب اساس رشد و توسعه واقعى کشور ریخته خواهد شد. 

لازم به یادآورى است که نیروى بالقوه کشور ما در زمینه اقتصاد روستائى بسیار قوى است و ریشه‌اى‌ترین راه توسعۀ کشور، پرداختن و سرمایه‌گذارى در آن بخش است؛ همچنین در زمینه توریسم و جذب جهانگرد نیز امکان جذب سرمایه کلان با برنامه‌ریزى صحیح وجود دارد؛ ایران، کشوری میهمان‌نواز و تمیز و زیبا در شأن ایرانی باید باشد. 

براى ساختن یک کشور پیشرفته، تنها ایجاد امکانات مادّى کافى نیست بلکه برنامه‌ریزى، ایجاد راه‌هاى جذب سرمایه کلان، مدیریت قوى و همچنین ایجاد فرهنگ عمومى توسعه ضرورى و اجتناب‌ناپذیر است، زمانى که رفتار و فرهنگ صرفه‌جوئى و استفاده صحیح و بهینه از امکانات و بهره‌ورى کامل در کار و تولید جزو اخلاق و رفتار مردم یک کشور شد، آن زمان پیشرفت و توسعه واقعى کشور در عالم واقعیت تحقق خواهد یافت.

 ۸۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-04-8648-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

داریوش قاسمیان دستجردی
1. نویسندگی
الف. اصالت من و ایران آباد
ب. قرآن و اسلام
پ. تفکر انسان استاندارد
2. هنر (الف. طراحی و نقاشی؛ب. طراحی صحنه؛پ. معماری، و ت. کارگردانی...)
الف. طراحی و نقاشی (و آموزش)
ب. طراحی صحنه
پ. معماری
ت. کارگردانی
3. معنویت و انسانیت (My Resume In one page)
دیگر آثار
ضمیمه 16 صفحه‌ای، مربوط به صفحه 24 کتاب

راهنمای دانلود کتاب داریوش قاسمیان دستجردی (آثار و نوشته‌ها)

برای دانلود کتاب داریوش قاسمیان دستجردی (آثار و نوشته‌ها) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  داریوش قاسمیان دستجردی (آثار و نوشته‌ها)

نظرات کتاب داریوش قاسمیان دستجردی (آثار و نوشته‌ها)

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.