دانلود کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (خوراک‌های گوشتی و استیک)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (خوراک‌های گوشتی و استیک) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (خوراک‌های گوشتی و استیک)

کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (خوراک‌های گوشتی و استیک) به قلم ساناز مینایی، ساناز شریفی و سانیا شریفی، ابتدایی‌ترین تا پیشرفته‌ترین اصول تهیه انواع مختلف خوراک‌های گوشتی و استیک را در اختیار شما قرار می‌دهد.

دنیای آشپزی با گوشت، محدود به کباب زدن نیست، به عبارت دیگر علاوه بر به سیخ کشیدن گوشت، می‌توان از برش‌های متنوع آن در غذاهای گوناگون استفاده کرد. از تاس کباب تا بیف استراگانف، همگی از جمله غذاهایی به شمار می‌روند که گوشت قرمز ماده اصلی و غالب در آن‌ها محسوب می‌شود.

امروزه استیک از پرطرفدارترین غذاهای گوشتی محسوب می‌شود. چنین برش‌های خوش‌طعم و همچنین هوس‌انگیز از گوشت برای اینکه به این مرحله برسند، دارای راز و رمزهای سرآشپزهای حرفه‌ای هستند که در این کتاب به بررسی این رمزها پرداخته می‌شود. همچنین علاوه بر روش پخت استیک، اینکه برای سرو استیک چه سس یا دورچینی استفاده شود نیز به شما نشان داده می‌شود.

در بخشی از کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (خوراک‌های گوشتی و استیک) می‌خوانیم:

گره زدن گوشت کبابی با نخ، یکی از ساده‌ترین و پرکاربردترین شیوه‌ها در آماده‌سازی گوشت است. روش گره زدن این اطمینان را ایجاد می‌کند که گوشت، پس از پخت، شکل خود را حفظ می‌کند. هرچند این کار پیچیده به نظر نمی‌رسد، اما تکنیک انجام آن ممکن است خسته کننده باشد به خصوص وقتی که بخواهید نخ به شکل یکنواخت دور گوشت بپیچاند و فشار متعادلی به آن وارد کند.

در این حالت گره زدن کار ساده‌ای نیست؛ طوری که باید رشته‌ها محکم بوده اما آنقدر سفت بسته نشده باشد که شکل گذشته تغییر کند. ترفندی که بهتر است به ذهن بسپرید این است که نخ مورد نظرتان خیلی بلند باشد تا راحت به دور گوشت پیچیده شود. می‌توانید نخ را به قرقره متصل نگهدارید و زمانی آن را قطع کنید که تمام گوشت را محکم بسته باشید.

علاوه بر آنچه در ادامه به شما آموزش داده می‌شود روش‌های دیگری هم وجود دارد که بدون شک خیلی راحت می‌توانید با کمک آن‌ها نوشته را گره بزنید. در ادامه با دو تکنیک برای بستن گوشت آشنا می‌شوید که هر دو برای گوشت با استخوان یا بدون استخوان مناسب است. می‌توانید هرکدام را که راحت ترید به کار بگیرید.

تکنیک اول

برای این تکنیک نخ باید به قرقره متصل باشد نه اینکه آن را بلند برش بزنید برای شروع گره زدن گوشت، سر نخ را دور ضخیم‌ترین قسمت گوشت بپیچید پس از اینکه نخ را یک دوره دور ضخیم‌ترین قسمت گوشت پیچیدید، نخ را این پایه یک داور به دور قسمت بیرونی انگشتان دسته‌تان بپیچید، طوری که نخ پیچ خورده شکل x شود. دستتان را همین طور باز نگهدارید تا یک حلقه بزرگ از نخ، دور قسمت بیرونی دست‌تان ایجاد شود.

 ۷۶ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-7663-7-2 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰۰ ت - 18.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

تشخیص تازگی گوشت
زمان خرید
نشانه پیری گوشت
انواع برش
قیمه‌ای (مکعبی)
برش در جهت بافت گوشت
برش عمود بر بافت گوشت
انواع برش‌های استیک
فیله
فیله گوساله (تندرلاین)
آماده‌سازی فیله
فیله مینیون
استیک تورنادو
وسط فیله
استیک شاتوبریان
استیک تورنادو
استیک تیبون
سفید کردن گوشت
مرینیت
نحوه گره زدن گوشت
اسکندر کباب
بیف تریاکی
بیف استراگانف
ژیگو با سس گریوی
رول بره
میتلوف
سته گوشت
خوراک گوشت با سس بادام زمینی
پای گوشت
ماهیچه
کباب کوبیده
کباب برگ
کباب رولی دورنگ
کباب بختیاری
کباب بلغاری
کباب ترش (گیلان)
کباب چنجه
کباب حسینی (پنجاب)
کباب تابه‌ای
شیشلیک (بدون استخوان
راز و رمزهای استیک

راهنمای دانلود کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (خوراک‌های گوشتی و استیک)

برای دانلود کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (خوراک‌های گوشتی و استیک) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دایره المعارف آشپزی ملل (خوراک‌های گوشتی و استیک)
فریده حبیبی
۱۳۹۹/۱/۲
من همیشه دوست داشتم اطلاعات زیادی در مورد غذاهای ملل داشته باشم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)