دانلود کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (سوپ و سالاد)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (سوپ و سالاد) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (سوپ و سالاد)

کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (سوپ و سالاد) به قلم ساناز مینایی، ساناز شریفی و سانیا شریفی، ابتدایی‌ترین اصول تهیه انواع مختلف سوپ و سالاد را در اختیار شما قرار می‌دهد.

شاید وقتی نام سوپ را می‌شنوید، فورا سوپ رشته‌فرنگی یا سوپ جو که در رستوران‌ها نیز سرو می‌شود در ذهن شما تداعی شود، اما در واقع این گونه نیست؛ دنیای سوپ‌ها آنقدر وسیع است که نمی‌توان آن‌ها را به چند مورد محدود کرد.

سوپ‌ها را می‌توان در سه دسته‌ مجزا قرار داد. سوپ‌های شفاف، سوپ‌های غلیظ و سوپ‌های معمولی. سوپ‌های شفاف همان سوپ‌های رقیق و آبکی هستند و سوپ‌های غلیظ به سوپ‌هایی گفته می‌شوند که بافت آن‌ها دارای بالایی است از جمله: سوپ‌های پوره‌ای و خامه‌ای.

این کتاب آگاهی و دانش کافی برای پخت سوپ‌های مختلف را در اختیارتان می‌گذارد تا بتوانید طعم‌های دلچسبی از آن را خلق کنید. به علاوه روش تهیه بیش از 20 نوع سوپ را به علاقه‌مندان معرفی می‌کند از سوپ‌های خامه‌ای و سبزیجات تا سوپ‌های حبوبات، از استاک و کنسومه گرفته تا مینسترونه و براث.

کتاب دایره‌المعارف آشپزی ملل (سوپ و سالاد) برای اینکه سالادهایی با ظاهر جذاب، خوشمزه و چشمگیر داشته باشید، رمز و رازی را در اختیارتان قرار می‌دهد و شما را در این زمینه راهنمایی می‌کند.

در بخشی از کتاب دایره‌المعارف آشپزی ملل (سوپ و سالاد) می‌خوانیم:

سوپ‌های داغ باید کاملا داغ سرو شوند. هرچه سوپ رقیق‌تر باشد، این امر مهم‌تر است. از آنجایی که کنسومه و براث سریعاً حرارت خود را از دست می‌دهند، قبل از اینکه با ملاقه در ظرف‌های گرم شده ریخته شوند، باید کمی جوش بزنند. هرچه سطح این سوپ‌ها بیشتر در معرض هوا باشد، سوپ سریع‌تر خنک می‌شود به همین دلیل است که کنسومه و سایر سوپ‌هایی که بر پایه براث تهیه می‌شوند در کاپ یا فنجان سرو می‌کردند.

سرو این نوع سوپ‌ها در کاپ یا فنجان بسیار راحت خواهد بود، سوپ‌های سرد باید کاملا خنک سرو کردند و در کاپ، کاسه یا لیوان‌های سرد شده سرو شوند در صورت دسترس بودن، از درپوش کاپ برای سوپ‌هایی که در فنجان مسرو می‌شوند استفاده کنید.

به میهمانان اهمیت نگهداری سوپ داغ را به صورت داغ و برداشتن سریع آن‌ها از آشپزخانه و آوردن برای میهمان را توضیح دهید، به تمام افرادی که سوپ را سرو می‌کنند، نحوه سرو با کارنیش‌ها مانند پنیر رنده شده با روغن‌های صاف و ریز را نشان دهید.

مراحل پایانی سوپ

برخی از سوپ‌ها ممکن است در یک مرحله خاص آماده شده، سپس سرد و در یخچال گذاشته شوند. سوپ‌های شفاف را درست قبل از سرو، گارنیش کنید تا از مات شدن سوپ جلوگیری شود و گارنیش آن تازه حفظ شود. بسیاری از گارنیش‌ها دقیقا قبل از سرو، به صورت تکه تکه به کاپ‌ها یا ظرف‌های گرم شده اضافه می‌شوند. در موارد دیگری از جمله برای سرویس بوفه، گارنیش ممکن است به کل سوپ اضافه شود، مراحل پایانی سوپ‌های خامه‌ای را قبل از سرو تکمیل کنید.

این کار را به دو دلیل انجام دهید؛ اول، سوپ دارای طعم تازہ‌تری خواهد بود و دوم اینکه عمر و تازگی آن بیشتر خواهد بود. خامه را قبل از افزودن به سوپ جداگانه بجوشانید تا از تازگی آن مطمئن شوید و اینکه دما و حرارت سوپ را کاهش دهد. بعد از اتمام مراحل پایانی، مزه آن را بچشید و در صورت نیاز، آن را مزه دار کنید. همیشه قبل از سرو، فورا مزه و طعم سوپ را امتحان کنید.

 ۱۰۵ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-7663-48-9 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰۰ ت - 15.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سوپ
انواع سوپ
اصول و مقدمات استاک
استاک مرغ
راز و رمزهای سوپ
براث مرغ
کنسومه گوشت
کنسومه سبزیجات
سوپ بروکلی
سوپ گوجه فرنگی
چودر ذرت
سوپ پوره عدس
سوپ پیاز فرانسوی
گاسپاچو
سوپ سوپ قارچ
سوپ اسفناج
سوپ تره فرنگی
سوپ کرم سیب‌زمینی
سوپ نخود فرنگی
سوپ کدو تنبل
سوپ نودل
مینسترونه
سوپ ورمیشل
سوپ ترش و تند
سوپ میسوی ژاپنی
سالاد
راز و رمزهای سالادی
سس
انواع سس سالاد
سالاد سزار
سالاد اسفناج با رول سالمون
سالاد فتوش
سالاد تبوله
سالاد والدورف
سالاد گرم با کاپریس
سالاد کلم سفید
سالاد اندونزی
سالاد کینوآ
سالاد ماکارونی
سالاد نودل سته سالاد مرغ
سالاد سبزیجات گریل شده
سالاد عدس
سالاد لوبیا
سالاد میوه

راهنمای دانلود کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (سوپ و سالاد)

برای دانلود کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (سوپ و سالاد) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دایره المعارف آشپزی ملل (سوپ و سالاد)
یسنا به افتاده
۱۳۹۹/۱/۱۸
لطفا کتاب دایره المعارف آشپزی ایرانی و نکات آشپزی رو هم بذارید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)