دانلود کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (پاستا و پیتزا)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (پاستا و پیتزا) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (پاستا و پیتزا)

کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (پاستا و پیتزا) به قلم ساناز مینایی، ساناز شریفی و سانیا شریفی، رمز و راز خاص و منحصر به فرد پخت پاستا و پیتزا را برای تمامی سلیقه‌ها، در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر تا به امروز فقط با تکیه بر روش پختی که بر روی بسته‌بندی درج شده بود، پاستا تهیه می‌کردید، کمی پیش بروید و این غذا را با اصول کلیدی آماده کنید. آن زمان متوجه تغییر در طعم آن خواهید شد.

پیتزا و پاستا با تکیه بر طعم خاص و تنوع بالای خود، آنقدر شهرت و محبوبیت پیدا کردند که حالا در دنیای آشپزی، حرف‌های زیادی برای گفتن دارند تا حدی که می‌توانند بسیاری از خوراک‌ها و سبک‌های آشپزی را به چالش دعوت کنند. به جرات می‌توان گفت نه تنها کسی نیست که ذره‌ای از این دو خوراک ایتالیایی‌تبار دلخوری داشته باشند، بلکه هستند افرادی که تمایل دارند جای بیشتر وعده‌های ناهار و شام هفته‌شان را با پیتزا و پاستا پر کنند.

می‌توان یکی از دلایل موفقیت پاستا، پیتزا و سایر خوراک‌های خمیری را در این نکته دانست که این خوراک‌ها نه تنها محبوبیت خود را محدود به مرزهای داخلی ایتالیا نکردند، بلکه آنقدر از نظر طعم، بافت، ظاهر و تنوع، عملکرد موفقی داشته‌اند که توانستند محبوبیتی جهانی برای خود رقم بزنند، طوری که امروزه در آشپزی در سطح بین المللی یک سر و گردن از بسیاری خوراک‌ها بالاتر هستند و حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

در کتاب حاضر علاوه بر اینکه به آموزش اصول پخت انواع پاستا و پیتزا پرداخته می‌شود، روش تهیه پخت خمیر پاستای خانگی هم در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

همان‌طور که گفته شد، نان پیتزا مهم‌ترین و پایه‌ای‌ترین بخش است که اگر می‌خواهید این غذا را در منزل تهیه کنید، بهتر است خمیر نان پیتزا را هم خودتان آماده کنید. این کتاب همچنین روش تهیه خمیر پیتزا، نکات تهیه و آماده‌سازی آن را گام به گام برای شما شرح داده و راهنمای کاملی را برای علاقه‌مندان به پیتزا جمع‌آوری نموده است.

در بخشی از کتاب دایره‌المعارف آشپزی ملل (پاستا و پیتزا) می‌خوانیم:

سس‌ها به طور طبیعی متناسب با نوع پاستا انتخاب می‌شوند، پاستاهای بلند و صاف مانند اسپاگتی، فتوچینی یا لینگویینی به طور معمول با سس‌های نرم و سبک، مانند سس‌های خامه‌ای، سبزیجات یا ترکیبی از کره و پنیر سرو می‌شوند؛ چرا که این افزودنی‌ها به طور یک‌دست به رشته‌های پاستا آغشته می‌گردند.

پاستاهای لوله‌ای مانند ماکارونی صدفی و پاستاهای پیچی مانند فوسیلی، معمولا با سس‌های قوی‌تر، مانند سس گوشت یا سسی که با سبزیجات تازه درست شده اند، گارنیش می‌شوند، زیرا این اشکال به گونه‌ای هستند که می‌توانند در سس آغشته شوند پاستاهای پر شده، مانند راویولی تنها به یک سس خیلی سیک نیاز دارند تا طعم مواد داخل راویولی، آن را تحت تاثیر قرار ندهد، زیرا مواد داخل (فیلینگ) پاستاء مقدار قابل توجهی از طعم و رطوبت را تامین می‌کنند ابتدا سس پاستا را تهیه کرده و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا زمانی که پاستا آماده شود، سس قابل استفاده باشد.

در نظر داشته باشید که میزان نسبت سس به پاستا بسیار حائز اهمیت است و پاستا نباید در سس شناور باشد؛ به عنوان مثال، برای تهیه 500 گرم پاستا، یک پیمانه سس گوجه فرنگی با سس‌هایی که با پایه روغن هستند، مناسب است. همچنین در نظر داشته باشید، می‌توانید سس‌های خانگی را داخل قالب‌های یخ بریزید و فریز کرده و در زمان مصرف، آن را داخل مایکروویو گرم کنید.

 ۱۰۰ صفحه، ۱۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-7663-55-7 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰۰ ت - 15.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

راهنمای نشانه‌ها
راز و رمزهای پاستا
خمیر خانگی پاستا
پاستا
اسپاگتی
پنه
فتوچینی
سایر پاستاها
لازانیا
نودل
پیتزا
انواع تاپینگ پیتزا
خمیر کالزون
انواع تاپینگ کالزون

راهنمای دانلود کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (پاستا و پیتزا)

برای دانلود کتاب دایره المعارف آشپزی ملل (پاستا و پیتزا) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دایره المعارف آشپزی ملل (پاستا و پیتزا)
سجاد سبک دستی
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
کامل و مفید توضیحات کاملا دقیق از صفر تا صد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)